SYRZDARMA
Američtí guvernéři se zavázali ke zteči proti zelené ideologii. Holandská vláda zařadila mírnou zpátečku. Italové se postavili proti cvrčkům. A firmy moc nechtějí nebinární zaměstnance.
Od Ameriky až ke cvrčkům. Kompletní zdroj na konci článku.
(1) Zelené referendum v Berlíně nedopadlo
V Berlíně se občanů v referendu zeptali, zda se má město zavázat ke klimatické neutralitě do roku 2030. Návrh, který předložila skupina aktivistů s názvem „Klimatický reset”, v Berlíně neprošel, ale více než 400 tisíc občanů hlasovalo pro návrh.
Pozn. redakce: Ideologická menšina není většinou schopna prosadit své návrhy v demokratickém procesu. Bohužel to v progresivní době nestačí, aby taková menšina nedokázala své představy vnutit ostatním.
Jednou z metod, jak obejít demokratický proces, je justiční aktivismus. Německý nejvyšší soud v roce 2021 rozhodl, že právo na „humánní budoucnost” je základním lidským právem a nařídil německé vládě, že se při snižování emisí musí více snažit.
Druhým způsobem, jak ignorovat názor většiny, jsou regulace a pravidla, která vydává nikým nevolená byrokracie. Například americký úřad pro ochranu životního prostředí zařadil oxid uhličitý mezi jedy, což ho najednou opravňovalo k dalekosáhlým regulacím. V tomto případě to americký soud zatrhl jako protiústavní.
Dalším způsobem je dobrovolná zelená korektnost firem, které pod tlakem ideologické menšiny a médií zahrnují zelená kritéria do svých obchodních modelů v rozporu se zájmy akcionářů.
(2) Američtí guvernéři vyrazili na zteč
V březnu vydali guvernéři 19 amerických států prohlášení, ve kterém se zavazují, že budou na úrovni států důrazně vystupovat proti tomu, aby správci investičních fondů, které spravují úspory pracujících, investovali podle zelených kritérii, které jsou známé pod zkratkou ESG neboli „Environmental Social Governance”. Jediným kritériem pro investiční rozhodnutí musí být výnos investice. V prohlášení uvádějí doslova:
„Šíření politiky ESG v Americe je přímým ohrožením americké ekonomiky a osobních svobod, neboť dává investiční rozhodování do rukou zelené sebranky, jež obchází proces voleb a tlačí politickou ideologii do investičního rozhodování, řízení firem a každodenního života.”
Pozn. redakce: Bylo by hezké, kdyby se i zde našel alespoň jeden politik, který by měl podobnou odvahu byť to jenom říci. Odvaha je ale vzácné koření.
(3) V Itálii řekli cvrčkům „No pasarán”
Evropská unie schválila v březnu tohoto roku odtučněnou moučku z cvrčka domácího jako potravinový doplněk. Itálie vydala obratem nařízení, že potraviny obsahující moušku z cvrčků musí být prodávany odděleně a s jasným označením.
„Ten, kdo chce jíst cvrčky, může, a ten, kdo nechce, což si myslím bude většina Italů, se může držet stranou”, řekl ministr zemědělství. BBC v komentáři neopomněla zmínit, že ministr zemědělství byl nominován extrémní pravicí.
Pozn. redakce: Představa, že byl Italovi dali do pizzy cvrčky, je nepředstavitelná. Tady takovou kulturu asi nemáme a navíc je daleko pravděpodobnější, že vláda svolá demonstraci pod transparentem „plány extremistů zhatí cvrčci naši boubelatí” s nadějí na pochvalný dopis s podpisem nějakého vysokého úředníka, možná dokonce paní Ursuly.
(4) O snížení emisí dusíku v Holandsku se bude znovu jednat
Holandská vláda oznámila, že hodlá znovu projednat závazek Holandska snížit emise dusíku do roku 2030. Učinila tak v reakci na vítězství nové strany farmářů založené v roce 2019, která ve volbách minulý měsíc zvítězila ve volbách a stala se nejsilnější stranou v horní komoře parlamentu s 15 hlasy ze 75.
Americký ekonom Thomas Sowell: „Lidské bytosti dělají a budou dělat chyby, ať už budou pracovat v soukromé sféře nebo ve státním aparátu. Ale je tu rozdíl. Přežití v soukromé sféře je závislé na uznání chyby a změně kurzu před tím, než firma zbankrotuje. Přežití v politice vyžaduje popírání chyby a pokračování v nastoupené politice za současného obviňování druhých ze špatného výsledku.”
Pozn. redakce: Má pravdu, bez tlaku voličů se nestane vůbec, ale vůbec nic, i kdyby už zbyli k jídlu jenom ti cvrčci.
(5) Firmy moc nechtějí nebinární zaměstnance
Nebinární lidé jsou podle Wikipedie osoby, které se neidentifikují ani jako muž, ani jako žena nebo mají měnící se genderovou identitu. Po ostatních lidech většinou požadují, aby je oslovovali zájmenem „oni”. Podle výzkumu publikovaného v březnu mají nebinární lidé, kteří se ucházejí o zaměstnání, nižší šanci na to, že je pro přečtení životopisu pozvou na pohovor.
Pozn. redakce: Pokud firma nejede na dotace a musí se živit prací, potřebuje výkon. To je pro některé lidi velmi překvapivé, možná až šokující.
V takové firmě je ochota najmout někoho, kdo má na čele napsáno „asi nic neumím, ale určitě budu dělat problémy”, logicky menší. Říkat se to nesmí, ale je to tak.
Klidné Velikonoce!
Be the first to comment