Ježdění na špatném kole a bez vhodné výbavy není nejlepší nápad
Sdílet článek:

Pravidelné jezdění na kole je nejen dobrý způsob, jak se zbavit stresu a přebytečných kilogramů, ale rovněž tím můžete poznat docela velkou část své vlasti. Je však nezbytné mít správné kolo i výbavu. V opačném případě totiž docela riskujete.

Kolo nemusí být drahé na to, aby bylo kvalitní

Spousta amatérských cyklistů je přesvědčená, že kvalitní kola musí být automaticky drahá. Ano, ty nejlepší stroje se dají pořídit za cenu osobního auta, nicméně krom profesionálních cyklistů nebo milionářů na nich nikdo doopravdy nejezdí.

Pro pohodovou víkendovou cyklistiku si bohatě vystačíte s něčím mnohem levnějším. Ideálem jsou kola v cenové hladině okolo dvaceti tisíc, nicméně i levnější stroje mohou nabídnout docela slušnou kvalitu. Důležité je, aby kolo drželo pohromadě a vydrželo i případné karamboly, ke kterým může po cestě dojít.

Používat stará těžká kola není úplně nejlepší nápad, jelikož ta vás mohou při pádu i docela dost pochroumat. Moderní verze jsou mnohem lehčí, a tím pádem potenciálně méně nebezpečné.

Oblečení je také důležité

Co se cyklistického oblečení týče, mnoho víkendových jezdců na něj moc nedbá. Většinou si berou to, v čem chodí normálně. Nejedná se o vyloženě špatnou volbu, když se jede do práce nebo třeba někam blízko na nákup, ale delší trasy byste přeci jen měli absolvovat v dresu na kolo, respektive v kraťasech na kolo.

Jedná se totiž o funkční prádlo, které nejen zahřeje, ale rovněž dokáže dobře odvádět pot. Některé modely jsou navíc i voděodolné, takže v případě nenadálé přeháňky zase tolik nezmoknete.

Zapomenout byste neměli ani na rukavice na kolo. Zdá se to jako bezvýznamný detail, ale netoužíte-li po puchýřích na rukách, měli byste si nějaké přeci jen pořídit.

Pro delší výpravy je rovněž dobré s sebou vzít některý z batohů na kolo. Když už pro nic jiného, můžete si do něj uložit svačinu, nějaké to pití a rovněž i náhradní oblečení. Jistota je sichr.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 2,13 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*