Klaus: Nejhorší vláda od roku 1989
Sdílet článek:

PZ

Podle bývalého prezidenta České republiky Václava Klause pochází debata o zavedení eura od neekonomicky vzdělaných představitelů země. Exprezident Václav Klaus to prohlásil v diskusním pořadu “Za pět minut dvanáct” na televizi Nova, kde zároveň ostře kritizoval současnou pětikoaliční vládu Petra Fialy i směřování ODS.

„Nemyslím, že by se změnil nějakou revolucí, jednolitým jednorázovým zlomem, ale tendence, které už dlouho bublaly pod povrchem, teď zesílily. My jsme opravdu v jiném světě než před desíti, patnácti, zejména dvaceti lety,” prohlásil Klaus s tím, že změny jsou podle něj k horšímu.

.
„Když bychom začali nejhoršími, krátkodobými. Válkou na Ukrajině na straně jedné, v Gaze na straně druhé. Když vidíme ekonomicky, co se děje s Evropou, když vidíme Green Deal, revoluci genderovou, migrační vtrhnutí mas migrantů do Evropy a k nám do České republiky, to jsou úplně nové jevy, které v momentu, když skončil komunismus, vůbec nevyvstávaly,” poznamenal v televizi Nova Klaus.
.
.
“Evropská spolupráce, evropský integrační proces, to, že po sobě nestřílíme v Evropě a tak dále, to nám přináší, ale zvrat tohoto procesu na konci 90. let, jak já říkám, od integrace k unifikaci, tedy unii, byl chybný krok,” řekl v televizi Nova bývalý prezident Klaus, který se následně vyjádřil velmi kriticky jako o současné vládě, tak i o samotné ODS.
.

„Máme nejhorší vládu od roku 1989. Myslím si, že německá vláda a česká vláda jsou si podobné, hlavně prázdnotou a naprosto nesourodou koalicí,” uvedl Klaus s tím, že obě vlády mají neviditelného a nefunkčního premiéra.

.
„ODS ustoupila od svých původních myšlenek a z pravicové strany se stala nedefinovanou středovou stranou. Nyní sleduje hlavně evropské zájmy,“ prohlásil Klaus a dodal, že ODS pro něho není strana, se kterou by se nějakým způsobem identifikoval.

.

Konec války na Ukrajině? Musí se začít vyjednávat

.
„Jediné východisko ukončení konfliktu na Ukrajině je, že se musí přestat střílet a začít vyjednávat,“ zdůraznil exprezident. Podle Klause začne Rusko s Ukrajinou vyjednávat v ten moment, co jim to řeknou světoví hráči, ale hlavně USA.
.
prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. To je fakt. Ani za protektorátu protektoři nebo vláda takhle národní hospodářství nedopajzali. 🙁

  2. Pan neomylný cudně zamlčel,kdo tvořil zákony po roce 1989 stylem víc takových Kožených.No a ti Kožení mu tu CSSR rozebrali tak,ze nám tu nepatří ani byty ve městech.Vše dostali za hubičku ti různí Kožení, a dokončili ekononomičtí kolaboranti všeho duhu kteří by podali i svoji mámu cizině.A vlády se v tom motajì dodnes.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*