Ze Slovenska vane svěží vítr
Sdílet článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Krátce po jmenování nové slovenské vlády Roberta Fica se dějí na Slovensku zajímavé a dobré věci.

Nejdříve jsme se dozvěděli, že se Robert Fico sešel s předsedkyní EK Leyen a sdělil jí, že nyní Slovensko bude hájit slovenské zájmy. Dále jí vytkl, že se EK nezajímala o porušování lidských práv v době vlády Matoviče a Hegera a dále jí vytkl, že se EK nezajímala o účelovou kriminalizaci opozice. Odpovědí předsedkyně Evropské komise bylo mlčení – patrně nějaká evropská hodnota. Na rozdíl od Fialy ovšem euroúředníci Leyen a Borrel Ficovi alespoň popřáli ke zvolení.

Dalším dobrým krokem bylo konstatování Fica, že neodsouhlasí další protiruské sankce, které by poškodily Slovensko a pomoc Ukrajině je potřeba kontrolovat, aby nebyla rozkradena.

Na Slovensku byl dále odvolán policejní ředitel Hamran, který se podílel účelové kriminalizaci ficovců a byl převelen na policejní oddělení v Popradu. Namísto toho, aby Hamran nastoupil na nové místo, začala ho škrábat v krku a stal se práce nemocný. Hamran dále ignoroval příliv uprchlíků na Slovensko.

Mimo službu byl postaven policejní gang tzv. Čurillovců. To byla skupina policistů ze speciální jednotky NAKA, kteří vytvářeli křivá obvinění proti ficovcům za pomoci tzv. kajícníků. Tito Čurillovci byli při vytváření křivých obvinění nahráni při odposlechu jistou paní Santusovou, která pracovala na obdobě českého GIBS. Paní Santusová byla za svojí záslužnou práci odejita. Dokonce 2 slovenští policisté, kteří se nechtěli podílet na špíně za bývalého policejního prezidenta Hamrana dostali v Bosně politický azyl a nabyli dokonce ani vydáni zpět na Slovensko. Snad bude slovenská policie očištěna od špíny, kterou byla zanesena.

I přes to, že na ministerstvo životní prostředí nenastoupil pan Huliak, ale jeho stranický kolega pan Taraba, i tady zavál svěží vítr. Taraba kromě jiného řekl, že pro ochranu životního prostředí je důležitější vybudování kanalizace na vesnicích, tam kde není, namísto toho, aby Slováci živili z daní neziskovky, které řeší jen želvu žijící v Podunají nebo sysly.

Nejmenovaný pan Huliak chtěl řešit přemnožení medvědů, které je na Slovensku vážným problémem. Napadení člověka medvědem se stává takřka každý týden, medvědi chodili i po sídlišti v Banské Bystrici nebo po okresním městě Sabinov, nejen po lese. Ekofanatici, když někoho poraní medvěd řeknou, že se ten člověk ocitl ve špatnou dobu na špatném místě, řešit nic nechtějí.

Na Slovensku se dále mluví o konci vedoucího úředníka, který měl na starosti v rámci slovenské administrativy migraci a původně měl působit v Sorosově promigrantské neziskovce.

Doufejme, že ze Slovenska přijdou další dobré zprávy.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. T.Je vidět,že Vám vítr jednè země velice s panem vůdcem lichotí.Neradujte se předčasně.S NATO by vystoupil jenom sebevrah.A svobodný svět pomůže trpící Ukrajině za ně.Strach z nevypočitatelného souseda jít zabíjet sousedy bez mrknutí oka dělá svoje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*