MIROSLAV MACEK
Americký senátor Ron Johnson k záměru Bidenovy administrativy poskytnout Kyjevu dalších 60 miliard dolarů:
Všichni si musíme uvědomit, že Vladimir Putin tuto válku neprohraje. Tím chci říci, že Ukrajina nemůže vyhrát.
Německý Die Welt:
64 % účastníků průzkumu nevěří, že Ukrajina dokáže porazit Rusko. Opačný názor zastává 28 % dotázaných.
Rozsah financování Ukrajiny ze strany Evropské unie přesahuje Marshallův plán (americký program pomoci Evropě po druhé světové válce), uvedla šéfka Evropské banky pro obnovu a rozvoj Odile Renaud-Basso.
Dodávám:
Když si to ti daňoví poplatníci zblblí neustálým strašením nechají líbit…
Kimberley Strasselová, sloupkařka Wall Street Journal:
Většina Trumpových donátorů se rekrutuje z řad tiráků, instalatérů, obráběčů kovů, malířů pokojů, autodopravců, farmářů atd. Lví podíl přispěvatelů Bidena pochází z vrstvy spisovatelů, redaktorů, psychologů, byznysových analytiků, pracovníků personálních oddělení, bankéřů.
Dodávám:
Jinak řečeno, Trumpa podporují tvůrci skutečných hodnot, bez kterých se Bidenova skupina neobejde, kdežto Trumpovi donátoři na těch hodnotách úspěšně parazitují. Vulgárněji vyjádřeno: až se vám ucpe záchod, zavolejte si skvěle placeného byznysového analytika…
Global Times:
Vždy je to o penězích. NATO je jako majitel pohřební služby, který má sklad rakví a uren, jež ovšem v době míru nic nevynášejí. A stejně jako majitel pohřební služby potřebuje k výdělku mrtvé. Zatím alespoň šíří paniku a strach, aby donutilo členské státy zvyšovat výdaje na obranu.
Tomáš Fürst v textu na Parlamentních listech:
Klíčovým aspektem covidové response byla neuvěřitelná míra centralizace. Úředník v Praze diktoval otevírací dobu hospod v Rýmařově, řídil pracovní dobu výrobny zákusků v Břeclavi a nařizoval zákaz opuštění katastru obce Plch u Pardubic. Regulace společnosti a ekonomiky místy přesahovala míru známou z totalitních režimů, které se na našem území v minulosti vystřídaly. Ať už měli ministři či úředníci motivaci jakoukoliv – důležité je, že tyhle pravomoci měli. Případně si aspoň mysleli, že je mají (než to správní soud uvedl na pravou míru). Kdyby bylo dopředu jasné, že taková pravomoc neexistuje a existovat z principu nemůže, bylo by jedno, kdo je blbý a kdo navedený. S otevírací dobou hospod v Rýmařově by stejně nic nesvedli.
Doufám, že doba covidového běsnění lidem opět připomněla, že v moderním světě představuje hlavní ohrožení lidského života, zdraví, štěstí a svobody především stát a jeho různé orgány. Jakmile stát jednou uchvátí nějaké pravomoci, nikdy se jich dobrovolně nevzdá a dříve či později je použije proti lidem. Pevně doufám, že se tohle poznání konečně promítne i do volebních preferencí a že se i ve střední Evropě stanou atraktivnější politické platformy, které neslibují, co všechno stát pro lidi udělá, ale které definují, co všechno už stát lidem nebude moci nikdy udělat.
Be the first to comment