Novinky

New York: Tisíce lidí na Times Square demonstrovaly za svobodu (reportáž)
Sdílet článek:

V New Yorku se o víkendu konala velká demonstrace proti vládou nařizovanému povinnému očkování a mediální manipulaci v USA.

 

Nejprve se v sobotu na newyorském Times Square sešlo jen několik stovek lidí, aby protestovali proti nátlaku současné vlády na povinné očkování a  také proti situaci v zemi, která podle nich stále více připomíná formu diktatury. Brzy se však začali na místě objevovat další a další lidé ze všech koutů Manhattanu. Nakonec zaplnily náměstí tisíce lidí různých národností.

Skandování „Let’s Go Brandon“ (Do toho, Brandone) se odráží od stěn mrakodrapů. Pokřik je parodií na slogan „F*ck Joe Biden“ (Do hajzlu s Joem Bidenem), který skandovali diváci na tribunách amerického sportovního stadionu. Reportérka NBC během skandování natáčela rozhovor s Brandonem Brownem, řidičem závodního vozidla během závodů NASCAR v Alabamě. Ve chvíli, kdy diváci skandovali „F*ck Joe Biden“, prohlásila: „Brandone, také slyšíte, jak dav skanduje Do toho, Brandone,“ zřejmě v naději, že tím zmate televizní diváky, kteří přímý přenos sledovali. (video záznam zde)

Tento televizní incident se brzy stal v USA symbolem současné mediální manipulace, která podle kritiků stále více protežuje levicovou politiku a členy Demokratické strany USA.

Shromáždění na Times Square nese název „NYC-Broadway Rally For Freedom“ a účastní se ho také Robert F. Kennedy mladší, synovec bývalého prezidenta Johna F. Kennedyho.

Dav s rukama na srdci pod vlajícími vlajkami USA naslouchá zpěvákovi, který zpívá národní hymnu. Vlajka Spojených států amerických je pro obyvatele USA symbolem svobody a nezávislosti, kterému Američané slibují svou věrnost, a přesně takto vlajku popisují i oficiální stránky vlády USA. Dnes je podle protestujících tato svoboda a nezávislost v ohrožení.

Dav lidí poslouchá národní hymnu na shromáždění za svobodu na Manhattanu v New Yorku, 16. října 2021. (Enrico Trigoso / The Epoch Times)

Po zpěvákovi následuje mladá zpěvačka, která akustickou kytarou a jemným hlasem vytváří zádumčivou náladu. Poté, co v textu své písně popisuje současnou situaci a předpisy nutící občany k očkování, se jako věřící křesťanka před davem modlí k Ježíšovi, aby lidem pomohl.

Victory Boyd zpívá na Broadway Rally For Freedom na Manhattanu v New Yorku 16. října 2021. (Enrico Trigoso / The Epoch Times)

Vystupuje Robert F. Kennedy

Mikrofonu se chopí Robert F. Kennedy a vysvětluje, že vakcíny proti covidu-19 mohou lidem ublížit, a zdůrazňuje, že děti by neměly být očkovány.

„Je neetické podávat tuto vakcínu dětem,“ říká Kennedy za potlesku přítomného publika. Zřejmě tím reaguje na guvernérku státu New York Kathy Hochulovou, která minulý týden prohlásila, že schválení vakcíny pro děti je „nevyhnutelné“.

Právník dále uvádí, že 17 vrchních státních zástupců „Demokratické strany, mé strany“ napsalo Zuckerbergovi dopis, ve kterém požadují odstranění účtu Roberta F. Kennedyho z Facebooku. Podle svých slov byl již z Instagramu odstraněn.

