Prognózy o schopnostech Harris jsou pesimistické, navzdory velkému nadšení Demokratů




Sdílet článek:

ROMAN BEDNÁR

Od kdy americký prezident Joe Biden hodil ručník do ringu a přenechal kandidaturu své viceprezidentce Kamale Harris, tak Demokraté se vznášejí na vlně nové euforie a vzájemně se ujišťují o jejím volebním vítězství. Za svou novou prezidentskou kandidátkou jsou sjednoceni a nadšeně ji slavili na sjezdu Demokratické strany v Chicagu.

Politické těžké váhy – jako Michelle a Barack Obama, Bill Clinton – stojí za Harris. Na podporu devětapadesátileté Harris se otevřeně vyjadřuje i legenda talkshow Oprah Winfrey. O dobrou atmosféru na sjezdu se starali také Stevie Wonder a John Legend. Demokraté a jejich příznivci mají určitě co slavit.

Harris v aktuálních průzkumech předbíhá svého protikandidáta Donalda Trumpa. Je zde euforie a pocit nového začátku. Harris by mohla být první ženou v historii USA, která vstoupí do Bílého Domu jako prezidentka.

Volby v listopadu jsou podle odborníků jedny z nejdůležitějších v zemi. Protože Trump a jeho Republikánská strana jsou hrozbou pro demokracii USA.

Ukazuje to „Projekt 2025“ od pravicové, konzervativní „Nadace dědictví“. Považuje se to za plán na důslednou transformaci státu na autokracii za Trumpa jako prezidenta USA.

Před Bidenovým stažením se panovaly velké pochybnosti, zda Demokraté dokážou Trumpa zastavit. S Harris se to obrací.

V současnosti je to dominantní téma v médiích. Trumpa to odsouvá z titulních stránek, a tak vyvstává otázka: Co vlastně právě dělá? Zdá se, že všechno jde Demokratům podle plánu.

To bylo něco z toho, jak píše o Harris ta část USA médií, která jednoznačně „slouží“ Demokratům a difamuje Trumpa bezostyšně dokonce i tam, kde to ani není možné.

Ale podle Wall Street Journal (WSJ) je v pozadí velkého slavení Harris mnoho problémů, které by mohly ukončit nadšení kolem ní.

Od doby, kdy byla Harris jmenována kandidátkou, neposkytla jediný pozoruhodný rozhovor, natož rozhovor s těžkými otázkami, zní kritika z WSJ. Z tohoto ji opakovaně obviňují i ​​političtí odpůrci z Trumpova tábora.

WSJ kritizuje, že její projevy jsou napsány podle scénáře a to ještě bezpečnější a jednodušší než scénáře napsané pro Bidena, když ještě kandidoval.

Harris je navíc nejméně známým prezidentským kandidátem moderní doby. Podle amerického deníku WSJ přesně nevíme, co vůbec ví a v čem je dobrá. „Do velké míry se vyhýbá konkrétním návrhům, které by ji vystavily kritice, pokud by špatně reagovala,“ uvádí se ve zprávě WSJ.

Ale to je nepochybně její záměr, protože vede předvolební kampaň, která je celá o sentimentu a show. A náladu umí Harris očividně udělat.

Jak dlouho si však dokáže udržet tuto vysokou úroveň držení jejích voličů u sebe, aniž by vysvětlila své základní principy nebo na koho spoléhá v otázkách zahraniční politiky, to je ve hvězdách!

Harris se vyhýbá i tomu, aby zaujala jasný postoj k válce v Gaze.

A zejména válka v Gaze vyvolává bouřlivou diskusi v USA a rozděluje zemi. Jako prezidentský kandidát už Biden ztratil podporu mezi mladými a muslimskými voliči v USA kvůli své rozsáhlé podpoře izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.

„Válka na Blízkém východě“ je také kontroverzním tématem v Demokratické straně.

„Ale možná má Harris vůdcovské vlastnosti, které jsme ještě nezažili, píše trochu ironicky WSJ.

Stačí to však k vítězství v listopadových volbách? I v Evropě se na nadšení Demokratů z Harris dívá s nedůvěrou – dodává WSJ.

„Kamala Harris nyní čelí výzvě přeměnit vlnu nadšení, kterou rozpoutala, na solidní politický projekt.

Její nominace na kandidátku do Bílého Domu namísto Bidena vdechla nový život Demokratické straně, která teprve před měsícem téměř rezignovala, připravená na porážku. Ale konkrétní program Harris stále obsahuje spoustu neznámých,“ píší španělské noviny El Mundo.

Španělské noviny také varují:

„Demokratická strana má nyní větší šanci vyhrát jedny z nejdůležitějších voleb v historii. Nemůže se však stát přehnaně sebevědomou a jen spoléhat na herecké charisma Harris.

To by mohlo vést k tomu, že kandidát jako Trump, který nezná hranice v ničem, bude podceněn.“

Podle El Mundo by to představovalo příliš velké riziko, které si Demokraté nemohou dovolit a musí pořád myslet na to, že Trump je velmi ostřílený a nebezpečný protivník.

roman-bednar.com

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. údajně se v jedné nemocnici na jamajce našly dokumenty, ze kterých plyne, že Kamala se narodila právě tam. To by znamenalo, že by nemohla být presidentkou USA.

    • To je už dnes úplně jedno; pravda je to, co chtějí oni, bez ohledu na realitu. Až se, po noční šichtě na „Pravém prostoru“, probudí bezectný, tupý, KOLEMJDOUCÍ lokaj, vysvětlí Vám to. A nezapomeňte, že za pravdu, která není v rozporu s realitou, se na kolektivním Záchodě už zase zavírá, za její podporu také a již brzy i za její neoznámení…

  2. Dovoluji si připomenout, že Gottwald už trpěl syfilitickou demencí, a přesto zvládl převrat v roce 1948 a ještě se i vypořádal s vnitrostranickou konkurencí (Slánský a spol.) a potom teprve na tu syfilidu zcepeněl. Takže soudružka Kamala může zafungovat úplně stejně, bez ohledu na vzdělání a IQ.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*