Nemáte na chleba? Jezte koláče
Sdílet článek:
JIŘÍ WEIGL
Tímto údajným výrokem později popravené francouzské královny Marie Antoinetty lze charakterizovat výstupy z Konference OSN o změně klimatu, která začala 30. listopadu 2023 v Dubaji a má trvat do 12. prosince. Účastní se jí světoví politici a celebrity v čele s britským králem Karlem III. a premiérem Rishi Sunakem. Nechybí český premiér Fiala, papeži Františkovi v účasti zabránilo pouze chatrné zdraví, a tak zaslal pouze plamennou výzvu k akci. Summitu se účastní více než 70 000 účastníků z řad politiků, aktivistů, zástupců neziskových organizací, představitelů byznysu, lobbistů, médií atd.  Prý s cílem změnit dosavadní klima na naší planetě.

Lze říci, že nic nevystihuje falešnost dnešního oficiálního sekulárního klimatického náboženství více, než právě toto mamutí setkání světové liberální pokrokářské elity. Již samo místo konání dosažitelné prakticky všem účastníkům pouze dálkovými lety komerčních či privátních tryskových letadel jasně ukazuje, že o emise CO2 jde novodobé klimatické církvi a jejím velekněžím až v poslední řadě.  V Dubaji probíhá cosi na způsob novodobého koncilu, jaké ve středověku upravovaly náboženskou věrouku a kde se bojovalo s herezemi a schizmaty. S potřebami obyčejných lidí tyto supernákladné akce nikdy neměly a také dnes nemají nic společného a také se záležitostmi Pánaboha či přírody nikdy nepohnuly ani o píď. Jejich protagonistům jde pouze o moc a upevnění své nadvlády nad lidmi a společností. Jenom šíření strachu z hříchu, pekla a očistce nahradilo záměrné šíření strachu z údajné budoucí přírodní katastrofy, kterou prý hříšní lidé svým životem způsobí.

Dnes jde o to, lidi na vyspělém Západě vystrašit údajnou hrozící klimatickou apokalypsou a donutit je k drastickému umělému snížení životní úrovně, zatímco rozvojové země, jejichž obyvatelstvo „klimatickým žalem“ netrpí, si koupit almužnami z klimatického Fondu ztrát a škod, který byl na počátku jednání v Dubaji dohodnut, a který mají financovat daňoví poplatníci vyspělých zemí.

Je příznačné, že se k těmto cílům přijatým na tomto koncilu přihlásil i premiér Fiala s příslibem přispět do zmíněného fondu 4 mil. USD do roku 2027. Jan Hus to skutečně není – za dva roky u moci odvolal úplně všechno, k čemu se kdysi hlásil. Teď je z údajného bývalého konzervativce puncovaný zelený aktivista plánující do roku 2030 pětkrát u nás zvýšit objem instalované kapacity solárních a větrných elektráren a připravený odmávat jakoukoliv další šílenost, kterou od zelené vrchnosti ke schválení dostane.

A že nejde o šílenosti ledajaké, to potvrdil generální tajemník OSN Guterres, když ve svém projevu na konferenci žádal okamžité ukončení spalování fosilních paliv. Je možné, že z luxusních apartmánů v nejvyšších patrech newyorských mrakodrapů se člověku svět a potřeby jeho obyvatel jeví jinak než obyčejným lidem. Ale čím tedy má 8 miliard obyvatel naší Země topit a na čem má vařit? Postavte si větrné a fotovoltaické elektrárny, zní obligátní arogantní odpověď hodná popravené francouzské královny.  Že jsou to vše nerealizovatelné nesmysly, tuší každý. Jenom ti, kteří nám vládnou, se pokrytecky tváří, že oni tomu věří.

Potentáti, kteří v Dubaji tak nestydatě a arogantně plýtvají penězi daňových poplatníků a dávají najevo, že jich se žádná omezení netýkají a týkat nebudou, jenom demonstrují své pohrdání obyčejnými lidmi, na nichž jim ve skutečnosti vůbec nezáleží. My všichni u nás dnes tuto zradu západních elit začínáme na vlastní kůži pociťovat.  Náš rekordní propad životní úrovně vůbec není náhodný. Je chtěným důsledkem umělého zdražení energií, které je dlouhodobým cílem EU. A jdou stále dál – v Bruselu už pracují na zákazu plynových kotlů.  Naše vlády na tom všem mají velký podíl svou servilitou a krátkozrakou bezpáteřností.

 

JIŘÍ WEIGL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Aby neskončili jak M. A.! Zaslouží si to, protože páchají zločiny proti lidskosti.
  PS: proč nepořádali videokonferenci, když to za covidofašismu šlo?! Aha, chtěli za naše na výlet.

 2. Pokud se nezavedou korespondenční nebo digitální volby, které lze masívně falšovat, tak napřesrok končí a snad se dostane k moci někdo, kdo na výdělky provozovatelů OZE nasedí 200% daň a donutí tu prasečinu skončit.

  Ještě drobnost: Když byl ve Francii hladomor, měli nedostatek tmavé mouky (která má krátkou údržnost). Měli ale dost mouky bílé, kterou (a výrobky z ní) obyvatelé z ne zcela jasných důvodů odmítalo. A ty “koláče”, resp. slovo, které použila Marie Antoaneta ve francouzštině, údajně pokrývá i rohlíky a housky.

 3. Pan autor ze sqadry neomylných nikdy ne připomene,co způsobilo výprodej národního bohatství,divoke roky po revoluci kdy jenom na lehkých topných olejích si šibři vydělali stamiliardy korun(vše popsala novinářka Lorencová) a oni a jeho vedoucí jenom přihlíželi.Jsou za ten zlodejsky zmar do jednoho zodpovědní když tvořili zákony pro zloděje.

  • Proč ne, přeci jsme v té slavné EU ))))
   v POLSKU–Zákon diktovaný korporacemi
   Sasin s odkazem na mediální publikace poukázal na to, že jde o předpisy připravené pro německé společnosti, které mají finanční problémy. VÍCE ZDE
   https://1url.cz/huddK ..A CO U NÁS V ČR–taky máme někde něco pro německé společnosti, které mají finanční problémy.na úkor našich fa?
   Takovým zvláštním příkladem je zde Siemens, německá společnost, která v současnosti generuje obrovské ztráty. Podle zpráv z německých médií může tato čistá ztráta letos dosáhnout 4,6 miliardy eur. To jsou obrovské peníze, poznamenal Sasin. Dodal, že prostě – jak to řekl – existuje “tlak” zdůvodnění, že návrhy předpisů připravené KO a Polska 2050 budou podporovat tyto společnosti a jejich investice v Polsku “v rozporu se zájmy Poláků a Polska.”… paráda, že?

   • ale v pohodě, já znám Váš názor—Iv.Poukazovat pořád na sousední státy co mají víc nebo míň než my,je jako sousedovi závidět kozu, kus pole a nové auto.Sousedni stát je sousední stát a my jsme my.Zkuste zjistit pracovní zápřah Poláků třeba a nás a pak ohodnotit.Polskè trhovkyně v Cesku stojí celý den v mrazu u stánku se zeleninou.Den co den klepou nohama o zem.Proč ne u nich? To by dělala naše prodavačka nebo Vy?
    —hmm a tady se evidentně zdechající německá koza napase…nějak to nefunguje, ten váš názor )))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*