Terorismus s politickým krytím, jeho výzva, a situace podobná Izraeli
Sdílet článek:

JINDŘICH KAREL

Teroristická organizace Hamaas, která je hlavní politickou silou v Palestinských autonimiích, vyzvala muslimy a araby po celém světě na pátek k mobilizaci na podporu Gazy.

.
Vzhledem na to, jaké bezpečnostní incidenty se odehrávají na území Evropské unie a zároveň s přihlédnutím k aktivitám náboženských autorit muslimské provenience v České republice, které se staly v minulosti předmětem policejního vyšetřování, nelze paušálně zlehčovat význam zmíněné výzvy.
.
Bezpečnostní situaci v České republice ovlivňuje široké spektrum faktorů, mezi které patří také personální stav české policie, priority české policie a stav českých tajných služeb.
.
Od roku 2013 se česká policie soustřeďuje především na potírání politické, občanské opozice, dále na “činnosti” téměř obchodního charakteru, a od roku 2020 se soustředí česká policie výhradně na plnění zadání, často postavených mimo zákon, stran politických garnitur, které se vzájemně doplňují a pomáhají si při šafáření s českými zájmy, což doplňují předáváním si vlád a předstíráním parlamentní opozice.
.
České tajné služby se ukázaly v uplynulých letech jako organizace, ve kterých zmizely miliony korun z výkupného, určeného na dvě cestovatelky, dále se zejména Bezpečnostní informační služba ukázala být zdrojem informací pro organizovaný zločin, a nad vše zmíněné vyšlo najevo, že tatáž služba vede či shromažďuje informace k osobě, která nemá být z dikce zákona předmětem jejího zájmu.
.
Politická scéna přináší od roku 2020 občanům České republiky protiústavní pořádek, nezákonné zásahy do života občanů, silně prokorupční systém přidělování funkcí v rámci justice, došlo také na apartheid, apod.
.
Funkční limity české policie se omezily. Její ochraně se těší pouze aktuálně vládnoucí vrstva té které probordelní  ideologie.
.
Státní instituce téměř nefungují, soudní a právní ochrana je státem odpírána především občanským aktivistům, přičemž někteří čelí stran státu sociálnímu teroru.
.
Stát Izrael čelí dlouhodobě politické krizi. Přesto však tamní armáda a policie fungují. V tom je tamní situace oproti České republice nesrovnatelně lepší.
.
Česká republika, bez krize, a fakticky bez funkčních složek neumí nebo nechce zajistit ani základní pořádek, který narušují například obyčejní sprejeři, uživatelé elektrokoloběžek, apod..
.
Je sice pravdou, že dva křiklouny uměla česká policie zkriminalizovat, a v přímém přenosu společensky zlikvidovat, ale stejně tak je pravdou, že v otázce útoku na předsedu opoziční strany se česká policie nijak aktivně a veřejně neprojevuje. Faktem také je, že si česká policie vykládá takřka svévolně jí zákonem stanovené úkoly a povinnosti.
.
Za takové situace lze mít jen stěží jistotu, že by byla schopna česká policie udržet pořádek a bezpečnost v případě, že by se rozhodla některá individua vyslyšet výzvu teroristické organizace Hamaas, případně pokud by si vyložilo nějaké uskupení individuí zmíněnou výzvu tak, jakože mají začít útočit na obyvatele Evropské unie potažmo České republiky.
.
O tom, jak je nebo není schopna policie reagovat na incidenty násilného charakteru například v hlavním městě, není třeba pochybovat. To se ví. Navzdory tomu, že má policie díky kamerovému systému pokryté ulice Prahy i METRO, daří se útočníkům, kteří působí obětem zranění místo incidentu v klidu opustit, a policie není schopna je zadržet.
.
Existují tedy pochybnosti, a právem, jak by asi policie, pokud vůbec, reagovala na násilnosti, podobné či stejné, jakým čelili obyvatelé Izraele.
.
Představu o tom, nechť si udělá každý sám.
.
Ačkoliv má český stát, potažmo česká policie jasně stanovenou povinnost zajistit občanům České republiky bezpečnost a pořádek, je známo, že takový úkol se jí nedaří zcela plnit.
.
Je také známo, že politicky nepohodlní občané, občanští aktivisté, a další lidé se nemohou na pomoc policie spolehnout vůbec, ani když čelí protiprávnímu jednání. S tím je nutno počítat, a podle toho se zařídit.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*