Adventní pokyn premiéra Fialy občanům: Měli byste se nad sebou zamyslet
Sdílet článek:

PETR JEMELKA

Vláda jako by se pokoušela zjistit, co všechno si ještě může dovolit. Tykadla drzosti a arogance neustále ze všech stran omakávají naši trpělivost. Ať už jde o otázky veřejného zdraví, vzdělávání nebo bezpečnosti. Naposledy Čechům zabrnkal na nervy premiér Petr Fiala (ODS). V sobotu se na Facebooku nejprve pochlubil, s kým vším si podal ruku v Dubaji a v neděli ještě přitvrdil. V adventním poselství občany vyzval, ať se nad sebou zamyslí. Pro změnu na Twitteru občany o víkendu usměrňoval Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN/Dozimetr).

 

„V adventu můžeme přemýšlet nad tím, jakou budoucnost vlastně chceme. Abychom měli hezké Vánoce, aby z nich měli radost naši blízcí, jsme připraveni hodně udělat a obětovat. Není to tak i s naší zemí? Jsme ochotni přijmout nezbytné změny, abychom zajistili dobrou budoucnost našich dětí? I nad tím můžeme přemýšlet během adventu. Přeji Vám i celé naší zemi klidný advent,“ vzkázal ministerský předseda občanům.

K tomu asi tolik: Současná pětikoaliční vláda zemi přebírala v době, kdy se po letech prosperity kvůli pandemii covidu začala znepokojivě zadlužovat. Vítězná koalice SPOLU slibovala, že zadlužování zastaví, nad to, že sníží daně a zjednodušením byrokracie podpoří podnikání a oživí hospodářství.

Výsledek po polovině mandátu je takový, že zadlužování země neustále zrychluje, lidé kvůli inflaci přicházejí o úspory a reálné mzdy, a ještě jim rostou životní náklady na úplně všechno. Ekonomika krvácí, hospodářství upadá a celá země i její občané chudnou. A ne, není to vina Babiše, Putina ani vyšší moci. Je to vina neschopné vlády, která namísto aby hledala cestu z krize, arogantně mistruje a okrádá vlastní občany.

Takže pokud by se měl o adventu nad budoucností naší země někdo vážně zamyslet, je to především premiér Fiala a jeho kabinet. A to s pokorou, kterou zřejmě nechal na některé ze svých důležitých cest.

Macron, mě má rád, pochlubil se Fiala. Zdroj: Facebook a tým Petra Fialy

Výchovný políček ministra vnitra

Pozadu o víkendu nezůstal ani ministr vnitra Vít Rakušana (STAN/Dozimetr). Sněhová kalamita na celém našem území ho inspirovala k výpadu proti kritikům zelené ideologie. Prostřednictvím Twitteru varoval občany před poraženeckými projevy ve chvílích nejtěžších, kdy se zrovna oteplování nedaří, protože mrzne až praští. Jedná se podle něj o přechodný stav a není důvod potlačovat klimatický žal. Starší občany pak Rakušan vyzval, aby přestali dětem blbnout hlavy kritickým myšlením.

„Přímo dětinskou radost udělalo sněžení i jedné specifické skupině lidí: těm, kdo „nevěří“ na změnu klimatu. Když v zimě nasněží, tak jakápak klimatická změna přece? Tuhle bohorovnost, tohle „zatím dobrý“ nám hlavně mladší generace oprávněně vyčítá. Aktuální sněžení sice místy snižuje viditelnost, nemělo by ale vést k tomu, že nedohlédneme dál než na špičku vlastního nosu, pokud jde o budoucnost planety,“ napsal pan ministr.

 

Deník TO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Takže když je v našem klimatickém pásmu v zimě zima, tak je to změna klimatu, když je v létě teplo, tak je to globální oteplování. A kvůli tomu se máme obětovat, tedy otročit, mrznout a žrát brouky aby se korporáty mohly nabalit, jo?! Vzpomínejte v adventní klidu na to, jak skončil Ceausescu, vy fialoví darebáci!

  • Jo. ONi mají podle všeho jeden jediný talent: nas írat lidi. A to i zmínkou o sněhu. Jo, když chce Bůh někoho zničit, zbaví ho rozumu!

 2. V porovnání se současnou vládnoucí sortou byl Babiš neskonale inteligentní a morálně dokonalý demokrat!

 3. Polsko–K dalšímu zmrazení cen energií Sasin uvedl, že PiS vyzývá současnou parlamentní většinu k podpoře vládního projektu přijatého 21. listopadu v této věci, který předpokládá zmrazení cen energií, plynu a tepla na celý rok 2024 za stejných podmínek jako v roce 2023.

  -Nejdůležitější dnes je, že Poláci v příštím roce neplatí za elektřinu, energie, plyn a teplo více, než platí letos. Pro mnoho polských rodin jde o existenční problém. PiS vždy zdůrazňovalo, že toto zboží, jako je teplo a elektřina, nemůže být luxusním zbožím, nemůže být nedostupné pro významnou část Poláků, a to by se stalo, kdyby tyto ceny byly čistě tržními cenami, které by neudržely na uzdě. ti u moci – poznamenal Sasin. (PAP)
  …A U NÁS?!
  ZDROJ CITACE
  https://1url.cz/huddK

 4. Iv.Poukazovat pořád na sousední státy co mají víc nebo míň než my,je jako sousedovi závidět kozu, kus pole a nové auto.Sousedni stát je sousední stát a my jsme my.Zkuste zjistit pracovní zápřah Poláků třeba a nás a pak ohodnotit.Polskè trhovkyně v Cesku stojí celý den v mrazu u stánku se zeleninou.Den co den klepou nohama o zem.Proč ne u nich? To by dělala naše prodavačka nebo Vy?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*