Ladikovy glosy (09.07.2024)
Sdílet článek:

9. červenec v dějinách:

 
  • V roce 1834 se narodil Jan Neruda, český básník: „Pomluva nepřítomných je hlavní částí našich rozprav. Kdyby se veškeré lidstvo sešlo na jediném místě, nevědělo by brzy, o čem mluvit.“

  • V roce 1357 v 5 hodin a 31 minut položil císař Karel IV. základní kámen ke stavbě kamenného mostu v Praze přes Vltavu, později pojmenovaného po svém zakladateli. Čas nebyl vybrán náhodou, šlo o magickou řadu lichých čísel. Stavba započala podle projektu Petra Parléře, dokončena byla tři roky po Parléřově smrti v r. 1402.

 

Daniel Šmíd na iDnes: Lidská malost rozhodně není jen české specifikum. Jak ji odstranit? Víc číst, méně poslouchat televizi. Cestovat různými způsoby, poznávat svět. Na základě toho poznáme lépe sami sebe.

 

Libor Hřivnáč: Vláda a majnstrým chtějí potírat dezinformace. Bojovat s dezinformacemi. Český lid však má v krvi hluboce zakořeněnou historickou zkušenost s pozdním obdobím vlády Habsburků a jeho cenzory Metternichem a později Alexandrem Bachem. Oba také podporovali tajnou policii. Český lid nezapomněl na cenzuru bolševiků a ti starší umí číst mezi řádky.

Proto také víme, že tažení vlády proti dezinformacím není nic jiného, než tažení proti nepohodlným názorům a nepohodlným pravdám. Z absolutismu a totality jsme vzešli a mílovými kroky tam zase pod vládou neliberálních tzv. liberálů směřujeme. Základním cílem boje s dezinformacemi je potlačit svobodné kritické myšlení a pomalu nás dovést do nesvobody.

 

Petr Markvart: K Francii – až Vám budou zase tlouct do hlavy, jak ta francouzská “krajní pravice” zase projela volby, vzpomeňte si, že před dvěma lety měla Marine Le Pen v Národním shromáždění 89 křesel a po dnešku jich bude mít 143. To je celkových 25% poslanců a jejich nárůst o 60%. Pouze za cenu svinské sabotáže proti Rassemblent National, přenechal Macron volební vítězství levičákům Jean-Luc Melenchona. Tak se dnes volí. Nikoliv PRO něco, ale PROTI někomu.

Maruško díky, dobrá práce!

K Maďarsku – Viktor Orbán strčil za týden svého předsednictví Radě EU všechny ty žvanily do kapsy od vesty. Už stihl probrat mírové řešení války na Ukrajině v Kyjevě, Moskvě i Karabachu a právě teď s ním míří do Pekingu. Ukazuje našim blbečkům, že s malou zemí lze dělat skutečnou globální politiku a ne lízat podrážky páníčků, jak to předvádí jedna naše vláda po druhé. Je suis Viktor!

 

Parlamentní listy: Předseda maďarské vlády Viktor Orbán využívá prostor, který se mu otevřel jako premiérovi momentálně předsednické země EU. Nejprve odjel na Ukrajinu, kde hovořil s prezidentem Volodymyrem Zelenským, poté odjel do Moskvy, kde vedl rozhovory s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a nakonec odjel do Číny, kde rokoval s komunistickým vládcem Si Ťin-pchingem. A teď vychválil někdejší německou kancléřku Angelu Merkelovou, která vedla Německo 16 let a prohlásil, že kdyby zůstala kancléřkou, tak by žádná válka mezi Ruskem a Ukrajinou nebyla.

 

Vidlák: kdyby měl Fiala rozum, tak by udělal předčasné volby i u nás. Mohl by dosáhnout podobného výsledku. Malé strany by se nestihly připravit, maximálně by udělaly nějaké nesourodé koalice, které by měly minimální úspěch a ODS by hladce vládla s ANO, protože ti jediní by byli připraveni. V republice by byl sice bordel, ale z něj by vyčnívali Modroptáci a Andrejko. Fiala to samozřejmě neudělá, protože je jen lokaj a nikoliv globalizační šachista jako Macron. Je ošidné srovnávat francouzské reálie s těmi českými. My tu nemáme patnáct procent muslimů, nejběžnější české jméno není Mohamed, nemáme tu Středozemní moře chráněné vykastrovaným Frontexem, nekolonizovali jsme Alžírsko. Stejně tak nemáme silné odborové centrály, které jsou schopny drsného vyjednávání a ještě drsnějších protestů.

