Glosa MM: Prozřel premiér Fiala?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Premiér Fiala konečně prozřel a přestane podporovat americkou proxy válku s Ruskem na Ukrajině, kdejaké zbytné a zbytečné neziskovky, zruší desítky zbytečných úřadů a institucí, propustí tisíce a tisíce zbytečných úředníků, odstoupí od Green Dealu, atd., atd.
Protože jak jinak si lze vysvětlit jeho slova, že nemůžeme žít na dluh?

Církevní restituce, na rozdíl od důchodů, se ovšem zvednou o celou inflaci, neboť takovou smlouvu podepsala Nečasova vláda. Se změnou by musely souhlasit obě strany. Jak myslíte, že to dopadne?

Náčelník generálního štábu generálmajor Karel Řehka v rozhovoru s Reflexem:
„Společnost podlehla falešnému pocitu bezpečí a neuvěřila, jak je důležité věnovat obraně náležité úsilí.“
Tak, tak, pořádně zbrojit jako ve druhé polovině třicátých let minulého století: nový energický armádní generál Ludvík Krejčí měl pevnou představu o rekonstrukci armády – pohraniční opevnění, letectvo, rychlé divize, přezbrojení, nové úkoly rozhlasu, kádrové změny, miliardové investice…
A jak se nám to vyplatilo!
Že je dnes jiná doba, kdy velmoci nehledí jen na své vlastní zájmy? Pche!

„Je těžké mluvit o zavedení cenzury a nevědět, jak ji vymáhat. To musí vymyslet právníci. Já bych prozatím úzce vymezil věci, které není možné publikovat a šířit. Ale musíme to dosáhnout opatřeními, která nevyvolají nepokoje, nesvrhnou vládu a nevyvolají nové volby. Protože z nich vzešlá vláda by ta opatření ihned zrušila,“ zakončil rozhovor s J. X. Doležalem Miloš Čermák.
Dodávám:
Já bych zase mohl prozatím vymezit jiné věci, které není možné publikovat a šířit? A pan Vopička taky? A další a další občané? Kdo ten seznam udělá? Vláda? Té voliči k ničemu takovému mandát nedali nebo to snad měly vládní strany ve volebních programech? Byli by s takovým programem dnešní poslanci zvoleni? Jistě ne, takže logicky nemají mandát o něčem takovém rozhodnout. Nebo snad nevolené pražské „elity“, které se nikdy nemýlí? Flégr? Doležal s Čermákem? Jourová?

To je ale nehoráznost, no uznejte! Představte si, že ve Velké Británii někteří ukrajinští uprchlíci byli nuceni pracovat zdarma pro pronajímatele bytů, aby tak kompenzovali jejich náklady na hrazenou cestu do Británie a bydlení zdarma! Moderní otroctví to nazval tamní Červený kříž, jako by nebylo právem žít na úkor někoho jiného!

Dokonce i během války některé lidi neopouští smysl pro humor:
Mluvčí Bílého domu prohlásil, že Bidenova cesta do Kyjeva je historická a odvážná. Ve městě dokonce zněly i sirény, když byl prezident na zemi.

Na každé výročí se dá hledět různě:
Uplynul rok od doby, kdy během jediného dne přestala existovat smrtící pandemie a mainstream a spousta občanů začala vyznávat nehynoucí lásku jedné z nejzkorumpovanějších zemí světa, která už osm let utlačovala a vyvražďovala část svých občanů na jihovýchodě země.

Čtenářka glos P. K. mi poslala úryvek článku z Týden.cz s komentářem:
“Beneš se 25. února 1948 nechal Gottwaldem přesvědčit, aby vládu pouze rekonstruoval podle návrhu komunistů, kteří v novém kabinetu chtěli získat převahu. Bylo to protiústavní řešení, ovšem za přispění nerozhodných demokratů. Ti už od jara 1945 ustupovali KSČ a postupně přicházeli o vliv v armádě, policii i v nezávislém soudnictví. Opozici chyběla jednota a třeba syn prvního československého prezidenta Jan Masaryk demisi nepodal a seděl i v Gottwaldově poúnorové vládě. Stejně tak významný sociálnědemokratický politik Bohumil Laušman, jenž se stal dokonce místopředsedou poúnorového kabinetu. “Prokázali jsme před celým světem hluboký a upřímný demokratismus našeho státu,” prohlásil po složení slibu této vlády její předseda Klement Gottwald. Nebyl daleko od pravdy, dokonale využil selhání svých nepřátel. A také moc nad ozbrojenými Lidovými milicemi a policií, která rozehnala spontánní studentské demonstrace. Nikdo jiný se na protesty v ulicích nezmohl. “Chcete vést státní věci novými cestami a novou formou demokracie. Přál bych vám, národu i státu, aby to byla cesta šťastná pro všechny,” popřál nové vládě prezident Beneš.
V sobotu 28. února 1948 se Gottwald zúčastnil sjezdu rolníků v Praze a skutečně dosud mluvil jako nejzarytější demokrat. “Kdo bude strašit s kolchozy, patří k rozvratníkům a záškodníkům,” dušoval se před soukromými rolníky. Netrvalo ani rok, a parlament přijal zákon o jednotných zemědělských družstvech (23. února 1949) a strana zahájila násilnou kampaň za jejich zakládání.”
Co mi to jen připomíná? Nejednotní demokraté…
A ta Gottwaldova slova? No ovšem – nebudeme zvyšovat daně, nebudeme zvyšovat věk odchodu do důchodu…a taky Havlovy sliby, jak už nikdy nebudeme v žádném vojenském paktu.

 

 MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

13 Comments

 1. Podle mého názoru premiér Fiala nemůže přestat podporovat válku na Ukrajině, protože na uměle živené nenávisti k Rusku a tomu naopak odpovídající opičí lásce k Ukrajině je mocenská ideologie současné vládní garnitury založena.