„Na Instagramu jsem říkal věci o vakcínách, všechny byly pravdivé, neposkytoval jsem dezinformace,“ dodává. „Pokud mi můžete říci jedinou dezinformaci, kterou jsem na Instagramu zveřejnil, rád si ji poslechnu.“

Kennedy chválí odvolací proces Facebooku a poznamenává: „Soudci v tomto případě jsou profesoři práva z celého světa, velmi významní profesoři práva. Nemyslím si, že bych prohrál odvolání, protože Facebook nemůže ukázat jedinou dezinformaci, kterou jsem tam uvedl.“

„Demokracie a svoboda se ztrácejí“

Poté se Kennedy věnuje otázce osobní svobody a vysvětluje, co se stalo v posledním roce, kdy byl podle něho první dodatek ústavy (svoboda slova) úplně zrušen.

První dodatek Ústavy Spojených států amerických zakazuje vládě vydávat zákony zakazující svobodné praktikování náboženství, svobodu projevu, svobodu tisku, svobodu shromažďování nebo omezující právo žádat vládu o nápravu prostřednictvím stížností.

Kennedy se ptá, co to znamená, když demokraté říkají: „Musíme zrušit první dodatek. Musíme zrušit svobodu slova. Nemůžeme nechat lidi mluvit a kritizovat farmaceutické společnosti a vládní politiku.“

Řekl, že to znamená, že lidé přestali věřit v demokracii a že přestali věřit, že se lidu dá důvěřovat. „Lidé už nevěří, že fakta přesvědčí, ta nejlepší fakta na trhu myšlenek, v diskusi, v ohnisku debaty, což je celá teorie demokracie, a že nejlepší politika nakonec vzejde právě z ní (z otevřené diskuse).“

Kevin Jenkins (L) a Robert F. Kennedy Jr (M) hovoří na Broadwayském shromáždění za svobodu na Manhattanu v New Yorku 16. října 2021. (Enrico Trigoso / The Epoch Times)

Hovoří doktorka Christiane Northrupová

Dalším řečníkem je lékařka, která se specializuje na přírodní léčebné metody. Říká: „Z klinik pro léčbu neplodnosti víme, že u žen, které si nechaly aplikovat injekci, se vajíčka nevyvíjejí.“

Hovoří o klinických údajích, které prokázaly, že po očkování dochází k podivnému krvácení u žen všech věkových kategorií.

„Měli jsme obrovskou skupinu na Facebooku, kde se o této situaci bavily tisíce žen. Byla odstraněna,“ říká doktorka Christiane Northrupová.

„Známe také ženy, které se snaží otěhotnět, ale pokud je jejich manžel očkován, dochází u nich k tzv. deciduálnímu výtoku, to znamená, že se celá děložní sliznice najednou vysuší. Něco takového jsme ještě neviděli.“

Shromáždění doporučuje knihu dr. Sherri Tenpennyové „20 mechanismů poškození“ z webové stránky vaxxter.com, která uvádí, že „obsahuje vědecké články, které odhalují mýty o vakcínách a slabiny farmaceutických firem“.

„Najdete tam záznamy o interakci spike proteinu s 28 různými tkáněmi,“ říká Northrupová. „Jeden z nich se jmenuje syncytin a je naprosto nezbytný pro placentu. Ve vakcínách je také látka SM-102, která je toxinem. Ve vaječnících se koncentruje 64krát více než v jiných tkáních.“

Pochod proti médiím

Po hodině se dav vydává na „pochod proti médiím“. Jeden z účastníků shromáždění řekl Epoch Times, že vůbec není proti médiím, ale požaduje, aby média konečně říkala pravdu.

„Proč nevedeme debatu? Proč nemluvíme o vědě? Proč nemluvíme o skutečných věcech, a namísto toho posloucháme jen jejich narativ, jak chtějí ovládat naše těla a naše děti?“ řekl a dodal, že pokud se média brzy „nedají dohromady“, nikdo jim už nebude věřit. „A to je pravda.“

Jak dav prochází městem, skanduje stále dokola: „Očkování si nevynutíte. Moje tělo, moje volba!“

„My, lid, se nepodřídíme!“ a: „Co chceme? Svobodu. Kdy ji chceme? Hned!“

 

Nancy McDonnell a Enrico Trigoso, z původního článku německé redakce deníku The Epoch Times přeložila G. K. Upravil M. K.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*