Totální neumětelství a amatérismus party, co si nechá říkat “vláda ČR”
Sdílet článek:

PZ

Totální debakl “spanilé jízdy” premiéra Fialy po afrických zemích a zrušená cesta ministra Síkely do Saúdské Arábie jsou už jen pověstnou třešničkou na dortu totálního neumětelství a amatérismu party, co si nechá říkat “vláda ČR”, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Raketově rostoucí ceny energií, rostoucí ceny a klesající kvalita potravin, nedostatek léků, neřešená ilegální imigrace, raketově rostoucí kriminalita, nekonečná korupce v armádních kšeftech, nesmyslné zadlužování nikoliv státu, ale nás, občanů, na celá desetiletí, … Jedna hloupost vršená na druhou tak, aby to co nejvíce poškodilo nás, kteří zde žijeme. A k tomu stupidní kecy tzv. “ministrů”, hloupoučce vysvětlujících s až dětskou naivitou svou totální impotenci cokoliv řešit tu Babišem, tu Putinem, tu Hamásem, případně ještě stále sem tam i čtyřiceti lety “komunistické devastace”.

Tato politická reprezentace je naprosto prokazatelně toxická a vysoce nebezpečná občanům ČR. Je proto čas začít přemýšlet nad skromným článkem 23, krčícím se osaměle na samém konci druhého oddílu Listiny základních práv a svobod, zvaného Politická práva. Praví se v něm: „Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“

Osobně se domnívám, že obě části článku, zmocňující “lid” postavit se na odpor, jsou již naplněny mírou více než vrchovatou. Tichá demontáž a likvidace našich demokratických práv a svobod je v plném proudu. A co ústavní orgány? Vláda prokazatelně není schopna plnit svou funkci a sněmovna se “stoosmičkou” jí v tom jde na ruku. Senát pořádá výlety na Tchaj-wan a člověk v jeho čele se považuje za Tchajwance. Prezident se projíždí na motorce a rajcuje pornoherečky. No a ústavní soud to sám nevytrhne. Takže co?

Ne, nenabádám k nějaké “rebélii”, jak je psáno v Jiráskovi. Nabádám “naše” politiky, aby se nad tím zamysleli. A nabádám i nás, lidi, kteří zatím trpně snášíme jejich nesmyslné počiny a vysílané “signály”. Přemýšlejte nad tím. Nejsme ovce. Je nejvyšší čas začít jednat.

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. „Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“

    Odvolávat se na čl.23 je dost problematické, protože samotný tento článek je zmatečný. Buď se můžete dovolávat “lidských práv”, nebo základních svobod. Obojí nelze. “Lidská práva” a demokracie potlačuje základní svobody.

  2. Tato banda už nemá žádnou šanci cokoli konat. K tomu musí mít panstvo autoritu. Tu daleko nejvíc ze všeho, víc, než nějakou “podporu” předloženou agenturami na základě “průzkumu veřejného mínění”. Klaus nebo Havel třebas i hlouposti vyváděli a byli taky různě ne/návidění, ale ať už si o těch pánech myslím cokoli, jedno jim upřít nelze – měli ke svému konání právě tu autoritu!

  3. Clanek 23 byl naplnen v breznu 2020, tehdy byli vsichni cesti policiste ve Strakovce a zatykali vladu, zbytek uniformovanych ozbrojencu se pridal k mafii a za policii se od te doby pouze vydava. Vyhodou cl 23 je, ze neresi zadnou primerenost a nemusime se tedy trapit nedostatkem bambusu ci expertu schopnych stahovat zaziva.
    Kazda miliarda schodku je risic tezce nemocnych na jehihz leceni nebude, kazdy bilion je tedy nejmene milion obcanu odsouzenych k smrti – s takovymi skutky nas trestni rad vubec nepocita.

  4. Nejlip se dodržovaly všelijakè clanky svobody člověka v realnem socialismu pod dohledem STB .Možná se po tè svobodě zde pánům styskà.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*