
EVA HRINDOVÁ
Je čas stát na správné straně – tohle idiotské heslo si zvolilo Spolu jako hlavní poselství do voleb. Proč idiotské? Protože neříká nic o tom, co se děje, co je třeba udělat, co budou politicky prosazovat. Znamená jen poslušnost, žádné pochybnosti, podvolení a ochotu se podřídit čemukoliv, s čím koalice Spolu přijde. Oni určí, která je ta strana, a ty se tam postav! Nic by naše současné vládní představitele nepopisovalo lépe. Kdo je bude volit, hlásí se ke straně neschopnosti, podporuje klientelismus a až servilní slabost. Je až s podivem, kolik lidí jim ještě na to skáče.
Stejně tak je s podivem, jak Evropa brblá kvůli clům. Tahle – v celkovém kontextu fungování Evropy – drobnost, je pouhou marginálií. Mnohem více Evropu ničí migrace, cenzura, neprofesionální média, která kryjí pomatené a neschopné politiky. Jak si někdo může myslet, že se Evropa stane znovu velkou, pod vedením lidí, jako je Leyneová nebo Kallasová?
Osobně s cly nemám problém. Vážně bychom je měli také zavést a to především na ochranu našich zemědělců. Zrušme dotace a udělejme pro naše výrobce potravin v rámci ČR volný trh. A pro všechno zvenku zaveďme cla. Jen tak lze zachránit vlastní soběstačnost. A nejde jen o schopnost vyrábět vlastní potraviny. Jde i o péči o krajinu, o půdu. Když zničíme naše zemědělce dovozem laciného masa kdesi z Argentiny, kdo bude naši půdu hnojit a starat se o ni?
Uplatňovat zásady volného trhu na mezistátní výměnu zboží je přežitek. Všelijací korporátníci si zařídí otevřené hranice a navezou nám sem kvanta nekvalitních a levných věcí a naši poctiví výrobci mají dělat co?
Volný trh v současném pojetí nefunguje a fungovat nebude. Tak to je a Trump dělá pro USA jen dobře… Evropa se ale chová tak, že sama sebe odsouvá na okraj světa. Stane se z ní jen dobré místo pro drancování, protože její obyvatelé nejsou schopni dohlédnout důsledky chování svých politiků. Smutný pohled a konce jsou očekávatelné.
FB
Volný trh bez jakéhokoliv omezení jevýhoný jen pro ty silné.
Něco jako dát lišky a slepice do společného výběhu.
Může to sice vést k dočasnému snížení cen pro spotřebitele, ale po následné monopolizaci se ceny razantně zvýší nad původní úroveň, ale už bez možnosti obrany a regulace.
Viz náš maloobchod s potravinami.