Kanadský řidič: „Toto je klíčový okamžik!”
Sdílet článek:

Policii se nedaří vytlačit protestující z ulic Ottawy. Stovky lidí s kanystry na podporu řidičů. Média vidí všude hákové kříže. Premiér oslabuje. A o konvoji svobody z Nového Zélandu.

Subjektivní výběr informací z Kanady, ve kterém nehraje hlavní roli extrémní pravice. Zdroje na konci článku.

(1) Zákopová válka mezi protestanty a policií v Ottawě

Snahy policie odtáhnout nákladní vozidla blokující centrum Ottawy narážejí na neochotu soukromých odtahových společností poskytnout svoji techniku. Policie proto přistoupila k zabavování kanystrů s naftou. Dále prohlásila, že bude zatýkat občany, kteří by snad chtěli protestujícím nějaké palivo donést. Občané Ottawy zareagovali s důvtipem. V ulicích se objevilo množství občanů s kanystry, takže policie nevěděla, které jsou plné a které prázdné.

Policie zatím rozdává řidičům pouze pokuty za špatné parkování a soudce vydal předběžné opatření, kterým zakázal používání klaksonů v Ottawě.

Místo klaksonů je tak v ulicích slyšet rytmické bubnování prázdných kanystrů.

Pozn. redakce: Jak řekl premiér: Taková malá skupinka občanů na okraji společnosti.

(2) Další přechod mezi Kanadou a USA blokován

Most Ambassador, který spojuje americký Detroit a kanadský Windsor přehladili tento týden protestující řidiči stovkami vozidel. Přes most přitom proudí zhruba 25% zboží, které si mezi sebou Amerika s Kanadou vymění.

Dálniční spojení u města Coutts, které je další významnou dopravní tepnou mezi oběma státy, zůstává blokované od minulého víkendu. Pocity protestujících srhnul jeden z řidičů takto: „Tohle je klíčový okamžik a pokud se tomu nepostavíme, další šanci na obranu svobody již mít nebudeme.”

Pozn. redakce: Má pravdu, předsedo!

(3) Premiér J Trudeau ztrácí podporu mezi poslanci

Konzervativní poslanci vyzvali premiéra k ukončení covidových pasů a povinného očkování. Guvernéři čtyř kanadských regionů již oznámili plné nebo alespoň částečné zrušení protipandemických opatření. Prvním poslancem z vládní strany J. Trudeau, který se postavil proti politice vlády, byl J. Lightbound, který oznámil, že je načase upravit vládní politiku, neboť „původně dočasná a výjimečná opatření se stala každodenní realitou bez naděje na ukončení.”

Premiér opustil izolaci, do které se uchýlil poté, co se setkal s nakaženou osobou, a na půdě parlamentu prohlásil, že si občané Ottawy „nezaslouží být vystaveni zjevnému násilí, které představuje hákový kříž vlající na rohu ulice…”

Pozn. redakce: Kolik z nich bude na konci říkat, že to nikdy nechtěli?

(4) Jak o protestu informují hlavní televizní stanice 

CNN: „Vzpoura a ohrožení demokracie. Celonárodní rebelie vedená šílenstvím.”

MSNBC: „Značný vandalismus a kriminální chování. Tito antivaxeři vzali jídlo z úst bezdomovcům. Viděli jsme hákové kříže, viděli jsme konfederační vlajky.”

MSNBC: „Nedošlo k tolika násilnostem, jak mnozí předpokládali, ale to nutně neznamená, že to bylo mírumilovné.”

Pozn. redakce: Liší se to nějak do vrahů z Wall Streetu? A to byla přitom parodie.

(5) Novozélandský parlament v obležení

Konvoj svobody, který čítal tisíce účastníků, dorazil i do hlavního města Nového Zélandu, Wellingtonu. Protestující se usadili v okolí parlamentu na protest proti povinnému očkování a drakonickým protipandemickým opatřením. Policie ve snaze demonstranty vytlačit zatkla desítky osob.

Pozn. redakce: Na záběrech je vidět, co všechno je policie ochotná udělat pro zdraví občanů. Klidně je i zranit!

(6) O nechtěné ironii

Premiér Trudeau v projevu v parlamentu oznámil, že „ se jednotlivci snaží blokovat naši ekonomiku, naši demokracii a každodenní život našich občanů. To musí přestat.”

Pozn. redakce: Blokovat ekonomiku a každodenní život občanů může pouze vláda. Aby bylo jasno!

(7) Neověřitelné, ale zajímavé

Záběry údajně z Německa.

 

Zdroje:

(1) Odtahovky, Zákaz klaksonů, Lidé s kanystry a Ještě jednou

(2) Zablokovaný most min. 0.30 a co říkají řidiči

(3) J. Trudeau min. 0.50, Revoltující poslanec

(4) Sestřih hlavních médií

(5) Nový Zéland

(6) Ironie

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*