Vidlák: P*del Pavlíka Novotného zůstává tváří Ptákostrany
Sdílet článek:

PZ/VIDLÁK

Volby do Evropského parlamentu skončily a tři dny poté Fialova ODS opět “nezklamala”. Řeporyjský starosta Pavel Novotný totiž zůstal navzdory předvolebním slibům strany ohledně jeho vyloučení členem ODS. Dokonce se o jeho vyloučení nakonec na výkonné radě strany vůbec nehlasovalo a žádný takový návrh nebyl ani radě předložen. Nejdéle sloužící český poslanec a vlivný člen ODS Marek Benda to vysvětlil slovy, že se musí umět odpouštět. Je to ten samý Marek Benda, který ještě těsně před volbami veřejně prohlašoval, že Novotného výroky jsou lidský nepřijatelné a neslučitelné s členstvím v ODS.

Překvapilo Vás rozhodnutí ODS?

Překvapilo, ale jsem rád, že se rozhodli, jak se rozhodli. Prdel Pavlíka Novotného stále zůstává tváří Ptákostrany a to se vyplatí. Sám Řeporyjec nám ihned předvedl, jak se poučil z minulých hříchů a pustil se do Kateřiny Konečné a Andreje Babiše, k nekonečné radosti obou zmíněných, protože budou mít na co poukazovat ve své volební kampani. Když je po volbách, tak je před volbami, víme?

Jsem zvědavý, jestli podobnou velkorysost předvede ODS i vůči zemědělcům, kteří složili kupku hnoje v Řeporyjích, případně vůči Čermákovi s Tušlem, kteří za svojí nevymáchanou hubu sedí v kriminále.

Jak se ukazuje, Fialova ODS umí překvapit opravdu v ledasčem. Premiér Petr Fiala po volbách prohlásil, že opozice neposílila a koalice SPOLU dosáhla slušného výsledku. To ale úplně nekoresponduje s realitou. Bývalý prezident Václav Klaus to popsal tak, že pro něj je dominantní číslo celých evropských voleb 108 k 84. Přičemž 108 je zástupců vládní koalice v českém parlamentu a 84 je přepočtený výsledek, kolik by jim daly evropské volby, pokud bychom to promítli do sněmovny. Na sociálních sítích se množí komentáře, že Fialova ODS je strana „nonstop lhaní a nulové sebereflexe“. Jak tedy podle Vás dopadly volby pro vládní pětikoalici?

Petr Fiala řekl, že nedá tuto zemi populistům a dezinformátorům, ale ve skutečnosti přesně tohle udělal. Odevzdali dvacet procent území, které bezpečně kontrolovali do rukou stále sebevědomější opozice. Do předem připravených pozic sice ustoupili spořádaně, ale neobešlo se to bez ztrát. Jeden ODSák je bez prebend, dva Piráti také a Lidovci už mají jen generála Zdechovského. Starostům se také zasekla jejich úspěšná marketingová houfnice a moc si toho nevybojovali.

Souhlasím s Václavem Klausem. Vládní stoosmička už je ve skutečnosti vládní čtyřiaosmdesátka a pokud zůstanou zachovány současné trendy, tak po parlamentních volbách z ní bude vládní šedesátka. Nepřetržitým lhaním a nulovou sebereflexí se ničeho jiného dosáhnout nedá. Ale úspěšně se dají zavírat oči před katastrofou.

Šéf Motoristů sobě a blízký spolupracovník Václava Klause Petr Macinka sám o své straně prohlašuje, že je to vlastně taková „ODS revival“. K volebnímu úspěchu popřál straně přímo ve volebním štábu Václav Klaus a Jan Zahradil. Nyní se předsedou pražské organizace stal Boris Šťastný. Je podle Vás možné, že ODS čeká podobný osud jako kdysi nejsilnější levicovou stranu ČSSD (nyní SOCDEM)… tedy že ji „ODS revival“ zcela vysaje a nahradí a ta původní ODS zůstane v příštích volbách do Sněmovny pod hranicí volitelnosti?

Možné to je, ale nepředbíhal bych událostem. Motoristy čeká opravdu těžká práce. Musejí vybudovat stranickou strukturu, postavit kandidátky, přijmout spoustu lidí, vypořádat se s mediálními útoky i podpásovkami… to je těžší disciplína, než “jen” vyhrát eurovolby. Ale pokud to u Motoristů vezmou za správný konec, skutečně mohou ODS vysát a poslat na smetiště dějin.

