Glosa MM: Žádost o předčasný důchod
Sdílet článek:

Pokutu za použití ruštiny jako „nestátního jazyka“ pži televizním projevům k obyvatelům města a na oficiálních sítích dostal od ukrajinských úřadů starosta Charkova Ihor Terechov.

Ze schvalování a podpory ruské invaze na Ukrajinu česká policie obvinila zatím 49 lidí. Celkem eviduje 86 takových případů. Serveru iROZHLAS.cz to dnes sdělil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Z policejních statistik vyplývá, že jde o další nárůst počtu podobných případů. V říjnu policie evidovala 83 případů schvalování ruské invaze a obvinění sdělila 44 lidem.
Mám dotaz. Pokud neschvaluji trestání za schvalování ruské invaze na Ukrajinu, budu za toto neschvalování schvalování také obviněn?

Jiří Weigl:
Média před koncem roku informují o frontách před pobočkami České správy sociálního zabezpečení, kde se tisíce lidí snaží stihnout včas podat žádost o předčasný důchod, který je letos v důsledku valorizací paradoxně výhodnější, než řádný důchod přiznaný žadatelům v příštím roce. To vše v době, kdy politici a tzv. experti šíří informace o neudržitelnosti stávajícího systému, jeho prohlubujícím se deficitu a nezbytnosti důchodové reformy. O beznadějné neschopnosti dnešní vládní administrativy svědčí to, že takový vývoj navzdory rostoucí inflací vůbec neočekávala a nepředpokládala, a pokud ano, žádné opatření proti němu nepřipravila. Naopak, MPSV na dnešní paradoxní situaci svými prohlášeními širokou veřejnost samo upozornilo a vyzvalo občany, aby o předčasné důchody žádali pokud možno elektronicky. Úředníků i ministrovi je udržitelnost stávajícího systému evidentně zcela lhostejná.

Čeština je jazyk vtipný:
Tak se prý dějí věci, které změní paradigma.“
„Já se nebojím, to je jen takový narativ.“

 

 MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Pro neschvalování potrestání platí známé:
    “Kdo nejde s námi, jde proti nám.” – Klement Gottwald

  2. Jojo…táta taky neschvaloval invazi ruských vojsk do ČSSR a dopadnul hodně bledě a my jeho děti jakbysmet…. a je to tady zase. S něčím souhlasíš/ nesouhlasíš, jen počkej, však uvidíš jak s Tebou zatočíme…. a já bloud myslel že je to za námi. A bude ještě hůř. Aktuálně si zařizuji druhé občanství mimo Evropu…. jdu pryč, moje děti už tu nejsou, jdu za nimi.

    • Pak dejte vedet,jak jste dopadl.Ale myslim ze pouze zasívate do obcanu to,co by jste sam nikdy neudelal.Ale zmatek to muze zpusobit si rikate.Komu by to asi ten zmatek vyhovoval marně dumám.

  3. O ukrajinském jazykovém zákoně se lze dočíst zajímavé věci i na českém internetu. Netýká se jenom úředního styku, ale i soukromého styku na veřejnosti. Chce-li např. obyvatel Ukrajiny s někým na veřejnosti pohovořit ve svém rodném ruském jazyce, správně má nejprve poníženě požádat druhou stranu, zda s tím bude souhlasit. To už není příliš daleko k tomu uzákonit pro Rusy žijící na území Ukrajiny nošení viditelné rudé hvězdy na oděvu. Sláva ukrajinským hrdinům!

  4. Ta posledni veta to jste urcite nechtel,ze?Jinak byc Vas musel pochvalit.No a co se tyce oznaceni(zrejme jste inspirovan fašismem),tak stacilo rusky mluvicim obcanum se chovat podle Ukrajinskych zakonů,a nestrilet po Ukrajinske armade z del,tanku,kulometů.Ty zakony stanovila Ukrajina,a zadny stat tam nema pravo lezt tak jak Vam do bytu nekdo cizi,pokud neohrozujete sousedy.Protoze lezt tam muze pod falesnou zaminkou(ten stat) a Vam tvrdit ze pro blaho lidu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*