Co Nerudová nepochopila
Sdílet článek:

Tvrzení, že většina bojovala proti komunistům, dokazuje, že Nerudová nikdy nepochopila, jak to v roce 1989 bylo. Chartistů bylo něco přes tisíc, v ostatních iniciativách byla asi tak další tisícovka lidí. To není většina.
Tvrzení Nerudové, že nese odpovědnost jenom za to, co může ovlivnit, je alibismus. Snad to platí v právních záležitostech. Z morálního hlediska slušný politik/úředník nese odpovědnost, i když neblahé okolnosti nezpůsobil. A odpovědnost se projevuje tím, že odstoupí. V mnoha zemích je to normální.

Nerudová nechápe, co je vojenská čest. Asi nikdy neviděla vojenskou zástavu.

Nerudová a její manžel bezesporu jsou v potenciálním střetu zájmů. Její odkaz na Petra Koláře svědčí o tom, že nechápe, co to střet zájmů je.

Třicet tři let po pádu komunistů nerozhoduje historické členství, ale marxistické názory. Nerudová opakovaně prokazuje ve svých výpovědích, že zastává marxistické politické názory, ale asi o tom neví. Aktuální marxistické názory jsou mnohem nebezpečnější. Středula si toho také všimnul a proto ji podpořil.

Představa, že by jako prezidentka upozorňovala vládu na to, jak se lidem špatně žije, je na úrovni pohádky o chytré horákyni, která panovníka na něco upozorňovala. To opravdu není prezidentská kompetence. Svědčí to o bezradnosti. V politice musí mít své vlastní pozitivní řešení. Teprve o tom se pak případně může s někým bavit.

Výpověď, že něco je „složitá otázka“, dokazuje, že ten kdo to říká, věci nerozumí. Například Einstein napsal teorii relativity na 18 stránkách. I složité věci může ten, kdo tomu rozumí, sdělovat srozumitelně a přehledně.

 

Jiří Payne

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*