Pro ČR by bylo nejlepší být zemí bez stálé armády
Sdílet článek:

LADISLAV ZELINKA

Asi před sedmi lety jsem publikoval článek na toto téma s podobným názvem. Jaká škoda, že nedošel vetší odezvy a naplnění. Ukázal se jako trefný a mohli jsme ušetřit stamiliardy korun a mnoho problémů.

Za oněch sedm let výdaje na vojsko představují asi 600 miliard, které mohly být použity na něco užitečnějšího, např. zmenšení státního dluhu, pomoc ekonomice nebo lidem. Každý si sám může zhodnotit, zda mu tyto výdaje stály za to. Nikdo na nás za tu dobu neútočil, žádná obrana se nekonala, vyšší bezpečnosti nebylo dosaženo. Naopak. Tyto prostředky určené na obranu vlasti Vláda zneužila, posílajíc zbraně do vzdálených zemí, aby bojovaly v cizích válkách.

Svou agresivní politikou nám vytvořila nepřátele a vážně narušila mírové vztahy a neutralitu. K čemu by měla ČR draze vydržovat armádu, když ji sama nepotřebuje a používá ji k boji za cizí zájmy na cizím území? Další stovky miliard navíc se chystají v příštích letech, z nichž nejzbytečnější jsou ty za bitevní letouny. Mohu směle a s jistotou předpovědět, že nikdy nevzlétnou k obraně naší republiky. Možná nevzlétnou vůbec, pokud je kdy vůbec uvidíme. Finanční břemeno ale ponesou celé generace. Zpevňují se cesty a mosty, aby po nich mohla válečná technika směřovat na východ. Je to nutné? Nikoli zbytečně jsem vyzýval k mírové politice a politice odzbrojování.

Malá Česká země je schopná se svou maličkou armádou nadělat více škody než užitku. V geopolitice nehraje roli. A to vše za mnoho peněz. Kdyby zde vládli rozumní lidé, zařadili by Česko mezi státy, které se vzdaly vojska, žijí v míru a řeší neshody diplomacií. Orientace naší vlády na zbrojení a válečné pakty stabilitu ani bezpečnost nepřináší. Zadlužování státu kvůli navýšenému rozpočtu na obranu také. Pro ČR by bylo nejvýhodnější armádu zrušit.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Armáda je zbytečná, když nás teď chrání manželé Černochovi. Černochová i nedávno potvrdila, že Austin je i výborný instalatér, který ji pomohl protáhbout její smrdutý odpad. Tolik Radio Jerevan 🙂

  2. “K čemu by měla ČR draze vydržovat armádu, když ji sama nepotřebuje a používá ji k boji za cizí zájmy na cizím území?”

    Je to ještě horší. Když ČR (ČSR/ČSSR) někdo napadl, armáda se bez odporu vzdala a veškerá výzbroj padla netknutá do rukou nepřítele.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*