Bouře ve sklenici vody?
Sdílet článek:

Hasiči, policisté, vojáci. Ti všichni letos přišli o svoje rehabilitační pobyty, protože v těch zařízeních jsou ubytovaní ukrajinští uprchlíci.

Nemluví se o tom. Ani oni o tom moc nemluví, protože “o tom mluvit nemají”. Lidé, kteří nám zachraňují životy, lidé se kterými se tak ráda ta naše vládní sebranka fotí když hoří lesy, když jí musí hezky salutovat (že Péťo a Jano Černochová), nebo když někde riskují při zásahu i svůj život.

Mnohdy doplácí právě na stupidní rozhodnutí politiků, třeba když nám tu díky Bursíkovu kůrovci shořelo Hřensko, když chytají migranty o jejichž povaze a zdravotním stavu radši ani nechceme vědět, třeba jako ten, co celý od krve rozmlátil tramvaj a pak se přišlo na to, že jednu bezva nakažlivou nemoc nosí sebou, nebo když v noci hlídají Rakušanovu plakátovou mrtvolu v pytli.

Tak tihle musí chápat, tihle musí držet basu a tvářit se, že jim to nevadí, že to je tak v pořádku. No a pak jsou tu poslanci, kteří se tak už ani netváří. Ti klidně vykopli uprchlíky jinam, protože oni se potřebují rekreovat a za naše peníze si zalyžovat. Ano za naše, i když oni říkají státní. Žádné takové ale nejsou. Jsou jen naše. Moje a vaše, které vám teď budou chybět na zálohy na plyn.

Markéta Pekarová na to prohlásila, že děláme z komára velblouda. Tedy “bouři ve sklenici vody”. Ne paní předsedkyně. Ta bouře teprve přijde. Přijde ale až tehdy, až se to nebude dát zastavit, až všem lidem dojde, jak moc jimi pohrdáte, jak moc kašlete na to, že začínají mít vážné problémy. Jak je táhnete pod vodu a sami si pijete šampaňské na horní palubě.

 

Jana Marková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Problem je v tom, ze vetsina to chapat odmita, pripadne to odmuta prijmout a o to sverepeji haji sve sny. Uniformy jako vykonavatele covidu maji uz tolik krve na rukou, ze uz se taky vzeprit nemohou.

  • Tady se resi problemy s ubytovanim Ukrajinskych uprchliku,misto aby se resila situace,proc jsou uprchlici tzv.vyraběni a musi utikat ze svych domovu aby je nepozabijely bandy vojaku a zlocincu.Resi se dusledek,niloliv pricina.Komuto to zase dumam asi tak vyhovuje takovy pohled do hlav obcanů?.Poradi nekdo?

   • Kdyby nestříleli na svý lidi na Donbase a dodrželi MINSK 2 ,tak je dneska UA celistvá a má dobré vztahy se všema svými sousedy….,prostě to kluci přepískli a už tam mají vleklou válku….

    • Marne dumam,kdo ty civilisty nedodrzujici zakony statu Ukrajina vyzbrojil tezkymi zbranemi a penezi,ze se mohli postavit Ukrajinske armade a palit po nich z tanků a del?Bez zbrani by zadny Minsk nebyl.Mohli leda strilet ze vzduchovek po vrabcich.Zase nekdo zamenuje dusledek(Minsk) s pricinou(vyzbrojeni civilistu).A z Ukrajiny se udela ten zly a z RF ten hodny.A lidi v EU papejte.

 2. A přesně tihle lidé, kteří si ke všemu hrají na pravici, nám budou vykládat o solidaritě.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*