Otázka Hyperinflace?
Sdílet článek:

Tak jsem se na Seznam zprávách dočetl, že jsou hospodský nenažraní vydřiduši, co vodíraj lidi o těžce vydělaný peníze…

Osobně považuji za moc milé, když se v médiích píše o tom, jak jsou ti malí podnikatelé nenažraní, když tak brutálně zdražují. Možná bychom ty jejich podniky měli znárodnit, anebo aspoň v parlamentu uzákonit univerzální jednotnou cenu za pivo a párky? Já vím že už to tu jednou dvakrát bylo, a že se to neosvědčilo, ale to ještě nebyl ten pravý komunismus!

Dost bylo žertů. Jako konspirační teoretik beru za svou svatou povinnost vidět za vším konspiraci – česky „zločinné spolčení“. Když se například Rhodésie (dnešní Zimbabwe) zmocnil jistý Mugabe, a zlikvidoval tamní ekonomiku skrze znárodňování a neřízený tisk peněz, považuji to za úspěšně provedenou konspiraci proti Rhodézanům. Rhodézané přišli o všechno, protože jim to Mugabe a jeho rodina prostě ukradli.

Vidíte, svět ve kterém my, konspirační teoretici žijeme, je velmi jednoduchý. Co ale nechápu je, kolik lidí si myslí, že zločinná spolčení neexistují? Nevím, nechápu to. Asi si myslí, že se věci jako hyperinflace v Zimbabwe, dějí jen tak náhodou a z neschopnosti? Že je to nějaký nezvratný běh dějin? No jestli je to nějaký nezvratný běh dějin, tak hádejte, která země je další na řadě?

Nicméně, já na náhody nevěřím, a za vším vidím čerta, jehož primární zbraní je lhaní: „Ono se to samo, no vopravdu, tady sedím a samo od sebe se to najednou vodjebalo!“ Tak to jsou přesně věci, kterým nevěřím. Podle mě je to ve skutečnosti tak, že všichni moc dobře víme co se stane, když centrální banka začne neřízeně tisknout peníze „pro stád“, stejně jako důsledky „znárodňování“ jsou tak dobře zdokumentované, že to co se stalo v Rhodésii prostě nebyl žádný sraz nekompetentních blbců, nýbrž akce vzdělaných konspirátorů, jejichž záměr byla velká centrál-bankovní loupež. Jenom hlupáci to potom omlouvají slovy typu: „Bylo to jako blesk z čistého nebe, kdo to mohl tušit?“

No, když už jsem začal, tak teda Já! Něco tuším!

Nově natištěné nebo počítačově vygenerované peníze jdou zpravidla do ruky miliardářům – a nemusí jít nutně o jednotlivce, mohou to být celé korporace, které si na živobytí vydělávají tím, že mají miliardy peněz, a ze své podstaty ty miliardy investují, půjčují, úročí… A až potom se inflací znehodnocené peníze dostanou do ruky „chudým“.

Celé tohle centrál-bankovní dobrodružství s keynesiánským investováním „do lidí“ a následným splácením miliardových úroků z daní má zcela předvídatelný a replikovatelný výsledek: Miliardáři napojení na Politbyro začnou létat do kosmu osobníma raketama, zatímco chudým všechno zdražuje… A pokud se tento trend nezvrátí, chudí nebudou mít nakonec ani na jídlo v restauraci. A pokud se tento trend nezvrátí, chudí nakonec nebudou mít ani na jídlo!

Myslíte, že přeháním? Já si myslím, že ne. Hyperinflace v Zimbabwe způsobila hladomor, stejně jako hyperinflace v Německu způsobila hladomor, stejně jako hyperinflace ve Francii způsobila hladomor… Těžko říct, proč tomu tak je. Je to skoro jakoby chudí, kterým znehodnotíte peníze, neměli jiný zdroj obživy – třeba pole a zahradu, a stádo krav? Póvl jeden špinavej, žebravej…

Pointa ke které se pomalu dostávám je, že globální finanční systém, ve kterém je US Dolar kapitán, Euro mu dělá prvního důstojníka, a Číňan přikládá do kotle… Moje pointa je, že globální finanční systém poslední dobou vykazuje nepřehlédnutelné známky hyperinflační spirály, ze které již pravděpodobně není úniku, protože i kdybysme ho chtěli zachránit, úplně nejdůležitější je dnes sedět doma s rouškou na hubě, a nechodit do práce – protože KORONAAA! Na podzim je zpět.

