Samochvála škodila i škodí … jak Babišovi, tak Fialovi
Sdílet článek:
Pod titulkem Uprchlíci? Jsme nejlepší v Evropě. Fiala debatoval s občany v Čelákovicích podává iDnes.cz popis návštěvy Petra Fialy v Čelákovicích.

Staré české přísloví praví „Samochvála smrdí“. V české politice se však toto přísloví zcela přesmyklo do formy – když se nepochválím sám, nikdo to za mě neudělá. Andrej Babiš se chválil sám, popřípadě svoji vládu, zejména v obdobích před covidem, kdy Česko vykazovalo poměrně vyrovnané nebo přebytkové rozpočty. Nová vláda Petra Fialy a premiér sám pokračují v této „bohulibé“ tradici a chválí svou aktivitu. Bohužel, je to opět na úkor reality.

Petr Fiala byl na setkání s občany Čelákovic a dvě věci stojí za komentář. Prohlásil na něm, že ve vztahu k uprchlíkům (ukrajinským) jsme „nejlepší v Evropě“. Ale řekl toho více i k dalším tématům. Za zmínku stojí jeho názor na průběh covidu v Česku: „Česká republika covid nezvládla! Máme čtyřicet tisíc obětí, obrovské ztráty ekonomické, řešení bylo špatné. Zvládli jsme až vlnu omikron, kterou řešila naše vláda,“ komentuje Fiala zase vlnu covidu s tím, že na podzim může přijít další.

K výše uvedenému lze konstatovat to, co jsem ostatně tvrdil již během kampaně před loňskými parlamentními volbami. Covid byl ze strany ODS a ostatních tehdy opozičních stran zneužit způsobem, který se obecně nazývá hyenismus. Česko nebylo v přístupu k řešení covidové krize v Evropě potažmo v EU žádnou výjimečnou zemí ani co se počtu nakažených či počtem zemřelých s covidem týče. Všechny evropské vlády postupovaly velmi podobně a mají v podstatě velmi podobné výsledky. Jestliže navíc Fiala tvrdí, že byl zvládnut až průběh epidemie omikronu díky jeho vládě, je to další „smrdící“ samochvála. V celém světě se omikron vyznačoval vyšší infekčností a menším procentem zemřelých než předcházející varianty. Fialova vláda za „řešení“ omikronové verze covidu zcela jistě nemůže.

Ovšem klasická sebechvála na sebe nenechala také čekat, opět cituji z iDnes: Ještě větší zájem budí jeho postoje k Ukrajincům a jejich zemi napadené Rusy. „Máme tu k dnešnímu dni asi 330 tisíc uprchlíků. A jelikož to zvládáme nejlépe v Evropě – to je také potřeba říct –, tak jich máme asi 300 tisíc registrovaných. Máme je ve zdravotním systému, v sociálním systému. Více než 30 tisíc lidí je na pracovním trhu. (…) Tohle všechno se nám daří,“ líčí Fiala. Poté se dotkne i nákladů. „Naši experti odhadují, že nás to bude stát nějakých 50 miliard korun. Může to být víc, může to být méně. Teprve v příštích týdnech uvidíme, o kolik máme změnit výdaje a příjmy státního rozpočtu. Souběžně žádáme EU o pomoc,“ konstatuje premiér.

Tady už dle mého soudu ztrácí Fiala absolutně smysl pro realitu. Jeho „experti“ se s odhadem nákladů na migrační krizi z Ukrajiny drží hodně zpátky a náklady státu na řešení této krize budou spíše vyšší jak 50 miliard korun. Čím déle totiž konflikt na Ukrajině potrvá, tím výše se náklady vyšplhají. Vzhledem k tomu, že se dnes v NATO počítá s dlouhou válkou s Ruskem prostřednictvím podpory ukrajinské armády dodávkami zbraní, může současná uprchlická vlna z Ukrajiny trvat měsíce a roky. Možná, že se naplní i „předpověď“ ministra školství Petra Gazdíka, že nám ukrajinské děti ve školách pomohou „vyřešit“ penzijní situaci.

Opět proto musím konstatovat, že se Fiala nemá čím chlubit. Ekonomika Ukrajiny bude v případě dlouhodobé války s Ruskem nesmírně trpět a normální život prostě nebude možný. Obavy, že by v případě nedodávek zbraní na Ukrajinu nastal „ruský mír“, což jsem již také v některých komentářích četl, sice chápu. Rusko se dobytých území vzdát nemíní. Obávám se však, že vojenská porážka Ruska je mimo realitu také a dříve nebo později bude muset Západ na nějakou formu míru na Ukrajině přistoupit.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

18 Comments

 1. Nedávejte prosím do titulků tu fialovou držku. Při pohledu na ten sliz do sebe nedostanu snídani. A taky ve mě roste agresivita. Nerad bych zbil bezdůvodně nějaké blboučké rouškaře které STÁLE potkávám. Při tom za Fialový hnus nemůžou. Ani za svou ovčí demenci. Už kvůli těmto sice debilním ale jinak nevinným trubkám vás žádám,prosím,NEUKAZUJTE tu fialovou svini. NIKDY a NIKDE. Snad jen kdyby bůh dal a psali jste její nekrolog.( tý svině). A totéž prosím aplikovat i na zbytek protektorátní, kolaborantské,,vlády”. Obdivuji obyvatele Čelákovic že toho přerostlýho Harry Pottera nezlynčovali. Klobouk dolů. Neumím si sám sebe na podobném setkání představit,aniž bych skončil v cele předběžného zadržení. Ztrácím sebekontrolu pouhým pohledem na OBRÁZEK s Fialovým kriplem, co teprv vidět a slyšet to hovado naživo? Bože to je hrůza kam jsme se za 30 let vlády demokradů dostali. NIKDY bych neřekl,nevěřil že se já,antibolševik,ještě budu ohlížet po socialismu jako po období kdy se v této zemi žilo nejlépe v její historii. A je to bohužel holý fakt. NIKDO neměl hlad. Každý měl střechu nad hlavou. Vyrobit jsme dokázali vše od nadzvukové stíhačky přes lokomotivu až po dostatek potravin pro všechny obyvatele. Ne,nebylo to vždy v top kvalitě ale bylo to naše a fungovalo to. A svoboda? Nikdo mě nevyháněl z hospod,kin ani divadel. Komouš po mě nechtěl abych chodil s trenkama na ksichtě. Nemusel jsem rodinnou zabíjačku nikde hlásit ani evidovat. A další tisíce drobností které dnes vidím jinak než tenkrát. A hlavně NIKDY jsem neměl pocit že mě chce komouš úmyslně zničit,zabít. Teď ten pocit mám. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna”

  • Jo, mám to podobně, akorát bych podotkl, že ten komouš nás nechtěl zabít, protože nás potřeboval, kdyby se dostal do stavu, kdy by měl všechno hotovo, tak by se nás bez skurpulí zbavil taky. Majitel stáda také redukuje chov, když má dojem, že se nevyplatí

   • Souhlas. Jen jste zaměnil slovo komouš za žid. Jejich náboženství a žádné jiné je učí že jsou národ vyvolený a všichni ostatní jen dobytek v lidské podobě seslaný bohem na zem aby jim sloužil. A ano,depopulace JE snižování stavů. NÁS. Gójů. V úctě Červený Jiří,,Jiruna “

    • To je fuk jak ho názvem, majitel stáda je jasný. Tehdy i teď. Otázka jak se zachová stádo.

     • Tak největší sranda na tom je, že Jiruna má pravdu. Tak chápu, že někdo má komunisty už na veškeré problémy světa, ale jsou to právě ti Židé, co komunisty vymysleli. Takže fuk to není. Komouši si nechtěli přivlastnit planetu. Nene!!

    • Tak snaha byla, ale přišlo mi něco jako, že nelze doručit.
     Napíšu to tedy sem, není to nic tajného. Chtěl jsem se jen zeptat jestli i ostatním diskutujícím se zobrazují maily a nicky ostatních. To by mělo byt neveřejné. Někdo má ve svém mailu svoje jméno, jako třeba já. Prozatím se mi zobrazilo tvoje a hloubalovo. Tak nevím.

     • Mě to Pavle postihlo před časem na PP.
      Bylo tam zveřejněna moje osobní nacionále.Pachatel se hrdě přiznal ubožák,jeden z mála.

     • Já se netajím ani jménem ani příjmením ani mailem. Nemám proč. A proč Ti to Pavle nejde odeslat netuším. Normál ě mi maily chodí. Zkus to napsat ručně,nekopírovat třeba je pes zakopanej tam. Na Tvojí otázku ohledně jmen ale bohužel odpověď nemám. Jsem IT neandrtálec. ,,Momentálně opožděnej”. Měj se Jirka

 2. Ale vy jste! Konečně má panprésor něco, na co se cítí být pyšný a oni mu to nedopřejou. Chudák malej, fialovej……..

 3. Když tady čtu tu spleť “oduševnělých” komentářů, nemohu se zbavit dojmu ▶️ WEB ponechat, DISKUZI zavřít.

   • Frigo výše ti odpovědět nemohu, ale nevím proč tam chybí ta šipka a slovo odpovědět. Fšude to je jen u tvé reakce na mne není. ?‍♂️?‍♂️ No jsem amatér, to se jako splaší web, nebo cože?!!?? Že se tam objeví údaje, které nemají, tak to není zrovna dobré. Co se týče tvých údajů, tak ty já neznám.?‍♂️ Taky proč mi nedrží přihlášení a každý příspěvek to musím opakovat. A když dám odeslat málo kdy mě to tam hopne hned. ?

 4. K moci se dostali “demokratičtí” neobolševici. Jejich programem byla nenávist. K Babišovi, Zemanovi, Rusům, Číňanům, k lidem s jiným názorem. Nyní z hrůzou zjišťují, že šíření nenávisti k řešení praktických otázek vedení společnosti nestačí. Jsou v úzkých a ve své podstatě se jen bezmocně nechávají unášet dobou. Svoji neschopnost pak maskují svými “silnými” politickými názory a teatrálními politickými gesty. Vláda, která nedokáže své obyvatelstvo prostě a jednoduše nakrmit by v demokratických poměrech neměla douho vydržet.

 5. Místodržící Fyjalynskyj se bude chválit, i kdyby tady byl hladomor kombinovaný s dýmějovým morem. Prostě by vyslal signál, že se všichni musí zařadit do systému.

 6. Prasefor(vepříci prominou mé srovnání)fiala čéf vlády fialové bídy je pro mě
  zhmotněním životu nebezpečného nýmanda odhodlaného využit svůj lidský morální pád do župmy progresívních maobolševiků využít jako pomsty těm,ze kterých má oprávněný strach.Je odhodnán ze svým koncem ukončit i existenci země které je premiérem.
  Žádná vulgarita ani urážka nevystihuje můj hluboký odpor vůči těm bezpáteřním
  dálkově řízeným stvůrám,jejich cizí krve lačnost,nenažranost i za cenu vlastní sebedestrukce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*