Soskin: Ukrajina už dál nemá sílu, aby přežila tak hrozné výměny úderů s Ruskem
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Poradce prvního ukrajinského prezidenta Kučmy politolog Oleg Soskin píše na svém kanálu na youtube, že Ukrajina už dál nemá sílu, aby přežila tak hrozné výměny úderů s Ruskem. Podle ukrajinského politologa v zemi, i z důvodu úprku milionů na Západ, vypukla populační krize a prakticky se porodnost zastavila. Pokud válka dál potrvá, Ukrajinu to totálně zničí a kdo vyhraje: Polsko, baltské země a USA, prohraje Ukrajina. Pokud v Česku diskutujete s Ukrajinci, vesměs mají podobný náhled, někteří dokonce říkají, že území není problémem. Začíná to vypadat, že válka pokračuje jenom proto, že je to přání USA a jejich evropských satelitů a poskoků typu Černochová a Fiala. Američtí satelité v Evropě čerpají politickou inspiraci a informační pravdu z nezávislého zdroje “Zelenský”, kterému reálné vidění věcí uniká.

Počátkem září se volily ve 20 ruských oblastech parlamenty a v 21 oblastech gubernátoři, ve všech oblastech s výjimkou Chakasie, kde se stal gubernátorem komunista, s největší převahou zvítězilo Putinovo Jednotné Rusko, obzvlášť hodně hlasů tato strana dostala v doněcké oblasti. Druzí ve voličské přízni skončili komunisté. Samozřejmě “nezávislé” evropskounijní zdroje volby moc nezmiňují nebo je interpretují jako zmanipulovanou frašku asi navíc zfalšovanou. Ovšem zrovna v doněcké oblasti bude mít Putin z pochopitelných důvodů nejvyšší možný rating z celého Ruska.

Bývalý francouzský ministr osvěty a esejista Luc Ferry patří mezi nejvlivnější hvězdné komentátory ve Figaru. Luc Ferry vždy patřil k těžkým kritikům Putinova ukrajinského tažení, v čtvrtečním Figaru píše o ukrajinské válce. Americké a evropské elity nejsou schopny ničeho jiného než potencovat válku, která je stejně nesmyslná jako vražedná. Debata o Ukrajině se stala radioaktivní. Minimální názorová diference k Zelenskému, z kterého média udělala reinkarnaci Krista, znamená denunciaci za kolabo-putinovce. Navzdory miliardám dolarů vojenské pomoci je tzv. kontraofenzíva v koncích. Argumenty míru se vydávají za slabost, která podobně jako v Mnichově povede jen k válce a ke zhanobení. V této logice je morálka odvahy zcela irelevantní. Ano v 6. pařížském obvodě jsou připraveni bojovat až do posledního Ukrajince. Přestaňme s lekcemi morálky, v roce 1940 šli naši rodiče bojovat osobně. V Paříži nikdo nic neriskuje, umírá se jinde. Všichni přívrženci ukrajinské integrace do EU a jejího vyzbrojování až do úplného vítězství, tedy do obnovení celistvosti země včetně Krymu, odmítají vidět, že tato země je mostem mezi Evropou a Ruskem. Putin chce podle těchto názorů obnovit impérium a dojede až do Varšavy, pokud se nezastaví.

