Výsledek voleb v Německu nedopadl naprosto katastrofálně a německá levice nemá otevřenou cestu k moci, protože Levice-Die Linke a zelení nedají s vítěznou SPD dohromady většinu. Levice navíc ztratila bezmála polovinu voličů. Pokud se člověk začte do jakéhokoliv oficiálního německého média, upoutá ho na první pohled naprostá ignorace Alternativy pro Německo – AfD. ČT 24 vysílala začátek diskuse lídrů všech stran, které uspěly ve volbách, a přenášela pouze názory vítězné SPD, poté poražené CDU/CSU, zelených a když se dostal ke slovu předseda FDP – Svobodných – přenos přerušila a věnovala se komentářům. Takže se český divák opět o postoji AfD nedozvěděl vůbec nic.
V grafech možných povolebních koalic byl v německých médiích výsledek AfD zcela ignorován a byly uváděny pouze možnosti koalic bez AfD. Přitom na hlasech AfD bude záležet, pokud by se rozhodovalo mezi koalici SPD, zelených a FDP nebo o koalici CDU/CSU, zelených a FDP. Právě možná podpora ze strany AfD pro tuto koalici by mohla přimět zelené k umírněnosti. Je to podobné jako u nás. I naše SPD Tomio Okamury získá zřejmě podobnou podporu jako německá AfD, ale i u nás se vytváří mediální tlak na „nulový koaliční potenciál SPD“ či „Okamurovců“ – což je de facto nadávka.
To, co však německým volbám dominovalo, byla všeobecně přijímaná alarmistická propaganda OSN o změnách klimatu. Těsně před německými volbami bylo zahájeno jednání OSN – Valné shromáždění – kde předseda OSN hřímal o „kritické situaci“ s klimatem. V Německu samotném pak uspořádali demonstraci za záchranu klimatu, na kterém vystoupila nekorunovaná královna či princezna klimatického alarmismu – Greta Thunbergerová – a byla za nadšeného pokřiku mladého publika zdravena jako spasitelka – něco jako Johanka z Arcu.
Všechny německé strany snad s čestnou výjimkou AfD totiž politiku klimatického panelu IPCC berou smrtelně vážně. Německo má být lídrem tak zvané uhlíkové neutrality. Nemá to být někdy v budoucnu, ale jsou již stanoveny termíny – ty nejradikálnější plánují uhlíkovou neutralitu Německa už během následujících deseti let. Na tomto místě je zapotřebí jasně konstatovat, že klimatické šílenství je vůdčím rysem nejen německé politiky. Plně se prosadilo i v USA díky administrativě Joea Bidena a právě americká levicová lobby tlačí na radikální řešení a konec fosilních paliv.
Vůbec není od věci porovnat tento diktát dnešní doby s někdejším diktátem komunistické ideologie. I komunisté měli vědecky podloženou ideologii na základě „vědeckého“ poznání o vývoji společnosti od lovců mamutů přes otrokářství, feudalismus, kapitalismus ke komunismu. I komunismus ovlivnil zejména mladou generaci, a to i u nás po II. světové válce. A svou ideologii prosazovali komunisté bez ohledu na ekonomiku. Tu zahnali do plánovacího mechanismu.
To vše nyní prožíváme znovu díky klimatickému alarmismu. Vytvářejí se plány na dosažení „uhlíkové neutrality“, tento plán je nadřazen současnosti, a proto je nutné stále více zdaňovat fosilní paliva formou „povolenek“ a tím jejich využívání učinit ekonomicky nepoužitelným. Důsledkem je zdražování ceny energií, kterého jsme už nyní svědky. Přechod na elektromobilitu si vynutí zdražení benzínu a motorové nafty – v Německu to spočítali na cca 1 EUR. Budeme tak platit místo třiceti korun až 60 korun za litr benzínu.
Protože kysličník uhličitý v atmosféře nemá na klima žádný vliv, budou všechny „uhlíkové neutrality“ k ničemu a klima si půjde svou cestou. Bude-li teplota na Zemi stoupat, bude se hovořit o „nedostatečném pokroku v redukci emisí kysličníku uhličitého“, bude-li teplota na Zemi konstantní, bude se to vydávat za „úspěch“ a teprve, když by teplota na Zemi začala klesat bez ohledu na množství kysličníku uhličitého v atmosféře, mohlo by to vést k přehodnocení stávající klimatické politiky. Ale to se bavíme spíše o době za několik desítek let.
Ještě se vrátím k OSN. USA a celý Západ dnes nadává na Čínu. Poté, co tam byla převedena výroba spotřebního zboží ze Západu v takové míře, že jsme se stali na Číně závislí. Současný nedostatek čipů je jen důkazem toho, jak je Západ na Číně závislý. Už se „dokonce“ uvažuje o nových investicích do výroby čipů v USA i EU. Přesto ale média zaznamenají zprávu o tom, že čínský vůdce prohlásí na Valném shromáždění OSN, že Čína přejde v budoucnosti na uhlíkově neutrální ekonomiku. A tomu máme věřit!
U nás máme za pár dní také volby. Protože ale máme Andreje Babiše, celá opozice se trefuje právě a jenom do něho. Je to „esence zla“. Nicméně, a na to bychom neměli zapomínat – PIRSTAN i SPOLU berou současnou klimatickou politiku OSN smrtelně vážně, a i u nás budou právě tyto strany „zárukou“ přijetí politiky Greendeal. Babiš sice tvrdí, že je to pitomost, ale v zájmu toho, abychom se za premiéra nemuseli stydět (slova Petra Fialy), budeme plnit plán EU na 110 %. že ano. Dohnat a předehnat – v tom jsme byli vždy světoví.
Svět, který věří, že lze klima zachránit tím, že přestaneme spalovat fosilní paliva, je podobně iluzorní, jako někdejší víra zarytých komunistů v komunismus. Komunismus ruského typu se zhroutil po sedmdesáti letech, i klimatický alarmismus dopadne stejně, ale náklady tentokrát ponese vítěz boje s komunismem během studené války – Západ.
Be the first to comment