Ministerstvo vnitra: Policii posílíme cizinci
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Jako Vítku, nechci ti do toho mluvit, ale tohle jako myslíš vážně? Ministerstvo tvrdí, že nám chybí 4500 policistů. Přitom podle statistik máme pátou nejvyšší hustotu policistů na obyvatele v celé Evropské unii. To by se pak jeden spíš zeptal, kde dělají soudruzi z NDR chybu?

Možná by to konečně chtělo spíš zjednodušit byrokracii, aby nebylo třeba tolika úředníků (policistů v kanceláři) a bylo víc těch v terénu. Pro zajímavost: Třeba dokument jménem poučení svědka, co se v zahraničí vejde na jednu A4, tak u nás se jedná o 8 hustě psaných stran A4, žádost o vydání podezřelého ze zahraničí 2 A4 a u nás 11. Pak nemají být zasekaný v kanclu.

Uklidnit nás má, že ti cizinci musí být buď z EU, nebo zemi EHP (Švýcarsko, Norsko, Island). Tak stůjme nohama na zemi a podívejme na to, odkud by ti policisté reálně mohli být. Vzhledem k tomu, jak nízko jsme s platy v EU, tak si asi těžko představím Němce, Francouze, nebo třeba Švýcara, jak by tady šel šlapat chodník v uniformě.

Kdo nám tady tak zbude. Slováci, Bulhaři nebo Rumuni, no tak snad akorát ti Slováci dobrý, ale takový Rumun nebo Bulhar, to fakt není výhra. A to nemluvím o tom, jaké báječné země se na vstup do EU chystají. Jsou mezi potenciální policisté z Albánie, Gruzie, Turecka, Moldavska, Černé Hory nebo námi obdivované, milované, protěžované, a zcela nekorupční Ukrajiny. No a jako třešnička na červavém dortu je potenciální kandidátskou zemí Kosovo. To prostě chceš. Po divokejch devadesátkách jsme se s odřenýma ušima vlivu všech těhle mafií jakž takž zbavili, a teď si je nabereme rovnou do ozbrojených složek. Na nově příchozí se prý těší i Vězeňská služba. Tam to bude taky tedy veselé.

Další podmínka je, že tu musí žít nejméně tři roky a umět český jazyk (tak to je taky dobrej fór), většina cizinců tady žije léta, a češtinu ovládá leda na základní úrovni a při množství byrokracie, která je u policie a složitosti jazyka, který se používá v právním prostředí, no hodně štěstí.

Prostě místo abychom řešili příčinu problému, klasicky se snažíme zaplácnout nějak důsledky, ať to stojí, co to stojí. A ono to může stát sakra hodně. Nejen finančně. Oni totiž sem ti lidé z těchto zemí nejezdí jen tak pro srandu králíkům a nezapomínejme, že si v drtivé většině berou tu svou kulturu a hodnoty sebou. Právě tu, před kterou „utekli“.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Tak když můžou být ve vládě exoti idioti, proč by nemohli být u policistů cizinci?

  2. “Tak stůjme nohama na zemi a podívejme na to, odkud by ti policisté reálně mohli být. Vzhledem k tomu, jak nízko jsme s platy v EU, tak si asi těžko představím Němce, Francouze, nebo třeba Švýcara, jak by tady šel šlapat chodník v uniformě.”

    Pozor na to. Velká síla všelijakých Yusúfú a Muhammadů už je dávno řádnými občany Uhnije! Až Rakušák vypíše v Německu a ve Francii inzerát, že přijme policisty a dá jim i služební pistolku, který stoupenec šaríi by dokázal odmítnout? Třítýdenní kurs češtiny není žádný problém.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*