Svobodný svět: Změny, výtky, archiv a jak dál …
Sdílet článek:

Tak jsme to schytali ze všech stran. Ano, dobrá vůle provozovat dále web Svobodný svět a udržovat odkaz Petra Závladského byla “po zásluze” potrestána. Nic není dobře. Nový vzhled, články, grafika, chybí archiv atd. atd.

Já to chápu. Každá změna se musí nějak projevit. Čtenář je na něco zvyklý a všeobecně nemá rád, když se zaběhnuté koleje poruší. A čtenář je pán. Nicméně i tak se pokusím alespoň o krátké vysvětlení.

Petr stvořil Svobodný svět vlastní hlavou a rukama. Tedy celý, nejen to co je vidět, ale i celé administrační zázemí. Již hodně dávno. Bohužel. Na možnostech administrace to tedy již bylo citelně znát. Pokud chceme na novém SvS držet krok s dobou, museli jsme celé zázemí předělat. Výsledkem je tedy právě nový vzhled webu. 

Jistě, od starého se hodně liší, Petrův byl pěkný, konzervativní, bohužel se nám nepodařilo úplně takto navázat, chtěli jsme to malinko přeci jen zmodernizovat, prosvětlit. Hodně nám to vyčítáte, budeme se tedy muset nad tím zamyslet a pokusit se o nějaký kompromis.

A nyní náš největší problém a to je archiv starých článků. Že stále ještě není dostupný mne velice mrzí, ale věřte není za tím nic jiného než technické problémy. Prostě se nám to stále nedaří zprovoznit. Prostě se s tou starou administrací nějak nepotkáváme a ne a ne to naladit. Pokud by se mezi váženým čtenářstvem našel někdo, kdo by byl třeba ochoten nám s tím pomoci, budeme vděčni. Každopádně na tom pracujeme a věříme, že se to nakonec podaří.

Jinak děkujeme všem, kteří zachovali Svobodnému světu přízeň a věříme, že tak bude i nadále.

Karel Kříž

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Dobrý den,

  velice mne mrzí všichni ti “stěžovatelé”, kteří kritizují nový vzhled Svobodného světa. Ano, ten předchozí měl něco do sebe – např. s tím pérem v pozadí stránky, ale tento považuji také za dobrý a kvalitní (ovšem to jsou všechno subjektivní názory – stejně jako u těch stěžovatelů). Naopak jsem nesmírně rád, že lidé jako vy jsou ochotni se ho ujmout a dále ho provozovat.

  Velice jsem obdivoval statečnost a oddanost věci Petra Závladského, se kterou se “svému dítěti” věnoval do posledních chvil. A přiznám se, že jsem byl přesvědčen, že spolu s ním Svobodný svět končí (vzdor jeho výzvě, aby se jej někdo ujal). Je to jistě ohromná práce a zodpovědnost.

  Oceňuji vás o to více, že již nejsem ochoten číst Parlamentní Listy nebo První zprávy. Dnes se (vzdor hlásaným názorům) zaprodali a za mrzký peníz jsou ochotni prodávat osobní informace čtenářů různým pochybným firmám. Chápu, že tyto servery musejí z něčeho žít – proto také toleruji (se skřípáním zubů) nechutné či nesmyslné reklamy např. na Pravém prostoru – prostě je přeskakuji. O to víc je vzácný server vašeho typu.

  Přeji vám hodně úspěchů (a nenechte se odradit různými škarohlídy a hnidopichy).

  Pavel Štěpán

 2. Myslím, že většina připomínek byla “v dobrým”. Chodíme sem hlavně za obsahem. Líbilo by se mi hned pod titulkem jméno autora pro lepší orientaci. Držím palce

 3. Za sebe mohu říci, že jsem docela spokojena. A je hlavně dobře, že to bude existovat dále. Poněkud oduševnělejší články pro náročnější čtenáře.

 4. Bohužel jsme v ČR a zde se zpětná vazba bere jako útok na podstatu sebe samého. Ale jsou země, kde se příjemce zpětné vazby (v ČR se to nazývá kritika) raduje, že má jedinečnou příležitost dostat se k této zpětné vazbě a začít na sobě pracovat. Pár rad k věci jsem dal, tak doufám. Ale co se mi FAKT nelíbilo byly reklamy na oblečení “vzor” pravý prostor a v ten samý moment byly na webu pravého prostoru ty samé reklamy. Ano, reklamy weby živí, ale toto asi P.Zavadský asi nechtěl. Ale jak by řekl J.Cimrmann…hele – Marconi – a nešlo by to bez drátů? Aneb když se věci dělají stále stejně, neočekávejte jiný výsledek.

 5. Dík, že se snažíte pokračovat, chápu, že to není snadné. Jen bych rád, kdyby Svobodný svět (SS – to je blbá zkratka) zůstal takovým intelektuálním kolbištěm různých názorů na obecně diskutovaná témata a ne jen prostorem pro různé ojedinělé výkřiky. Nemyslím si, že je nutné zavádět nový mediální prostor, jako je mf DNES, nebo Pravý prostor. Pořád myslím, že současný SS má příliš široký záběr, a že by bylo vhodné pracovat s nějakou vlastní základnou autorů. Nevím, jak to měl p. Závladský vymyšlené, ale jemu to fungovalo.

 6. Jsem webdesignér a snažím se Vás zkontaktovat emailem; bohužel mi to hází chybu a zpráva se nedoručuje, neboť adresa redakce nepříjmá zprávy. Rád bych Vás zkontaktoval – zkusím to výhledově znovu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*