Po výchovné návštěvě v USA končí šéf Vojenského zpravodajství Jan Beroun
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Je to zvláštní hned z několika důvodů. Rozhodně potom, co se Petr Fiala rozplýval nad tím, jaké že to nadstandardní a úspěšní vztahy mezi našimi rozvědkami máme. Nedivila bych se, kdyby mu to opravdu řekli, a víc se s českým pucflekem nebavili, protože to jako obvykle nikomu nestojí za to. Něco jako „malej, hloupej, ale náš. Tady máš fotečku a běž”. A Fiala se uculuje, potí a jde.

Vlastně celá ta návštěva byla zvláštní, takhle okatě zkrátka podřízenost nedemonstrují ani africké kolonie. A to ani ty vojensky demokraticky obsazené.

Mimochodem aktuálně USA zdrhají z Nigeru. Nedělá se to, není to běžné a rozhodně to není nic k chlubení.

Kdo věří, že odvolání Jana Berouna těsně po návratu od velkých šéfů je náhoda, je naivní, nebo si zkrátka odmítá přiznat realitu. Ministryně obrany k tomu mlčí. Fiala mlčí. Mluvčí mlčí. Všichni mlčí. Co by taky měli říkat? Že se nepodřídil? Že oni jo? Že už nemáme žádnou suverenitu? Že už budeme „do smrti“ dělat jen to, co se po nás chce? Tak aby to nebylo blíž, než se zdá.

Takže chcete vědět konečné důsledky té naší oslavované návštěvy CIA? Tak tady je tedy máte. Zatímco Amerikou vyznamenaný čučkař Koudelka se dál statečně v BIS drží jako žravá mandelinka bramborová, ministyně obrany Černochová rozhoduje narychlo o odvolání ředitele VZ Jana Berouna. A to krátce před tím, než by mu funkční období samo vypršelo. Proč? Co nechtěl? S čím nesouhlasil? Komu odmítl líbat prsten? To se samozřejmě asi nedozvíme, a nebo až příliš pozdě.

Nicméně poselství je jasné. Jste kolonie. A Bůh ochraňuj všechny, kterým se rozhodne Amerika pomáhat, protože potom zůstávají rozvrácené, spálené a na roky mrtvé země. Irák, Lybie, Afghánistán a mnohé další by mohly vyprávět…..

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Ale je jisté, že Fialenkovi nevadí, že ho většina obyvatel považuje za prolhané hloupé hovado.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*