Proč se Francie propadá do chaosu?
Sdílet článek:

JAROSLAV ŠTEFEC

Přemýšlím nad tím, jaké asi pocity zmítaly ustaraným Emanuelem Macronem na pozadí aktuální fáze počínající občanské války v jeho zemi, když mu dnes zavolal Vladimír Zelenskij a oznámil mu objevnou věc, že, podle jeho názoru, „Rusko plánuje nebezpečné provokace v Záporožské jaderné elektrárně!“

Chápu, že ukrajinský prezident hledá všechny možné cesty, aby „zviditelnil“ svou verzi toho, co se podle dostupných informací má dnešní noci stát v ZJE.

Dovedu si také živě představit, kam by asi nejraději pana Zelenského i s jeho starostmi poslal poté, co mu „obohacovači“ v Marseille zapálili největší francouzskou knihovnu Atlas, které ovšem nejdříve vymlátili okna, aby měl oheň lepší tah.

Macron chce údajně hledat „hlubší důvody“ toho, co se dnes odehrává nejen na půdě druhdy sladké Francie. Co vedlo síly muslimských radikálů k vyrabování stovek obchodů a spálení více než 6000 aut? Proč se Francie propadá do chaosu?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá a není potřeba hledat žádné „hlubší příčiny“. U jejích kořenů stála naivita a hloupý přístup západních politiků k imigraci z muslimských zemí, asi nepřesněji vyjádřené velkohubým prohlášením bývalé německé kancléřky Angely Merkelové „To zvládneme!“

Nezvládli. A navíc dělají vše pro to, aby se (za vydatné podpory party, která si momentálně hraje na vládu ČR) podobné ohnivé zábavy se střelbou a rabováním co nejdříve rozšířily i k nám. Pane Fialo, pane Rakušane, děkujeme!

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Poněkud nechápu poslední děkovnou větu. Děkuje se za něco pizitivního, ne? Ne když vám zemi zplanýrují progresivisté… Spíše bych poděkoval někomu, kdo by pro 5demolici uspořádal 4.Pražské hradní lety 🙂

  2. S.Holt demokracie to ma vzdycky težší oproti biče a klacku v tech taky demokraciich.V těch pravých demokraciich se vše zneužívá.Jak svoboda projevu,tak třeba pohostinnost zemí,kde migranti hledají lepší život.Nevděk svetem vladne.J e zajimave,proc se migranti vyhybaji třeba takové RF.Vždyť tam je svoboda.

    • To jste trochu tématicky mimo, ne? Demokracie se přece nerovná bezbřehé rozhazování peněz daňových poplatníků? (i když to tak v praxi je). Mmj. když už ste to téma načal ;-): Súdán, Maroko atd. jsou přece typické “demokratické státy”, takže případné migrace odsud do Ruska by byl pro “černouška” přece jen liberální posun, né??

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*