Těžko se opouští mejdlo
Sdílet článek:

OTTO KAMM

Těžko se opouští mejdlo, kde veselé kalíšky jsou na fakturu. Ostatně i malé (nemalé) zakousnutí rovněž. Nedivím se, chlebíček střední velikosti přijde na nemalé peníze v našich končinách nevídaných. To ta zatracená inflace, invaze na Ukrajinu a hospodaření Babiše. Pak je zcela logické, že dobře rozjetý podnikový večírek se zdráhají opustit nejen zaměstnanci, ale i ti nejvyšší potentáti.

Osobně si nemyslím, že by to Jurečka neustál. Zvláště když o jeho setrvání na teplé ministerské židli rozhodují jeho kamarádi, chcete-li spolustraníci. Spolustraníci strany, která dostatečně rychle mění svůj program takovým způsobem, že byla ve všech dosavadních vládách. Strany, která se nestydí lobovat za nezdanění alkoholu, strany, která hlásá křesťanské zásady, aby se pak těchto zásad zřekla, když se jí to hodí do krámu.

Přestože se jedná o závažné pochybení v jednání ministra v této záležitosti (lhaní, vykrucování) tak si myslím, že by měl být odvolán kvůli jiné záležitosti.

Jako ministr měl hájit zájmy důchodců a ne souhlasit s jejich okradením ve velkém stylu. Neměl bych nic proti krácení důchodů, ale ne pokud k tomuto krácení došlo porušením zákona. Je něco jiného do budoucna upravit důchody, ale zpětně ? To se ve slušné společnosti nedělá.

Jurečka ve svém křesle určitě zůstane, tak jako se shledá, že důchody se upravit musely, i když nedůstojným protiprávním úkonem.

Takže co? Nic. Pes štěká (opozice), karavana za vyzpěvování (pětikoalice) jde dál.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*