Méně koryt znamená také méně korupce
Sdílet článek:

Předseda Svobodných Libor Vondráček se na obrazovkách České televize rázně postavil k aktuální korupční kauze spojené s Dopravním podnikem Praha. „Méně koryt, méně státu znamená také méně korupce. Čím více příležitostí politici dostanou, aby mohli svoji moc zneužívat, tak tím více se podobných kauz vynořuje. Za nás je tedy univerzálním řešením snížit množství zakázek, množství přerozdělování peněz,“ uvedl v pořadu Politické spektrum Libor Vondráček.

„Současná debata je poměrně plytká. Jednotliví politici na sebe ukazují, předhání se v obviňování v tom, kdo má větší či menší kauzy. Ale fakt je ten, že korupční prostředí a korupční potenciál tady je a ten je spojen s tím, že politici mají daleko více moci nad životem občanů, než by museli mít,“ je přesvědčený Vondráček s tím, že čím méně peněz se přerozděluje, tím méně se peníze mohou ztrácet tam, kde se ztrácet nemají.

„V posledních letech jsme se hodně upínali na transparentnost, někteří politici nám tvrdili, že je to skoro samospásný nástroj. Výsledek vidíme sami. Na magistrátě sedí strany, které samy transparentnost hodně prosazovaly a je vidět, že nás to před ničím neochránilo. Proto tvrdíme, že je lepší prosazovat univerzální řešení, než pouze překrývat symptomy a tvářit se, že nás to dovede k vymazání pletich,“ vysvětlil svůj postoj předseda Svobodných.

Libor Vondráček v diskusním pořadu také obhajoval postoj Svobodných k současné inflaci. „Rozdávání peněz bez další protihodnoty jen podporuje inflaci, což dělala již předchozí vláda,“ rýpl si Vondráček do kabinetu Petra Fialy a upozornil na dobré zkušenosti z Polska. „Vláda hodně zlobí o přestávkách, věnuje se tomu, co by vlastně ani dělat neměla, jako například gesta směrem k Ukrajině. Místo to, aby vláda řešila skutečné problémy naší země,“ dodal Vondráček, podle kterého dnešní vláda není ani zdaleka pravicovou.

„Pozorně jsem poslouchal pana premiéra, který se chlubil, že více lidí dostane sociální dávku. To je řešení, které bych přirovnal k podávání tlumícího léku ve chvíli, kdy člověk má sepsi a potřebuje léčit. Dávky jsou absolutně nesystémové řešení, které možná na chvíli někomu krátkodobě pomůžou, ale problém nevyřeší. Musíme jít po příčinách. Jde mimo jiné o to, jak EU tlačí na zelenou politiku, která v tuto chvíli zásadně zdražuje veškeré energie,“ je přesvědčený Libor Vondráček, který jedním dechem také odmítl to, že by teď měla Česká republika přijmout euro jako součást boje proti vysoké inflaci.

„V tuto chvíli je euro možná trochu výhodnější pro některé státy, ve kterých snižuje inflaci, ale je to kvůli nezdravé politice Evropské centrální banky, která uměle drží úrokovou sazbu neúměrně nízko, absolutně vzdálenou od současné míry inflace, což časem pochopitelně musí prasknout. Evropská centrální banka to dělá kvůli nezdravé ekonomice Itálie a Řecka, protože jinak by musely tyto státy zbankrotovat. Nechci být v žádné eurozóně s těmito nezodpovědnými státy,“ řekl rázně Libor Vondráček. „To, že dvacet z dvaceti sedmi zemí skáče z okna, pro mne neznamená, že Česká republika má skákat taky. Dnes k nám přichází nezodpovědné a socialistické kroky už také ze Západu, takže bych tam nehledal inspiraci,“ doplnil předseda Svobodných.

PL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*