Glosa MM: Rituální očištění
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Minulý čtvrtek jednal ústřední krizový štáb Univerzity Karlovy v souvislosti se střelbou na Filozofické fakultě. Podle jeho vedoucího Otomara Slámy se hovořilo nejen o opravě poškozené budovy, ale rovněž i o rituálním očištění od zla, jež by měly přinést společenské akce před samotným objektem. Budova bude uzavřena po celý leden. Vedení fakulty však plánuje řadu akcí, které budou probíhat v prostoru náměstí Jana Palacha a blízkém okolí. „Měly by objekt rituálně očistit. To zlé by se mělo dostat pryč,“ uvedl Sláma s tím, že budova se bude tematicky rozsvěcovat. Na setkáních by se mělo pracovat s vůněmi i zvuky. „Všechny aktivity budou zavčas oznámeny,“ doplnil.
Vadim Petrov k tomu napsal:
Ve všech bezpečnostních kursech jsem se učil, že společnost se má co nejdříve vrátit do běžného života. Přílišné nastavení “zvláštního režimu”, potlačení racionálního uvažování a ochromení tradičních funkcí společnosti jako důsledek “ojedinělého” teroristického činu je sen každého vraždícího maniaka. Sáhnout k rituální očistě je ze strany FFUK projevem zoufalství. Nikoliv ukázkou schopnosti se s následky toho šíleného činu efektivně vypořádat. Každé iracionální chování veřejných institucí v reakci na takovouto událost posiluje její negativní význam a může být návodné.
Dodávám:
Nějak se nemohu zbavit dojmu, že právě takto vyšinutý svět je inkubátorem vyšinutých jedinců všeho druhu…

Petr Bohuš v rozhovoru s Parlamentními listy:
Média namísto hledání řešení nápravy zahnívajícího systému jsou na straně politiků, globálního řízení společnosti, několika málo nadnárodních organizací, které řídí nebo usilují o řízení celého světa. Média a novináři jsou v područí světových agentur, od nichž přebírají informace jako definitivní pravdu namísto toho, aby rozkrývali jejich manipulace. Nadnárodní zájmy zbrojařských firem, farmaceutických lobby, finančních skupin. Psychologické, světové informační operace, které slouží k ovlivňování světového či lokálního veřejného mínění média nevidí.
Novinářům chybí vlastní rozum, osobní pozorování, zkušenosti, pestrá paleta na sobě nezávislých informačních zdrojů, chybí analýza. Média nechtějí vidět kritiky našeho rozpadajícího se systému, nezkoumají, co je a co není ku prospěchu naší společnosti, namísto toho se podílejí na jejím rozdělování dehonestací a nálepkováním těch, kteří mají odvahu postavit se degenerujícím vztahům.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že se na Ukrajině v posledních dnech podařilo zasáhnout všechny určené objekty. Podle něj došlo k náletům na objekty vojenského průmyslu, infrastrukturu armádních letišť, arzenály, sklady munice a paliva a také na rozmístění ukrajinských jednotek a zahraničních žoldnéřů.
„Porodnice, vzdělávací instituce, nákupní centrum, vícepodlažní a soukromé budovy, komerční sklady, parkoviště. Kyjev, Lvov, Oděsa, Dnipro, Charkov, Záporoží a další města,“ napsal na Telegramu Zelenskyj.

Předsilvestrovská legrace:
Do Polska vletěla z Ukrajiny ruská raketa, proletěla tam 40 km a pak se vrátila na Ukrajinu. Po troskách této ruské rakety se v Polsku intenzivně pátrá.

Zdalipak si ještě vzpomínáte, jak jsme se připojili k afghánskému tažení USA a u Kábulu bojovali tam za Prahu? A zdalipak si ještě vzpomínáte, jak jsme po boku USA bojovali v Iráku, samozřejmě též za Prahu. Také naše zbraně v Sýrii přece chránily naše zájmy a Prahu před zlým Assadem. Takže naše nynější angažmá na Ukrajině samozřejmě též chrání Prahu, tentokrát před Putinem…

Tak to je tedy drsná předpověď, zvláště o té Ursule von der Leyenové!
Předpověď Financial Times na rok 2024:
USA a EU budou nadále poskytovat Ukrajině finanční podporu.
Donald Trump se nevrátí do prezidentského úřadu Spojených států.
Vojenský konflikt mezi Izraelem a Hamásem nezpůsobí rozsáhlou regionální krizi.
Změna tchajwanského prezidenta nepovede k vojenské agresi z Číny.
2024 překoná rok 2023 jako rekordně nejteplejší rok.
Společnost ???? (Twitter) bude čelit bankrotu.
Ursula von der Leyen bude moci být znovu zvolena na druhé funkční období jako předsedkyně Evropské komise, i když to bude vyžadovat určité úsilí.
Obnovitelné zdroje energie nepřekonají uhlí v celosvětové výrobě elektřiny.
Keir Starmer se stane premiérem Velké Británie.
Argentina se nerozhodne dolarizovat svou ekonomiku.
Novo Nordisk (výrobce léků proti obezitě) zakončí rok jako nejdražší společnost v Evropě.
Velká Británie vrátí mramor Parthenonu Řecku.
Popové hvězdy mezi ženy nezačnou vydělávat více než muži na koncertních turné.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*