Kritici patří do blázince
Sdílet článek:
LADISLAV JAKL

Máme nejlepší vládu v dějinách. Nejlepší vládu na celém světě. Sice je podle nějakého průzkumu veřejného mínění nejhorší vládou za posledních deset let, ale věřte dnes nějakým průzkumům.

Novináři hlavního proudu si tuhle vládu vysnili, tak v jejich očích být nejlepší musí – a hotovo. Přesto se proti naší vládě konají už osm měsíců mohutné protesty v ulicích a na náměstích. V médiích se dnes dočítáme názor jedné psychoterapeutky, že zásadním faktorem, který přivádí lidi na demonstrace, jsou osobní problémy. Nějak si nepamatuju, že by ona či jí podobní takhle psali o srocování Michprdů (tzv. milionu chvilek pro demokracii).

Ostatně, tenhle přístup ke kverulantům a frustrovaným jedincům, kteří neuměli docenit přednosti pokrokového zřízení, se osvědčil už za Stalina. Nesouhlasíš s naší cestou k socialismu? Pak to asi nemáš v hlavě v pořádku. Muselo ti přeskočit a potřebuješ léčení někde v ústavu.

Ještěže jsou mezi námi i lidé úplně normální. Jeden takový úplně normální člověk v Americe byl použit pivovarským gigantem k reklamní kampani. Dotyčný si o sobě kdysi začal myslet, že je letištěm. A protože v Americe je nutno respektovat lidi podle toho, čím se cítí, začali se k němu chovat jako k letišti. Lékaři mu na záda přioperovali ranvej a do břicha mu instalovali hangáry. A pak na něm přistála nabídka k oné reklamní kampani.

Na tu reagoval jiný Američan (patrně nenormální) a natočil i zveřejnil video, na němž z automatické pušky rozstřílel napadrť firemní lednici onoho pivovaru. A že tohle už pít nebude. Zhlédnutí miliony. A našlo se mnoho dalších nenormálních, kteří na svých videích odhazovali plechovku s produktem dotyčného pivovarského gigantu se slovy, že tohle už nikdy. Akcie pivovaru rázem klesly v přepočtu o víc než sto miliard korun, což je cifra, která by zamávala s hospodařením středně velkého státu.

Vidíte to, netolerantní lidé si pořád nedají říct. Ti lepší z nás jim přece tolikrát vlídně říkali „Koukej být tolerantní, nebo dostaneš po hubě“, ale někdo to pořád nechce pochopit. A sto miliard v luftu. Kolik pokrokových aktivit by šlo za takové peníze podpořit!

Podporu by si třeba jistě zasloužila mladá zapálená francouzská europoslankyně. Tak navrhuje (a nejspíš bude úspěšnou), aby ubližování přírodě bylo zařazeno mezi nepromlčitelné zločiny spolu s třeba genocidou. Člověk by myslel, že své okolí máme chránit především kvůli kvalitě našich životů. Ale kdeže. Naše životy nikoho nezajímají, když se ubližuje přírodě. Možná by to chtělo vyšetřit, kdo ublížil Venuši a Marsu, že tam dnes panují takové nehostinné podmínky. Jak tyhle planety asi musí trpět.

Zato taková Vídeň, to je oáza klidu, míru a pořádku. Kafíčko, sacherdort, řízek. Jen dnes v noci se to tam trochu zvrtlo, když parta Alžířanů mačetami a tyčemi vysvětlovala domorodcům principy multikulturalismu. Přitom by člověk myslel, že všichni Rakušani mají tyhle principy zažité nejméně od dob svého velkého krajana a budovatele jednotné Evropy, rodáka z Braunau. No, snad tahle bolestná lekce otevře oči i posledním slepým.

Ale vraťme se k naší vládě. Musíme jí přiznat opravdu velkou stabilitu a trvanlivost. Je u moci už jedenapůl roku a pořád se drží ve stejném složení. Nějací kazisvěti to ale chtějí vládě pokaňkat s tím, že náš nejlepší ministr financí má na triku největší schodek státního rozpočtu v dějinách. Jenže co s tím měl, chudák, dělat, když pořád byly nějaké volby, a to fakt není vhodná doba na šetření. On se teď určitě polepší. Až naprší a uschne.

Ostatně, nevíte, čím teď straší naše oblíbené Intersucho?

LADISLAV JAKL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. No pokud vím, tak kritici dle nových zákonů patří v nejmenším do kriminálu a ti odvážnější okamžitě ke zdi. Kdo to kdy viděl aby lůza mohla kritizovat vrchnost, ti jsou přec předurčeni U-SSA, EU aby rozhodovali, mají na to přec vzdělání i když koupené, ale už to že měli prostředky na to si je koupit je předurčuje do čela.

  2. Pan autor i se svym institutem a panem představenym by si měli jit vyzkoušet kritiku vlády do RF.A je po institutu a nejen po něm.

    • Clapčé nemůžeš chtít po všech aby jako ty v RF každýmu kouřili jeho dýmku míru. Najdi si nějakou partnerku chlapčé, prokrví ti to ruku a mozek. Nezapomeň navštívit svého vůdce v institutu a podělovat mu chlapčé ! Protože to je tá prákse.

    • Nebo na Papuu. Prosímvás a proč?? Proč by si měli v každé zemi zkoušet nějaké kritiky? Vy se proboha naučte argumentovat a nejen vymýšlet kraviny.

  3. M.No madam markyzo ale podle chovani zřejmě jenom z okna(to Vas moc toho ta aristokracie nenaucila)pisete na svobodnem svete.Tak se zkuste podle toho ridit a zapomenout na to kadrovaní z verejnych schůzí strany.No a co se tyce spolku neomylnych,tak za ten bordel tady od roku 1989 muzou ty krasne zakony pana představeneho,kdy se všichni diví jak diví ze je vsechno národní bohatstvi v cizich rukách.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*