06/06/2021
Kategorie: Petaxův odkaz

Svobodný svět: Změny, výtky, archiv a jak dál …

Sdílet článek:

Tak jsme to schytali ze všech stran. Ano, dobrá vůle provozovat dále web Svobodný svět a udržovat odkaz Petra Závladského byla “po zásluze” potrestána. Nic není dobře. Nový vzhled, články, grafika, chybí archiv atd. atd.

Já to chápu. Každá změna se musí nějak projevit. Čtenář je na něco zvyklý a všeobecně nemá rád, když se zaběhnuté koleje poruší. A čtenář je pán. Nicméně i tak se pokusím alespoň o krátké vysvětlení.

Petr stvořil Svobodný svět vlastní hlavou a rukama. Tedy celý, nejen to co je vidět, ale i celé administrační zázemí. Již hodně dávno. Bohužel. Na možnostech administrace to tedy již bylo citelně znát. Pokud chceme na novém SvS držet krok s dobou, museli jsme celé zázemí předělat. Výsledkem je tedy právě nový vzhled webu. 

Jistě, od starého se hodně liší, Petrův byl pěkný, konzervativní, bohužel se nám nepodařilo úplně takto navázat, chtěli jsme to malinko přeci jen zmodernizovat, prosvětlit. Hodně nám to vyčítáte, budeme se tedy muset nad tím zamyslet a pokusit se o nějaký kompromis.

A nyní náš největší problém a to je archiv starých článků. Že stále ještě není dostupný mne velice mrzí, ale věřte není za tím nic jiného než technické problémy. Prostě se nám to stále nedaří zprovoznit. Prostě se s tou starou administrací nějak nepotkáváme a ne a ne to naladit. Pokud by se mezi váženým čtenářstvem našel někdo, kdo by byl třeba ochoten nám s tím pomoci, budeme vděčni. Každopádně na tom pracujeme a věříme, že se to nakonec podaří.

Jinak děkujeme všem, kteří zachovali Svobodnému světu přízeň a věříme, že tak bude i nadále.

Karel Kříž

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

  • Číslo účtu: 2501976369 / 2010
  • BTC: 3ECjS5WDWwyjMtHU4ZJjMesEtmJ7eMz69N
  • ETH: 0x67B32F7DD7d084b83a28B59F3EBD2B6b2f837337

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)
9 komentářů
//

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *