Glosa MM: Reálné mzdy Čechů rapidně klesají
Sdílet článek:

Reálné mzdy Čechů rapidně klesají. Ve druhém čtvrtletí se reálná mzda propadla podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) o 9,8 procenta. Hrubá měsíční mzda v průměru přitom rostla o 4,4 procenta a dosáhla 40 086 korun.
Ekonomové podobný pokles reálné mzdy předpokládali, jde podle nich o největší propad v existující časové řadě.
Tolik zpráva. Vládní řešení, tedy další rozdávání peněz na dluh namísto postupného odstraňování příčin inflace, situaci jen zhorší.

Ivan Hoffmann:
Ukrajinských mrtvých hrdinů přibývá díky vojenské, finanční a logistické podpoře Západu, který sleduje vlastní zájem zadržování a oslabování Ruska. Povzbuzování Ukrajinců, že mohou Rusko porazit a stát se západní liberální demokracií, členem EU a NATO, může válku pouze prodloužit. Aby ukrajinští vojáci neumírali zbytečně, a Rusko bylo poraženo, musel by do „války Američanů s Rusy do posledního Ukrajince“ vstoupit Západ doopravdy. A to se nestane. Za útrapy světové války Ukrajinci Američanům nestojí.
Šanci vyhnout se marnému boji Ukrajinci zřejmě ztratili při Majdanu 2014. Od tohoto převratu jsou logikou historie, kterou dnes jako kdykoli v minulosti píší silnější, na cestě do záhuby. Svět si bude pamatovat, jak se Ukrajinci bránili ruské přesile, a Ukrajinci budou vzpomínat, že než by se smířili s potupnou neutralitou, nechali se raději připravit o území, na kterém nechali v předem prohraném boji vykrvácet své hrdiny. Odpověď, zda to mělo cenu, závisí na tom, koho se ptáme. Vlastenci a nacionalisté bez zaváhání odvětí, že umírat byla dobrá volba.
Kdo si prostý lidský život cení víc, než hrdinský zápis do historie, ten v předem prohrané válce smysl nevidí. Jenomže s prvním výstřelem ve válce se mír stává sprostým slovem. Nebránit se vypadá jako zbabělost a jít na smrt se bere jako výzva osudu. Zpětně je jasné, že neutralita byla od Ruska onou mafiánskou nabídkou, kterou nelze odmítnout. Západ Ukrajincům namluvil, že lze…

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*