Pravda, neodpustitelná svatokrádež, je taková, že to byli Ukrajinci, kdo inicioval válečnou logiku když se rozhodli v roce 2015 si podrobit zbraní ruské regiony, aniž by měli sebemenší úmysl, jak přiznal Holland, respektovat Minské dohody. Prvním rozhodnutím Majdanu bylo sesadit z trůnu ruský jazyk. Separatismus v Doněcku, Lugansku, na Krymu byl předvídatelný, zahájit proti němu válku místo vyjednávání o autonomii bylo absurdní a sebevražedné. Obyvatelstvo Krymu je z 85% ruské, žádný ruský prezident je nemůže nikdy opustit. Každý jiný na Putinově místě bude pro Západ ještě horší. Namísto toho, aby se Evropská unie snažila prosadit Minské dohody, sklonila se před Bidenovým diktátem. Putinovi se podařilo shromáždit na své straně plejádu antiamerických národů a dnes už i antievropských. Velmi dobrý výsledek. Z Evropanů se stali poloidioti užiteční americkým zájmům. Buď v Evropě uvidíme nového de Gaulle, který prosadí mírový plán, nebo přijde katastrofa, současné evropské elity kromě potencování války nejsou schopny ničeho jiného.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Všichni ti chciválkové, američtí jako čeští, mají na rukou ukrajinskou krev. Věřím a doufám, že jim to bude na věčnosti oplaceno. Na zemi bohužel spravedlivou odplatu čekat nemůžeme.

 2. Je na čase, by se západní Evropa zbavila nesvéprávného postavení kolonie USA, kterou se stala v důsledku svého oslabení po dvou světových válkách. V době tzv. studené války toto vazalské postavení sice vedlo k růstu blahobytu. Současná podoba amerického “Drank nach Osten” však již vede jen k hospodářskému úpadku Evropy.

 3. Je to smutné , snad to skpnčí rozumnou dohodou mezi Ruskem a západem , o jadernou válku asi nikdo nestojí !

  • Co to znamená ” rozumnou dohodou “, američanům a EU v žádném případě Rus už neuvěří neb dohody pro Yankees jsou jen použitý toaletní papír, to v dnešní době ví celí zbytek světa a proto se k SSA, KoZa otáčejí zády.
   V tomto případě zapomeňte na dohody.

 4. Jak kdysi prohlásil Henry Kissinger….,Amerika nemá přátele, má jen své zájmy. Ukrajinská válka je války Ameriky s Ruskem a chudáci Ukrajinci slouží jako užiteční idi…..ti. Dokud se nenaštvou a nezbaví se Zelenského, tak budou krvácet dál….

  Ukrajinci stále častěji i dezertují do Ruska. Rusko dokonce začlo vysílat zprávy jak nejlépe dezertovat. Na co zbytečně umírat…

 5. Biden, Zelenskij, Macron, Scholz a všichni šílenci opilí rusofobií nejsou nic jiného než mizerní řezníci, kteří bez obav obětují ukrajinský lid.

 6. V momentě, kdy se podařilo ve Francii za WW1 zastavit německá vojska a vytvořit frontu od Švýcarska k Atlantiku, byla válka v podstatě rozhodnutá. Proto taky Itálie v ten moment ze spojenectví s Německem zdrhla a z Trojspolku se staly Centrální mocnosti. Přesto zabíjení trvalo ještě 4 dlouhé roky, do kolapsu Německa,
  Válka na Ukrajině má podobně nepříjemné skóre jako ta WW1, spíš horší. Pokud by nedošlo k přeměně této války na světovou (vč. použití jaderných zbraní) Ukrajina nemá šanci, každý ukrajinský voják by během útoku před svou smrtí musel zabít 4 ruské, zatím je ten poměr spíš klasický, tedy 2 Ukrajinci (osvobozující obsazená území) na jednoho Rusa (chránícího tento zábor).
  A stále více se tato válka stává proxyválkou mezi NATO a BRICS, což spíš pomůže těm druhým. Jediní rozumní v USA jsou republikáni, slibující, že USA z tohoto konfliktu vyvedou, pokud vyhrají presidentské volby.

 7. Ukrajina hrdinně vzdoruje a brani svoji zemi proti obrovske přesile druhe nejsilnejsi armady sveta,ktera neustale od konce studene valky zbrojila a připravovala se na valku.Chce zotrocit a rusifikovat sousedni suverenni zemi dle predstav pana dobyvatele.Hrdinstvi Ukrajinskeho lidu je prikladem pro cely svět vlastenectvim a odvahou postavit se bandě vojaků zločincu a vrahů,kteři pry pouze cvičili na svem uzemi.Kam docvičili vidi celý svet.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*