Přijmutí kolektivní viny je nepřijatelné a ostudné
Anna Netrebko - Romy 2013
Sdílet článek:

JOSEF SLÁMA

Odsuzují zločinné, politicky hloupé přijmutí kolektivní viny.

Co do společenského a politického uvažování beru aktuální situaci nejen jako politováníhodnou, ale také naprosto nepřijatelnou. Kádrování , nesmyslně ataky , naprosté přijmutí kolektivní viny , křečovité , teatrální, velmi hlasité výkřiky o víně ruského národa a odsuzování naprosto bezúhonných lidí, jsou za hranou toho jak by se demokratická země a její představitelé měli chovat.
.     
Velmi se stydím za chování našich činitelů, vědom si jejich politických i lidských kvalit, jejich postupy a chování nejsou pro mne zas takovým obřím překvapením. Je mi velmi líto sportovců kterým bylo znemožněno účasti na turnaji, naše vláda se chová hůře než německá vláda v roce 1936 při konání Olympiády, což je hrůzný ale pravdivý fakt který nelze přehlédnout.   
.
Všemu tomu nasadil korunu náměstek primátora hlavního města Prahy Pospíšil, který se půjde zeptat na ambasádu cizí země, jestli ta či ona osoba může vystupovat u nás v České republice potažmo v hlavním městě republiky. Myslím že to je tak ostudné, politicky pitomé (nebojím se použít toho slova ) že by pan náměstek měl zvážit další setrvání ve funkci , možná mu v Kyjevě něco nabídnou. Zákaz vystoupení toho či onoho ruského sportovce či umělce v ČR, obyčejným lidem Ukrajiny mír nepřinese,ani mnoha mrtvým život nevrátí. Tento konflikt eskaluje od roku 2014, přestaňte dělat ubohá, teatrální gesta a řekněte jasně , že tento konflikt bude muset skončit politickým řešením, než se k tomu dopracujeme tak budou zmařeny další tisíce životů.
.
Bohužel to zas budou muset říci našim vládním politikům na jiné ambasádě, jste ještě vůbec politici naší země, nebo jen parta servilních loutek ? Od revoluce tu nebylo vedení země tak kabaretního střihu, prezidentem počínaje a těmi Pospíšily konče.
.
PL
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. pí Netrebková je, pokud jsem správně četl, rakouskou občankou a do Ruska má zakázaný vstup, protože invazi do Ukrajiny odsoudila. Takže co k Pospíšilovu (i jiných) expozé říci, abych to nemusel celé vyhvězdičkovat?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*