Pomalé změny
Sdílet článek:

Automatismus vnímání okolí nám zastře vnímání malých změn scény, do které jsme vnořeni. Ale k změnám dochází a na západě je zvykem změnu nazývat pokrokem. Po kovidu přišlo tornádo a řešení následků devastace už přímo diktuje česká televize, v normálním státě existuje státní komise pro řešení nepředvídaných událostí, kterou tvoří skuteční odborníci a v případě katastrofy přejímají organizaci, obvykle předseda komise je ministrem vlády. Např. v Rusku to byl dlouhé roky Šojgu, který tuto komisi vedl, udělal si velké jméno organizováním řešení následků katastrof. V ČR je to štáb ČT, který má ovšem záměr, co nejvíc destabilizovat situaci a očernit vládu, česká populace je vystavována každodenním lavinám banalit, které už považuje za kvalitní informování. ČT rezignovala na původní zadání, tj. na televizní kvalitní dramatickou tvorbu a objektivní informování, a vstoupila do politiky. Nejvýznamnější změna, ke které došlo v posledních pár letech, je absolutní zvýznamnění ČT a její gigantické znásilnění fakt na podporu své politické vize.

V roce 2015 když Merkelová překročila německé i evropskounijní zákony a z důvodů nejspíš politického vydírání otevřela brány Evropy milionům muslimů, režimu servisní německá média nastolila totálně vylhaný styl informování. ČT se k imigrační lavině stavěla kladně, ale její přitakání tomuto podvodu bylo velmi opatrné, bral se ohled na názor veřejnosti, dnes je přitakání ČT jakémukoliv podvodu západních struktur zcela neomalené a bezostyšně znásilňující fakta, ředitelé ČT vychází z principu „komu se to nelíbí, ať nám …“. Imigrant je světec, neuplyne den, aby v tomto duchu ČT aspoň minimálně publiku něco nepodstrčila. Nikdy její štáby v zahraničí ani minimálním náznakem nesdělily Čechům, co se děje na amerických a britských universitách. Např. antická epocha, kterou dnes v USA a v Anglii přepisují a jejím sochám usekávají hlavy, je pro Čecha kulturním vrcholem a Odyseus ať je sebevíc rasistický, je nám to lhostejné. Odyseus navždy zůstane vrcholným symbolem civilizačního dobrodružství, nejsme na straně zločinu proti tomuto symbolu, který páchají americké univerzity a západní ideologie, ČT se nás tam pomalu snaží též vmanipulovat. Na západě se radikální menšiny zmocnily moci a médií a ČT je částí této menšiny.

Fatální chyby, kterých se dopouští politické elity v řešení koronavirové krize, jsou důsledkem ovlivnění politické sféry dekadentními médii. Je šokující, že staronový ministr zdravotnictví nevykopne televizní slepice z budovy ministerstva, zdá se, že se vůbec nepoučil z minulého, nesmí s nimi komunikovat, ani ztrácet čas. Ministerstvo má každodenně aktualizované webové stránky a informace si zde každý může přečíst, popř. ve videu na těchto stránkách může ministr situaci komentovat. Wipka z ČT je trénovaná na to, aby ministrova slova okamžitě deformovala, popř. zesměšnila. Poloha ČT nad volenou politickou strukturou je znakem korporativního fašismu, v Mussoliniho Itálii též stáli mediální bossové nad ministry, v USA štětka z Hollywoodu má silnější slovo než ministr. Současná doba nemá paměť a konsekventně se nastolil stav, kdy nikdo nenese zodpovědnost za politické chyby. Nevíme kolik imigrantů nám EU už vnutila, ani kdo k tomu dal souhlas a je za to zodpovědný, neznáme důvod proč jsou živeni českým sociálním systémem. Argument, že je platí EU tu neobstojí, nikdo si nemůže na českém území předplatit lidi, kteří se tu rozmnoží a potenciálně pohltí českou populaci, kteří vytvoří stav nepředvídatelných společenských katastrof a zločinu, ani současný český stát nemá právo předat část svého prostoru novému etniku. Prostor patří tisíc let národu Čechů a útok na tento axiom je zločinem nejvyššího druhu.

Český stát se ocitl v kleštích permanentní západní dekadence. Antičtí autoři, bibličtí vykladači i velcí myslitelé moderní doby se jednoznačně shodnou na tom, že stav dlouhodobějšího materiálního blahobytu má nutně za následek fatální dekadenci a úpadek. Bez tvrdých životních podmínek individuum propadne nějaké formě Sodomy, obvykle konec doprovází sebedestrukční hybris. Centrem západní dekadence je globalizované město, města už v antice platila za zřídla degenerace, dnešní velkoměsta mimo nejbližšího historického jádra se sobě podobají jako vejce vejci, nejen trapnou formou staveb, ale i parazitním způsobem vegetování. Systém vysává zbytky vitality českého venkova, město Praha nic neprodukuje, ale v důsledku nepřirozeného finančního přebujení přitahuje tisíce mladých lidí jako magnet, velmi rychle jejich kreativitu konvertuje v parazitní impotenci. Podstatou života dnešního Pražáka je čekání v koloně aut nebo trávení času v klimatizované prostoře v hale u počítače, čemuž se říká zaměstnání, nebo v hale fitcentra. Člověk pomalu degeneruje nebo se utápí v oxidech  všeho druhu. Město ještě nedávno oplývalo průmyslovou základnou, která byla spojena s tvořivým étosem populace, město mělo svá tradiční debatní místa, neuvěřitelně rychle zmizel průmysl, tvořivost a debata a vzniklo parazitní konzumní nic, které se pomalu stává celostátním etalonem. Výrobní haly udělaly místo obchodním centrům a fitness, kolem se vrství amorfní betonová aglomerace bez hranic, kam se stále pumpuje lidský materiál a auta. Pythagoras se vyjádřil o městě: hojnost, únava, arogance, zkáza. Prostor, kde neexistuje veřejně prospěšná činnost, kde člověk ani nemá možnost se angažovat za pozvednutí nejbližšího okolí, zaplní televize umělými emocemi a excesívní fantazií soucitu, místo racionality řízení veřejných věci, televizní soucitná hysterie. Politická korektnost jako výraz kulturní sebenenávisti pomalu usurpovala i český prostor. V EU se pojem často dešifroval jako důsledek politického procesu rozplynutí sebenenávistného postnacistického Německa v EU a extenze invertované viny na celé společenství, ale stejně perverzní jev v USA a nejobscénnější podoba této perverze ve Švédsku. Jev je pravděpodobně spojen s dekadencí závěrečné fáze západní existence. Dnešní západní dekadentní společnost se nenávidí až do podoby klekání před drogovými dealery, ale je přesvědčena o svém planetárním poslání.

Libor Číhal

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Výborný článek, již dlouho jsem nečetl nic tak výstižného a objektivně charakterizujícího současný svět. Díky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*