Jděte proti proudu, doplňte magnézium hořčíkovým olejem
Sdílet článek:

Člověk kolikrát ani nemá tušení, jaké všechny vychytávky jsou vlastně na trhu k dostání. Dobrým příkladem je hořčíkový olej. Zatímco celý svět polyká tablety a kapsle, vy můžete tento esenciální minerál doplňovat ve formě, v níž je rychleji a lépe vstřebatelný – v oleji.

Hořčíkový olej vlastně není olejem v pravém slova smyslu. Olejem je nazýván kvůli olejové textuře, avšak ve skutečnosti jde o chlorid hořečnatý smíchaný s vodou.

Hořčíkový olej na spoustu způsobů

Využívá se jako typický olej. Je možné s ním dělat zábaly, používat ho pro masáže, nakapat ho do horké koupele. Chcete-li do těla doplnit hořčík, je možné ho vetřít do dlaní a pak promasírovat spánky. Výtečně se vstřebává také v podpaží a podkolenních jamkách.

Vůbec nejlepší je však možnost lokálního použití. Pokud vás trápí časté křeče, což je vynikajícím ukazatelem na nedostatek hořčíku, hořčíkový olej se dá vmasírovat přímo do lýtek či do jiného postiženého místa. Nechte si ho na nočním stolku vedle postele, a až vás vzbudí křeč, rovnou aplikujte první pomoc. Sval se uvolní a ráno vás nebude bolet.

Co byste měli vědět:

  • Hořčíkový olej je určen pouze k vnějšímu použití, nikdy ho nekonzumujte.
  • Nesmí se aplikovat na čerstvě oholenou pokožku ani do čerstvých ran.
  • Při několika prvních aplikacích vás místo aplikace může brnět.

Záleží na tom, jaký olej si pořídíte

Stejně jako kvalita kapslí a tobolek je různá, také hořčíkový olej může být rozdílné kvality. Vynikající a ověřenou volbou je olej od německého výrobce WoldoHealth. Pochází z přírodního zdroje horninových vrstev v severní Evropě nazvaného Zechstein. Chlorid hořečnatý se tady těží 3 km pod zemským povrchem a patří mezi nejčistší suroviny na Zemi. Olej z něj vytvořený obsahuje 508 mg hořčíku v 5 ml oleje.

Ať už potřebujete hořčík tělu doplnit z jakéhokoliv důvodu, hořčíkový olej je rozhodně vhodný ke zvážení. Koupíte ho na Woldoshop.cz.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: