Nevíte, jak se připravit na první sex? My ano!
Sdílet článek:

První sex by měl být nezapomenutelný. V dobrém slova smyslu samozřejmě. Neměla by ho doprovázet bolest ani jiné nepříjemné pocity, byť ty se některým dívkám nevyhnou. Lze je ovšem minimalizovat.

Především dívky první sex velmi prožívají. Jsou-li samozřejmě do toho, kdo má tento důležitý úkol na svých bedrech, zamilované. Nechceme být moc puritánští, ale skutečně není nad první sex z lásky.

Informujte se!

Jak na první sex? Odpověď na tuto otázku vám poskytne třeba ten, kdo se sexem už nějaké zkušenosti má. Rodičům se ji však zřejmě stydíte položit. A přitom vám v hlavě běží desítky nevyřčených otázek typu, jak nasadit kondom či zdali jestli první sex bolí. Odpověď na ni ale není jednoznačná. Bolest při prvním sexu je u dívek totiž velmi individuální. Některou to zkrátka bojí, jinou nikoliv. Zkuste se zeptat kamarádek, které již nějakou tu zkušenost mají, a uvidíte, co vám odpoví. Jisté však je, že tuto bolest je možné minimalizovat, a to právě vhodnou přípravou.

Bez kondomu ne!

Jak se tedy na první sex připravit? V první řadě myslete na kondom. Bez něj se do prvního sexu nepouštějte, mohl by skončit zřejmě nežádoucím otěhotněním, popřípadě nepříjemnou pohlavní infekcí.

Pomůže i lubrikant

Bolest při sexu často způsobuje příliš suchá vagína. Jejímu zvlhčení napomáhají lubrikanty. Zapomínat byste ovšem neměli ani na tzv. milostnou předehru. Sex není jen o samotné penetraci (průniku penisu do vaginy). Právě předehra jí velmi napomůže. Ženu vzruší a patřičně zvlhčí, což usnadní samotný průnik a sníží jeho bolestivost.

Extrémní pozice si nechte na později

Díváte se na porno a chystáte se z něj něco vyzkoušet během vašeho prvního sexu? To není zrovna nejlepší nápad. Fantazie je v sexu velmi důležitá, ale její uzdu doporučujeme popustit až později. Zkrátka vyzkoušejte pozice, které vám oběma přijdou přirozené.

Trénujte orgasmus

Očekáváte při prvním sexu hned několik orgasmů? Počítejte s tím, že dostavit se nemusí ani jeden. Což samozřejmě neznamená, že se nedostaví později. Budete-li trpěliví, tak dostaví. Sex je v podstatě jako jakákoliv jiná sportovní disciplína. A jako taková vyžaduje trénink. Který z vás ovšem může udělat mistry. Takže, trénujte a výsledek se určitě brzy dostaví!

(PR)

Sdílet článek: