Novinky

Proč by měli být lidé s protilátkami očkováni? „Nedokážu na to spolehlivě odpovědět,“ říká Bidenův zdravotní poradce Fauci
Sdílet článek:

Dr. Anthony Fauci, vrchní zdravotní poradce Bílého domu v USA, se o několik dní dříve v rozhovoru pro CNN vyjádřil k otázce přirozené imunity po prodělaném onemocnění covid-19 v podobném duchu.

Lékařský korespondent CNN dr. Sanjay Gupta se Fauciho v rámci rozhovoru zeptal: „… v Izraeli vyšla studie o přirozené imunitě, která v podstatě uvádí, že přirozená imunita poskytuje velkou ochranu, dokonce lepší než samotné vakcíny. Co si o tom lidé mají myslet? Když mluvíme o povinném očkování, neustále mi volají lidé a říkají: Už jsem měl covid, jsem chráněn. A teď studie říká, že jsou možná ještě více chráněni než po samotném očkování. Měli by také dostat vakcínu? Jak byste jim to vysvětlil?“

Fauci odpověděl: „Víte, to je opravdu dobrá poznámka, Sanjayi. Nedokážu vám na to skutečně spolehlivě odpovědět. To je něco, o čem budeme muset diskutovat, pokud jde o trvanlivost reakce. Jedna věc, kterou vám ta studie z Izraele neřekla, je, že ať už je ta ochrana po přirozené infekci jakkoliv vysoká, jaká je její trvanlivost ve srovnání s trvanlivostí vakcíny? Je tedy představitelné, že jste se nakazili, a jste chráněni, ale nemusíte být chráněni po neomezeně dlouhou dobu.

Takže si myslím, že je to něco, k čemu bychom si měli sednout a vážně o tom diskutovat, protože jste velmi vhodně poukázal na to, že je to problém, a mohl by existovat argument pro to, co jste řekl.“

Dr. Gupta se ve své otázce patrně opíral o výsledky izraelské retrospektivní studie, zahrnující 700 tisíc lidí, která zjistila, že lidé, kteří byli naočkováni vakcínou proti covidu-19 od společnosti Pfizer, měli 13krát vyšší pravděpodobnost nákazy variantou delta a 27krát vyšší riziko symptomatického onemocnění ve srovnání s těmi, kteří se z covidu zotavili. Vědci došli k tomu, že „… přirozená imunita poskytuje dlouhodobější a silnější ochranu před nákazou, symptomatickým průběhem a hospitalizací způsobenou delta variantou viru SARS-CoV-2 než imunita po dvou dávkách BNT162b2 vakcíny“.

Za uznávání protilátek se stavěla opozice a také premiér Andrej Babiš. Z odborníků ho podpořil mj. vakcinolog Roman Prymula, imunolog Vojtěch Thon či zástupci Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků SMIS.

Nejvyšší správní soud (NSS) v České republice také již 30. 6. 2021 shledal nezákonným opatření, v němž ministerstvo zdravotnictví neumožňuje vstup do některých prostor a na hromadné akce lidem s naměřenými protilátkami, a přitom jej umožňuje lidem očkovaným či testovaným PCR nebo antigenním testem či těm, kdo covid prodělali a mají o tom doklad.

V odůvodnění rozsudku NSS stojí: „Lze říci, že postavení osob s naměřenými protilátkami je dokonce silnější, protože tyto osoby protilátky prokazatelně mají, zatímco u osob vyléčených či očkovaných ministerstvo přítomnost protilátek pouze předpokládá. Ba co víc, přítomnost protilátek je u těchto osob prokazována laboratorním testem v certifikovaných laboratořích; přitom v jiných situacích mimořádné opatření umožňuje vstupy do provozoven osobám, které na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 testovaly samy sebe testem určeným k použití laickou osobou.“

„Není samozřejmě úkolem soudu, aby stanovil dostatečnou hladinu protilátek. To je v kompetenci ministerstva. Nicméně i ministerstvo musí zohlednit, že ani v případě osob vyléčených a očkovaných není žádná dostatečná hladina protilátek stanovena, pouze se předpokládá, že u nich protilátky v dostatečné míře přítomny jsou,“ dodal podle informací k rozsudku NSS předseda senátu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Jaká hladina protilátek. To jsou odborníci , opravdu. Tady jde o průkazné , že se tělo dokáže bránit a u bránit infekci. To ovšem ti “EXPERTI” nějak nechápou. Dalším problémem jsou PCR testy , které lžou jak baba kartářka.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*