  • Ale vždyť to jsou pouhé dosazené loutky které o ničem nerozhodují, to vše je už předem v taháku nalajnováno. Co by jste nakonec od těchto “chudých duchem” mohl chtít. Dokud bude ČR v EU a ukotvena v U-SSA tlustém střevě, tak se nic změnit nemůže.

 2. Cely demokraticky svobodny svet podporuje Ukrajinu za jeji obranu vlasti pred zotrocenim,a Ceska republika je soucasti proto se podili na pomoci trpicimu obyvatelstvu,jemuz jsou barbarsky niceny podminky k zivotu v zimnich podminkach a prchaji do svobodne Evropy,nikoliv do RF nebo Beloruska.EU je naprosto jednotna coz se snazi agresor i pomoci patych kol od vozu v jednotlivych statech narusit a zpochybnovat.Vyhovovali by jim jednotne staty misto NATO,aby je lepe mohli zotrocit.Pokud budou staty NATO pod ochranou jadernych zbrani USA,agresor nemuze zotrocovat vojensky slabsi staty a vi,kde ma hranice.

  • Nojo, jenže toho demokratického a “svobodného” světa je pouhá osmina. Jedna. Ze všech osmi osmin. Co s tím budete dělat?

     • Mohl by a chvíli i byl. Že to přestává platit je jiná věc.

     • Záleží na tom, jak si definujete svobodu. Pokud chápete svobodu jako stav, kdy může KAŽDÝ svobodně nakládat se svým životem a (legitimně nabytým) majetkem, pak v demokracii nic takového není možné. V demokracii “většina” určuje pravidla bez ohledu na svobodu menšiny. Ve svobodné společnosti se vztahy mezi lidmi (skupinami) řeší na základě dobrovolně (svobodně) uzavřených vztahů. Demokracie je hezky zabalený bolševismus (větší bere).
      Ještě k té většině. O vládě většiny se dá mluvit v případě přímé demokracie. V prostředí zastupitelské demokracie se časem zákonitě vytvoří relativně úzká skupina (oligarchie + korporace + byrokracie), která si s pomocí propagandy, korupce případně i násilí (vhodně upravených zákonů) jednou získanou moc už vzít nenechá.

   • Co s tim budu delat?Ja nic me staci ta jedna osmina.No a Vy si urcite bohatě vyberete z tech sedmi zbyvajicich a vsichni budeme stastni.

  • To Kolemjdoucí 27/02/2023 (15:08)
   Ve svém komentu máte faktické chyby:
   – “celý … svět” je jen ve vlhkých snech latentních rusofobů.
   – ČR nejen pomáhá uprchlíkům, ale místo mírových aktivit a tlumení bojů intenzivně přilévá olej do válečného konfliktu zásilkami zbraní, munice a výcvikem Ua vojáků.
   – EU naštěstí není “naprosto jednotná” (MgR, Bulharsko)

   Ke zbytku jen dodám – USA jaderné zbraně na území Evropy jsou stejnou pseudojistotou, jako byly někdejší JZ SSSR v Brdech. Jaderné hlavice a jejich nosiče bylo prvé, co bylo po Plyši 89 odtransportováno. Doufám, že nenastane konec demokracie a zde nezvítězí neomarxistická, bolševická diktatura kolektivního Západu, která sem ty JZ zase nastěhuje! Bohužel všichni víme, že kdo se nepoučil z minulosti, ten si ji musí zopakovat. Tím, jak se na americký jaderný štít těšíte a spoléháte vidím, že poučení Vás velkou oklikou minulo. Stejně jako vládní Pětidemolici a nezanedbatelné množství, jí naivně věřících, spoluobčanů.

 3. Vite co je zajimave.Ze podporovatele a obhajovatele dobyvacne valky oznacuji za bolsevickou diktaturu zapadni zeme,jejichz obcane maji nejvetsi osobni svobody na svete,a ani slovem se nezmini o te prave bolševicke totalitni diktature kterou si s radosti uzivaji obcane RF kde nemuzou ani špitnout slovo hnusna valka,zadna specialni operace.Vy by jste podle Vaseho nazoru neprilival olej v 1938 na pomoc nasi zemi,ale celou ji radsi Hitlerovi dal.No tak takovi byli v kazde době,takze nejste sam.

  • ” zapadni zeme, jejichz obcane maji nejvetsi osobni svobody na svete ”
   Tomu opravdu věříte? No budiž vám to přáno.
   A také mají nejvíce multimilionářů, kteří v počtu 2% vlastní stejný majetek jako zbytek zeměkoule.

   @ Vajo (není úroveň na odpověď)
   Vajo napsal:
   28/02/2023 (08:50) “Záleží na tom, jak si definujete svobodu. Pokud chápete svobodu jako stav, kdy může KAŽDÝ svobodně nakládat se svým životem a (legitimně nabytým) majetkem, pak v demokracii nic takového není možné.”
   Ovšem v myšlenkách je každý svobodný libovolně a bez omezení – myšlenky vám nemůže nikdo vzít. Nesmíte mluvit příliš nahlas nebo ze spaní.

 4. Vas a podobne pata kola od vozu by vylecilo za trest schavlovani valky Vas tam poslat aspon na 5 let bydlet do zeme,jez nas oznacila za nepritele.Zadne zakazovani webu.Vsechny agenty cizi mocnosti prechodne ubytovat v zemi svobody podle nich.Efekt po navratu zarucen.Laska k rodne hroudě znovu obnovena s objimanim lidi na ulici.Jó ta praxe.A pro jistotu si jeste jednou prectete vys co nesmite vykrikovat ani ve snu.Jinak Vas tu 15 roku neuvidime.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*