Když vláda dostane zvláštní pravomoce pro případ krize, bude krize
Sdílet článek:

Kanadská aktuální zkušenost by mohla a měla být výstrahou pro všechny, kteří si myslí, že státní moc nemůže být zneužita. Dává-li nějaká krizová situace vládě větší moc, stačí nadefinovat nějakou situaci tak, aby se vešla do definice krize. Moc je droga, které se nedá odolat.

 

O tom, že nesprávný politický názor může znamenat, že lidé přijdou o peníze. A to v zemi, která si říká demokratická. A o tom, že pobouřené hlasy z ostatních zemí, které si říkají demokratické, nějak nejsou slyšet.

(1) Za špatný názor obstavený účet

V rámci mimořádných opatření nařídila kanadská vláda všem finančním institucím, tedy bankám, investičním firmám, pojištovnám a všem podobným institucím, aby zjistily, zda mají na svých účtech majetek patřící osobě, která se účastní nebo podílí na protestech nebo která poskytuje podporu demonstrantům. Pokud je taková osoba klientem banky, je finanční instituce povinna zmrazit její majetek a nahlásit to policii a tajným službám.

Nařízení vyvolalo mnoho otázek, neboť finančním institucím není zcela jasné, jak postupovat. Podle vyjádření jedné z investičních společností se jedná o hrozbu, která má demonstranty donutit k ukončení protestů. „Pokud má být takové nařízení implementováno, začne a skončí to u bankovních účtů.”

Pozn. redakce: Pokud nás pamět neklame, to si nedovolili ani komunisté.

(2) Hackeři zveřejnili seznám dárců

Hackeři napadli v neděli servery platformy, přes kterou posílali lidé dobrovolné příspěvky účastníkům konvoje svobody. Jeden ze zakladatelů platformy únik dat potvrdil. Ne ve všech případech byla prozrazena identita dárce, protože přes platformu lze přispívat i anonymně. Nicméně i v takovém případě je nutné zadat autentické směrovací číslo k potvrzení transakce platební kartou.

V okamžiku úniku dat se na účtu konvoje svobody sešlo téměř 9 milionů dolarů, z čehož 52% přispěli občané Kanady a 42% lidé se sídlem v USA. Několik dárců poslalo i více než 10 tisíc dolarů. Je možná mírně překvapivé, že podle poštovních směrovacích čísel pochází druhý největší počet přispěvovatelů z kalifornského Beverly Hills, které je jinak baštou demokratů.

Seznam přispěvovatelů je veřejně přístupný a některá média zveřejnila konkrétní jména. A to i přesto, že v roce 2020 ta samá média odmítla zveřejnit negativní informace o synovi amerického prezidenta Bidena údajně proto, že byly získány hackery.

Pozn. redakce: Ta nestrannost médií začíná být už trochu únavná.

(3) Podporovatelé Trumpa se mají mít na pozoru

Otázka moderátora v televizi kanadskému ministru spravedlnosti: „Nemám rád povinné očkování a daruji něco konvoji svobody. Mám se obávat, že banka zmrazí moje účty?”

Ministr spravedlnosti: „Jste-li členem protrumpovského hnutí, které daruje statisíce a miliony dolarů na takovou věc, možná byste měl mít obavy.”

Kanadská místopředsedkyně vlády Ch. Freeland: „Jména osob, institucí včetně údajů o držených kryptoměnách předala kanadská policie finančním institucím a účty byly zmrazeny a další účty budou zmrazeny.”

Kanadské noviny informovaly o prvních státních zaměstnancích, kteří přišli o práci, protože se jejich jména objevila na seznamu dárců konvoje svobody.

Pozn. redakce: Před 54 lety rozhodovala odpověď na otázku, zda dotazovaný souhlasí se vstupem vojsk, o udržení pracovního místa. Takže historie se opakuje.

(4) Úřady budou demonstrantům zabavovat i domácí zvířata

Ottawská radnice vydala včera nové nařízení, podle kterého budou účastníkům demonstrací zabavena domácí zvířata, pokud se o ně nebudou schopni adekvátně postarat během demonstrace. Na náklady majitele budou umístěna do útulku po dobu osmi dnů. Pokud se o ně do té doby napřihlásí, budou považována za opuštěná.

Pozn. redakce: Domácí mazlíčci jako předmět nátlaku? Opravdu?

(5) Kritika se valí odevšad

No nevalí. Spíše panuje hrobové ticho. Tak alespoň citát Martina L. Kinga: „Na konci si nebudete pamatovat, co řekli vaši nepřátelé, ale to ticho ze strany vašich přátel.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*