Náš komouš je lepší než váš komouš
Sdílet článek:

XL/LADISLAV JAKL

Vybral si podle novináře, hudebníka a bývalého tajemníka Václava Klause Ladislava Jakla národ dobrého prezidenta? Pokud byl zvolen bývalý komunistický funkcionář, rozvědčík, znamená to, že všechno je odpuštěno? Kdyby nekandidoval mnohými „nenáviděný“ Andrej Babiš, měl by Pavel vůbec šanci? Co znamená sousloví poptávka po osvoboditeli, které použil? A proč mu vadí slovní spojení správný názor a co si myslí o výroku premiéra Petra Fialy (ODS), že se má s nesprávnými názory bojovat?

Co se týká prezidentské volby, Ladislav Jakl je dle svých slov přesvědčen, že šlo o volbu nikoli pozitivní, ale negativní: „Současného prezidenta před rokem a půl v podstatě nikdo neznal – možná snad jenom jeho jméno – a myslím, že ani dnes většina národa netuší nic o jeho názorech na spoustu věcí.“

„Nezúčastnil se žádného politického života, žádných střetů, debat, diskuzí. Neznám od něj žádné knížky, články, vystoupení na konferencích. To mi připomíná jeden vtip na Slovensku. V reportáži se ptali nějakého respondenta na chodníku: ‚Prosím vás, kdybyste měl na vybranou – a máte možnosti A a B –, tak za A strávit zbytek života se svojí manželkou…’ – ‚B,B,B!‘ Čili vlastně (voliči, pozn. red.) tedy věděli, že A, tj. AB, Andreje Babiše, v žádném případě ne, takže B může být cokoli.“ – míní Ladislav Jakl.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Ale společenská politická scéna, kde se pohybují lidé, kteří mají nějaké vyhraněné krystalické názory na spoustu věcí, názory, s kterými je možno souhlasit, nesouhlasit, polemizovat, přít se, diskutovat, tak jestliže tato společenská sféra vlastně nevyprodukovala například nikoho, kdo by byl protiváhou současné vládní moci, tak těžko si může někdo rvát vlasy, jakkoli já už nemám co, nad tím, jak to dopadlo.“ – podotýká Ladislav Jakl.

Zdroj

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. No ono tomu “národu” nic jiné nezbývalo, než přijmout to co mu bylo vnuceno. Neb národ zatím ještě nepochopil, že volby v DEMOkracii jsou pouhá statistika počtu ovčanů dostavivších se k “volebním” urnám.

  2. D.Zkuste příště volby v jiném statě.Tak ztrácíte přehled.V naší krasné svobodné demokratické zemi volí lidé dobrovolně koho chtějí a můžou se svobodně vyjadřovat.Jako třeba Vy.Co by za to třeba v tom lepšim světě občané dali, takto se pěkně od plic vyjadřovat o čemkoliv.Nic není samozřejmost.

    • Váš komentář si uložím a připomenu Vám ho za 2,5 roku, až vyhraje díky neschopnosti současné vlády dnešní opozice. Jsem zvědav, jestli budete mluvit stejně. Nebojte se, připomenu, mám sloní paměť.

      • Neztrácejte s ním čas, tenhle blb je naprogramovanej aby viděl jen to co musí, realita je mu ukradená stejně jako vaše argumenty. Chápete ? Jenom plní svůj úkol, mlžit a za každou cenu držet stanovený narativ.

  3. P.Rekli fundovaní odbornici,kteři znají pouze realitu toho prohnileho zapadu, a obhajují realitu kde nikdy nebyli a ani nechteji být.(no a mozna tam jsou a proto ta nenavist ke svobodě druhych kterou nikdy nepoznali).

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*