– To nejhorší v Německu vyrobila Výmarská republika. To bylo přesně jako dneska. Vlády se střídaly jak na běžícím pásu, ale nic se nikdy nezměnilo. Situace obyčejných lidí se pořád zhoršovala, papaláši byli čím dál arogantnější, ve skutečnosti rozhodovaly finanční kruhy a dobové korporace, které měly mnohem větší vliv než zvolení politici… a nakonec z toho byla válka proti Rusku. Demonstrací tehdy bylo… dokonce se do demonstrantů střílelo i z kulometů… Už tenkrát samozřejmě označovali demonstranty za různé nedemokratické bojůvky a slušní lepšolidé se proti nim vymezovali tím, že se spojili s Hitlerem…

Všechno už tady máme. Lepšolidé se musejí spojovat s Dozimetry, musejí zavírat oči před rostoucí řadou mrtvol, musejí podepisovat protinárodní dohody (migrační pakty, zelené úděly), naše průmyslové Porýní už je také demilitarizované a rozhodují o něm mocipáni z Brusele…. každopádně není naše. Premiér musí lhát, aby zakryl neradostnou skutečnost a potřebuje svého Goebelse, který by zmírnil následky (bohužel nesehnal všeho schopného démona propagandy, ale jen všeho schopného blbečka), i demonstrace jsme už měli a demonstranti byli lepšolidmi prohlášeni za tu nejhorší spodinu. Fiala se musí spojovat se stále horšími gaunery, aby se udržel, musí všechny házet do jednoho ruského pytle a z jeho kroků celkem jednoznačně vyplývá, že životní úroveň se bude zhoršovat, zdravotnictví půjde do háje, ekonomika neporoste, jen podpora válce zůstane beze změny.

 

Slovenská pravda: Fico sa prvýkrát od atentátu ukázal na vláde. Svoj návrat komentoval Fico aj na sociálnej sieti a tak ako napríklad na Devíne počas osláv sviatku Sv. Cyrila a Metoda si opäť neodpustil narážku na svojich oponentov. „Drahé progresívno-liberálne médiá a opozícia, prepáčte, že som prežil, ale som späť.“

 

Z pošty: Představte si, že se ve vašem internetovém bankovnictví objeví malé zelené tlačítko a na něm bude napsáno: “Dostat peníze”. Tak to zkusíte, napíšete třeba 1000 Kč. Za chviličku na kontě přistane 1000 Kč! Prima! Na nový mobil pro vnuka zkusíme 10 000 Kč. Perfektní! Peníze jsou tam! No a teď nové auto, třeba za milión. “Máňo, v pondělí jdeme pro nový vůz …”.

Státní dluh USA dnes činí 34 000 mld dolarů a bude i 50 000 mld a třeba i 100 000 mld USD. Čína má aktiva ve výši asi 1000 mld USD, Japonsko možná trochu více. Zahraniční věřitelé celkem tak do 10-20 pct. KDO tedy napájí americký dluh? Amerika? Takže Amerika půjčuje sama sobě? Perpetuum mobile? Které americké společnosti vygenerují tolik zisku (ano zisku, ne obratu), aby mohly půjčovat tisíce miliard dolarů vládě? Jen jedna společnost to dokáže, je to FED (Federal Reserve System-centrální banka USA), konsorcium 12 privátních (ano privátních!) bank, které mají právo tisknout peníze. Nikdo na jejich “území” nesmí, ani šerif, ani FBI, CIA a dalších 20 tajných služeb, ba dokonce ani prezident USA. A oni mají to zelené tlačítko – takhle jednoduché to je. Jsou v jiné ekonomické realitě. Zisk? Pché! Kolik chcete, abychom si natiskli? Miliardu, dvě, deset, sto?

I tisk peněz má svá pravidla. Pokud budete mít natisknuté miliardy pod zámkem, jsou vám k ničemu. Takže musí do světa, nabýt skutečnou hodnotu, jako jsou třeba pozemky, přístavy, elektrárny…Musí se tedy “půjčit”, (ČR přímo nekoupíte :-)). To je základ onoho pověstného “dluhu”, který dluhem vlastně není, protože chybí věřitel, který by skutečné hodnoty půjčoval…Chudí lidé, státy ve válce (viz Ukrajina, která stojí před bankrotem) si půjčují mnohem víc než lidé a státy, kteří žijí v dostatku. Ti se naopak stávají konkurencí, protože půjčují pak také.. Proto je zájmem tiskařů peněz rozvrat, válka, bída. Vzpomínám, jak za doby covidové bylo jednoduché uzavřít hranice mezi okresy. Když to porovnám s bezuzdým zadlužováním ve stovkách miliard nejen u této vlády, člověk se ptá jak je to možné, co je za věcí? Korupce, co jiného. Zkusme to přepočítat: Fiala “zastropoval” ceny elektřiny u obchodníka a ČR to stálo 300 mld se splatností 10 let. Úroky tehdy činily asi 150 mld, takže se bude celkem vracet 450 mld. Kdyby ukáplo jen 1 pct, dělá to 1 500 miliónů za trošku kritiky, na kterou už se zapomnělo. Kdo to má?

Dodejme, že ECB (Evropská centrální banka) tiskne o sto šest taky, není tomu dlouho co “kvantitativně uvolňovala” (hezké pojmenování krádeže, že jo?) 80 mld eur měsíčně, tedy asi 1000 mld eur za rok. Komu spadly do klína a kdo to zaplatí je zřejmé. Jak tisk peněz souvisí s inflací a třeba i cenou zlata si laskavý čtenář jistě doplní sám…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. “V roce 1357 v 5 hodin a 31 minut …”
    Přesněji 1357, 7.9 (tehdy se psalo 9.7) 5 hodin 31 minut. Je to posloupnost jednociferných lichých čísel nahoru a dolů.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*