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) požaduje po vládě navýšení rozpočtu svého resortu o 10 miliard a ve Sněmovně při interpelacích prohlásil, že pokud se tak nestane, strana STAN by pak nemusela podpořit schválení zákona o státním rozpočtu, což by se faktický rovnalo vyslovení nedůvěry vládě a jejímu následnému pádu. Co za tím prohlášením vidíte? Je to snaha STANu odvést pozornost od jejich volebního debaklu v čele s Danuší Nerudovou a počátek předvolební kampaně Starostů do Sněmovny?

Jak jsem napsal výše, když je po volbách, je před volbami. Starostové jsou i přes získání jednoho euromandátu faktickým poraženým těchto voleb, protože ze čtyř mandátů, které ostatní vládní strany ztratily, udělali jen jeden. Snažili se oddělit od neoblíbeného premiéra a jeho politiky, ale ve skutečnosti se jim to moc nepovedlo. Voliči mají lepší paměť, než si ve STANu mysleli. Jestliže k oddělení od Fialy nestačily debaty bez cenzury, bude zapotřebí se oddělit víc. Třeba požadavkem na deset miliard pro školství a vyhrožováním pádem vlády.

Když už jsme zmínili Danuši… v hnutí STAN nyní probíhá spor o to, jestli eurokomisařem mát být Danuše Nerudová, nebo Jozef Síkela. Přitom za ministra průmyslu se už hledá náhrada. Danuši Nerudovou nyní štve kritika některých špiček hnutí, které jí veřejně vytkly, že nezískala lepší volební výsledek v eurovolbách a tudíž že kvůli tomu nemá nárok na přislíbené místo v Evropské komisi. Danuše se však hájí tím, že její přítomnost na kandidátce hnutí STAN jasně pomohla a bez její přítomnosti by bylo hnutí na hraně zvolení. Zlí jazykové tvrdí, že profesorka Nerudová má jedinou vadu, neboť je přespříliš skromná… Jaké jsou podle Vás její šance stát se eurokomisařkou a je na tom podle Vás Danuše podobně jako ODS, tedy že není schopna žádné sebereflexe?

Upřímně doufám, že jsou její šance vysoké, protože vyslat tuto osobu do Komise, to bude Rakušanova pomsta Evropské unii na příštích pět let. Ona tam bude působit jako zbraň hromadného ničení. Síkela by byl asi větším zdrojem obveselení, ale Danuše, to bude katastrofa celoevropského významu. Myslím, že za Danuši se modlí i celá opozice, protože pro volební kampaň do sněmovny si nemohou přát lepší téma.

Středoevropská observatoř digitálních médií (CEDMO) je projekt, jehož cílem je “identifikovat, zkoumat a poukazovat na hlavní zdroje a příčiny nežádoucích informačních poruch ve střední Evropě”. Mezinárodní konsorcium koordinuje Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, za kterou jej řídí jako člen strategického výboru moderátor ČT Václav Moravec. Nyní CEDMO vydalo průzkum, který zkoumal názory občanů V4 na probíhající “informační válku”. A u Moravce padlo zděšení. Téměř polovina Čechů je totiž toho názoru, že informační válka vedená Ruskem po začátku invaze na Ukrajinu je pouze záminkou západních vlád, aby mohly omezovat svobodu slova a nepohodlná média v jednotlivých státech. A podobně na věc prý také pohlížejí Maďaři a Slováci. Co můžeme nyní od vlády očekávat… přitvrdí vůči občanům? Sepíše Vít Rakušan další manuál pro odhalovaní „nepohodlných“? V této souvislosti nelze ještě opomenut jmenování plukovníka Foltýna coby vrchního státního cenzora č. 2, který se nechal slyšet, že začne „zostra jako buldozér“…

Podívejte se, tři roky vedou válku proti dezinformacím. Tři roky na to dělají další a další instituce, najímají další a další lidi, melou o tom ve všech sdělovacích prostředcích, utrácejí na to miliony peněz, nasazují tupé vojenské gumy a výsledek? Lidi z nich mají srandu a věří jim čím dál tím méně.

Co myslíte, že zvládne plukovník Foltýn? Vůbec nic. Stejně jako to nezvládl Klíma ani Pojar. Zatím nedokázali dezinformace ani definovat, protože do každé definice jim spadnou i řeči Petra Fialy o úspěších jeho vlády.

Nic z toho nebude. Jen se vojácky řízně bude pochodovat vstříc totální nedůvěryhodnosti mainstreamových médií i mainstreamových politiků. To víte, když nefunguje Evropa, chce to víc Evropy. Když nefunguje válka na Ukrajině, chce to víc války. Tohle je to samé. Jejich taktika nefunguje a tak do ní nalijí víc peněz a víc zelených mozků. Ale samozřejmě ji nezmění.

Prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*