Podle čeho se pozná vyspělost státu?
Sdílet článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Vyspělost státu se pozná podle kvality ošetření chrupu jeho obyvatel a na dalších faktorech. Na chrupu je to ovšem velmi vidět. Stále více lidí jak si při hovoru pokouší zakrývat pusu, ale stejně jsou vidět mezery po vytrhaných zubech. Hodně z nás nemá na pořádné zuby a platit za každý výkon je mimo jejich finanční možnosti. Tak se jim nabízí nejlevnější řešení a to je trhání zubů. Teda pokud si zubař neřekne o peníze i za to trhání. Pak je chudák člověk odsouzen chodit po světě se zkaženým chrupem a provází ho bolest v pusu a docela nepříjemný zápach z pusy.

Bohužel to není jen o tom. Ošklivý pohled na nešťastníkova ústa provázený zápachem začne člověka  izolovat od společnosti. Postižený nechce nikoho známého potkat a hlavně si s ním povídat. Stydí se a raději nekomunikuje. Vlastně se mu nedivím.  Nechtějí ukazovat vykotlané zuby a mezery po těch vytrhaných.

Zkuste se projít po zubních pohotovostech ve velkých městech. Jsou plné nešťastníků co nemají svého zubaře a těch, co zase nemají na placení svému zubaři. Tak se uchýlí na pohotovost a tam mu ho prostě vytrhnou a člověk se zbaví bolesti a má pokoj. Ještě pár let a budeme národ bezzubých lidí s páchnoucích dechem? Můžu konstatovat, že budeme, protože život v naší zemi se mění stále víc k horšímu a vrchnost má všechny obyčejné pracující za lůzu, která je to pro jejich blaho. Pracháči nemají problém si koupit zářivý úsměv a pak se usmívat na plebs bez zubů. Je to hnus velebnosti co se děje v tomto Bohem zapomenutým státě.

Dalším faktorem je to, jak se stát umí postarat o svoje seniory. V uších mi zazněl smích důchodců a jejich rázná odpověď.

„Ať jdou politici do prd…. a nesahají nám na důchody. Už teď žijeme z ruky do huby a už jen čekáme, že nám Fiala přidá jako Kalousek 40 kaček a a sám sobě 40 000. Takhle to totiž v naší zemi chodí. Chudým se bere a bohatým se rozdává. “

Ne, starost o staré lidi jim žíly netrhá. Měli by se učit u primitivních národů jak se říká třeba brazilským indiánům. Nevím proč primitivní, protože oni mají stáří v úctě. Rada starších je pro ně posvátná a mladí se řídí jejich radami. V této zasrané západní kultuře je uctívám kult mládí a ještě víc kapitál. Prachy a mládí. Ovšem letitým miliardářům a miliardářkám se věk odpouští a mladí si je berou z úžasné nesobecké lásky. Stejně je jim to prd platné, protože jim jednou bude stačit hrob jako všem lidem. Můžou mít zlatý rubáš a kapsy nacpané zlatem bude to marný. Nebeská brána takové zátěži neotevře.

 

politikarina.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*