A proto moje skromná předpověď zní: Připravte se na totální kolaps současného finančního systému! Kolaps peněz, kolaps výroby, kolaps nemocnic, hlad a bídu! Dolaro/eurová hyperinflace je pro stávající světový řád Game Over. Je to jen můj osobní názor, a třeba se mýlím, nicméně už to považuji za jasnou věc, a proto jsem nakoupil sůl, čočku, fazoli, hrášek, kafe, pole, a meč.

Meč? Proti hyperinflaci? Ano! Neměli bychom totiž zapomínat na to, že kolabující finanční systém lze ještě chvíli vydržovat při životě atentátem na drobné podnikateledobyvačnou válkou, anebo hromadnou vraždou lidí co maj prachy: Například důchodců. Navíc, jestli to globální finančnictví skutečně rupne, a přijde hlad, pak zákonitě přijde také čas domobran a hlídek kolem bramborových polí. Takový už je svět.

Dovolte mi tedy na závěr shrnout hlavní důvody, jenž mě k této kruté předpovědi vedou:

1. Stavební materiály zdražily jak prase, a všechny probíhající stavby v mém okolí staví jenom bohatí multimilionáři, pro které dvojnásobná cena dřeva není problém.

2. Po vánocích jsem po jednotlivých komponentech postavil počítač za 120 tisíc. Dnes, po sedmi měsících, by mě stejný počítač, ze stejných komponentů, stál 168 tisíc! Aby počítačové komponenty od vánoc do léta zdražovaly – to prostě nepovažuji za normální.

3. Ojetá auta v Americe zdražují, a mám zprávy, že dva roky staré ojeté auto se dnes v USA prodává za stejnou dolarovou cenu jako nové. Jako – můžou se vymlouvat na koronu a „nedostatek nově vyrobených aut“ jak chtějí – ale aby ojetá auta zdražovala, to prostě taky není normální.

4. Korona-Lockdown! Zakážeme vám pracovat, zakážeme vám podnikat, zakážeme vám produkovat a vyrábět, ale buďte v pohodě! Veškeré finanční ztráty vám nahradíme, máme tiskárnu na peníze přece ne?

5. „Tiskárny na peníze“ jedou na 126%, a někde ještě rychleji!

6. Kecy o Univerzálním Základním Příjmu (Universal Basic Income) jsou podle mě důkazem, že se s kolapsem současného finančního systému počítá. A banky a vlády už připravují plány, co bude až to rupne… Něco jako když v pátek 29. května 1953 prezident Československa Antonín Zápotocký prohlásil: „Naše měna je pevná a měnová reforma nebude, všechno jsou to fámy, které šíří třídní nepřátelé!“ – jenom v globálním měřítku. Great reset finančního systému.

7. Zákazy vycházení, zákazy protestování, zákazy scházení se po hospodách, abyste si to vy hovada tupá náhodou navzájem neřekli.

8. Až vítr odfoukne prach z této řízené demolice globálního finančnictví, čekají nás už jen samé světlé zítřky s novými Centrálně Řízenými Digitálními Měnami.

…světlé zítřky s novými Centrálně Řízenými Digitálními Měnami, „aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.“ Apokalypsa 13:17. Ale to už je téma na jinou diskuzi.

Tento spekulativní článek jsem sepsal, protože by mě zajímalo, co si o nadcházející globální hyperinflaci myslíte vy? Přijde? Nepřijde? Nebo už je tu a teprve se zahřívá? Podle mě už je tu a teprve se zahřívá. Ale samozřejmě se rád zmýlím, i kdyby to znamenalo, že příštích deset let budu jíst každý den čočku se solí.

PS: Máme výhodu, že máme koronu, teda Korunu! Nevím proč, ale pořád si pohrávám s myšlenkou, že až rupne Dolar a Euro, Koruny (NOK, SVK, DKK, a CZK) by na tom mohly nekřesťansky vydělat. Ale pak se podívám kdo nám tu vládne, a už si minimálně v případě CZK nejsem tak jistý. Protektorát tu přece není od toho, aby měl nějakou nezávislou hospodářskou politiku…

Barn Swallow

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Mám to nastavené stejně.
    Zásoby, munice, … a to se považuji za pacifistu. Co asi mají doma lidi co by rádi stříleli i jenom tak raději nehádám ..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*