Novinky

MUDr. Soňa Peková – Proč se molekulární bioložka rozhodla vstoupit do politiky?
Sdílet článek:

V rozhovoru pro cnn.iprima.cz to zdůvodnila slovy:

„Asi budu vypadat směšně. … Řešila jsem svou práci. Ale za poslední rok sleduji, že se jakási změna děje, a nikoliv jen v této zemi. Krásné demokracie, jako Austrálie, Kanada, USA – vše v nich zaniká v jakési neomarxistické diktatuře, která je hnaná covidem a až jakoby nevolnictvím. Lidem se vnucují věci, které jsou možná zbytné.“

Podle Dr. Pekové navzdory ideálům sametové revoluce z roku 1989 se za posledního roku a půl jeví, že naše vláda, ale i vlády jiných zemí směřují k určitému diktátu nesvobody.

Na otázku, proč si zvolila právě hnutí Švýcarská demokracie, Peková připomíná, že podle klauzule hnutí si zákony mají lidé tvořit sami, a nikoliv pár lidí, kteří diktují svoje názory.

„V české ústavě toho mnoho chybí a jiné zase přebývá. Považujeme za nutné to změnit,“ sděluje hnutí Švýcarská demokracie.

Peková vnímá „covidovou diktaturu“ i jinde ve světě, třeba v Austrálii. Podle ní ani opozice proti tomu nic neudělala. Dalším důvodem, proč se rozhodla vstoupit do politiky, je idea zachování svobody pro naše děti.

To, co se děje za poslední rok a půl, už je za hranou nehoráznosti, říká genetička. Tuší, že je to asi málo pravděpodobné, že by ve volbách uspěla. Ale snaží se udělat gesto, aby dala najevo, že jí současná situace není lhostejná.

Připomíná také mnohá ponaučení z historie, která mladší lidé neznají nebo ignorují. Vycházejí drakonická opatření, o kterých rozhodují lidé, kteří s pacienty nepřišli nikdy do kontaktu. Vládě vytýká především to, že uzavírá a likviduje střední podnikatelskou třídu, malé obchody.

Připouští, že se to odehrává i jinde ve světě.

„Vypadá to, že celý svět měl zájem na tom, aby došlo k ekonomickému poškození států. Byla různá pravidla pro hráče různé velikosti,“ sdělila pro cnn.iprima.cz.

Nebýt pandemie koronaviru, nikdy by do politiky nešla, ujistila Peková. Kandiduje za malou stranu proto, že doufá, že nedosáhne elektorátu. Jak říká, snažila se udělat gesto, aby lidé poznali, že existuje i jiná možnost, než jsou ty současné stávající.
.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Švýcarská demokracie je myšlenka hezká ale přes 5% se nodostane a odčerpá tak jen hlasy, které budou chybět.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*