Paní Trussová … a kdo ještě chce zemřít?
Sdílet článek:

V rachotu našeho politicko-energetického kolotoče zaniká prohlášení, možná budoucí předsedkyně britské vlády. Tato opakovaně potvrdila připravenost, pokud se jí opravdu stane, vést válku s nasazením jaderných zbraní. Je zajímavé, že po USA jsou nejbojovnější naše političky a ona. Ona má však nesrovnatelně větší možnosti. Nejhorší však na celé věci je, že Liz tímto vyjádřením o premiérské křeslo bojuje. Tedy věří, že taková válka je pro většinu voličů přijatelným řešením současné situace. Potlesk, který sklidila, má vyvolat tisícinásobnou ozvěnu. Pro pár pomatenců by to neřekla! Pokud se to stane, čeká nás poslední světová válka a nedá se s tím vlastně nic dělat. Opakuje se rok 1914, kdy národy na obou stranách volaly: Utlučeme je čepicemi, do vánoc jsme doma! Patrně se v nás znovu probudil pud k sebezničení, úspěšně potlačující pud sebezáchovy. Dnes k tomu zničení máme nesrovnatelně dokonalejší zbraně, politiky a političky ochotné je použít.

Ptám se: Je i u nás taková válečná nálada? Jste připraveni v jaderné válce umírat? Jaké hodnoty stojí za smrt nás, našich dětí, přátel, a našich zvířecích parťáků? Co stojí za to obětovat všechno??? Já nejsem připraven a nechci umírat pro nenažranost a touhu po moci parchantů sedících v krytech kilometr pod zemí.

V masmédiích nadobro utichly hlasy volající po míru. A co v našich srdcích? Tedy přesněji – mír ano, ale až po vyhrané válce!!! Jaderná válka však změní svět tak, že ti co možná nějak přežijí, nebudou znát vítěze. Možná budou závidět mrtvým. Možná se v nich probudí touha po životě. Možná si budou zase přísahat, že se to už nikdy nesmí stát. Pokud však nevyhubí ty, co vylezou z velitelských krytů, bude se vše opakovat znovu.

Pokud si nepřejete takový totální restart světa, musíme vyměnit takové jako je Liz Trussová!!!

 

Karel Petřík

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Pošlete nám Váš e-mail, pak na tento text zareagujeme, protože je určen pouze vám!
    Jan Novák a tým

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*