Bidenovi na Ukrajinu dochází peníze a to je dobře, říká Ron Paul
Sdílet článek:

TYLER DURDEN

Až se nakonec tek kouř rozplyne, ukáže se jasně ukrajinský debakl prezidenta Bidena spolu s Afghánistánem a Irákem jako jedna z největších zahraničně politických katastrof v historii USA. Na obou stranách byly zabity statisíce lidí ve službách dávné touhy amerických neoconů po „změně režimu“ v Rusku.

A nezapomeňme na těch 100 miliard $ přidělených Kongresem na financování neoconského „Projektu Ukrajina.“

S tím, jak Rusko přes víkend převzalo kontrolu nad strategickým městem Bachmut, tak neoconský projekt Ukrajina – jako všechny neoconské zahraničně politické projekty předtím – zřejmě rychle pospěje ke krachu. To však nezabrání Bidenově administrativě ve snahách vydřít více peněz z Ameriky, která se už teď potácí na pokraji ekonomického kolapsu. A nezapomeňte na bitvu o „dluhový strop“ zuřící ve Washingtonu.

Rozhazovačnost Bidenovy administrativy v domácím utrácení se pro republikánské poslance sice stala bitevním polem, když však jde o nekonečné utrácení za Projekt Ukrajina, jsou obě strany až na pár výjimek ve shodě. Přinejmenším, pokud jde o vedení Republikánské strany.

Jedna věc je jistá: můžeme počítat s tím, že Kongres bude zachraňovat situaci ještě dalším rozhazováním. Po celých těch 20 letech bojů s Tálibánem v Afghánistánu nás měli v kapse! S náklady snad tři biliony dolarů. Ale vojenskoprůmyslovému komplexu a těm think tankům, co tu válku protlačovaly i s médii mainstreamu, co tu válku glorifikovaly, se to dobře vyplatilo.

Vypadá to sice chmurně, ale teď je trocha důvodů k optimismu. Jak jsme vždy říkali, abyste změnili kurz země, nepotřebujete většinu. Oddaná menšina tažená principy svobody může dosáhnout neuvěřitelných výsledků.

Média mainstreamu jsou v panice kvůli faktu, že z těch 48 miliard $ určených pro Ukrajinu zbývá jen 6 miliard $. To nestačí k udržení „Projektu Ukrajina“ na déle než pár týdnů. S tím, jak se vlna amerického veřejného mínění ohromně obrací proti sypání dalších peněž do té zkorumpované černé díry zvané „Ukrajina“, už i ti bezzásadoví politici začínají poslouchat spojenou progresivosticko-konzervativní alianci v Kongresu, která toho má už dost.

V Kongresu zásadová multipolární menšina začne s podporou Amerického lidu překonávat zkorumpovanou a bezmyšlenkovitou většinu. A to je dobře.

Před námi je volební sezóna, a ač bychom v Kongresu nejradši rekrutovali většinu jak progresivních, tak konzervativců/libertariánů k našemu postoji, že ty stamiliardy na Ukrajinu a možnost III. světové války nejsou dobrý nápad, tak však musíme být spokojení alespoň tím, že politická realita nám hraje do karet.

Komunisté mluvívali o „korelaci sil“, která bere v úvahu i jiné faktory než vojenskou sílu se zahrnutím politiky a „měkké síly“. Vezmeme-li to v úvahu, vypadá to, že když se v USA veřejná nálada obrací proti mixu posílání nekonečných miliard zkorumpované Ukrajině spolu s hrozbou III. světové války, tak politické krysy ve Washingtonu začnou tu potápějící se loď opouštět.

S tím, jak prezident Biden jasně politicky krachuje a jak překvapivě silným sokem v primárkách je Robert F. Kennedy Jr., tak bychom měli čekat, že poslanci začnou „Projekt Ukrajina“ hromadně opouštět. Toto hnutí vedené jak zásadovými konzervativci, tak i takovými progresivisty navždy neoconský „Projekt Ukrajina“ potopí a tudíž nás zachrání před globální nukleární anihilací. Doufejme, že se Američané po této katastrofě proti neoconům jednou pro vždy obrátí.

TYLER DURDEN

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. T.Tak to je Váš pracovni ukol to Vaše vyjadřeni takže Vas to častečně omlouvá.Jinak když v 1939 nám zapad nepomohl,bylo to prý špatně.Kdyz západ dneska pomahá trpicimu národu proti zotročeni sousednim státem,je to zase špatně.Samozřejmě naštestí pouze pro pátá kola od vozu všude natahaných po Evropě.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*