EVA HRINDOVÁ
Možná nezáměrně vystihl zásadní problém současnosti. Neochota lidí být sami zodpovědní za svůj život. Lidé žijí v bludu, že nemoc je náhoda a vy nemůžete nic ovlivnit, takže ani nemusíte nic proti nemocem dělat. Vždyť máme očkování, moderní léky, vědu. Toto všechno vyhovuje „bílé“ mafii, kterou řídí farmaceutický průmysl. Mafiánští dealeři v bílých pláštích potřebují feťáky, kterým prodávají další a další jedy, které je vzdalují od zdraví a udržují je v živoření. Kdo by se na věc chtěl dívat takto a přijmout pozici nesvobodného závisláka?
Když herec naplno řekne, že nemoc včetně rakoviny není náhoda, jakoby vzal lidem pohodlnou víru. Proto na něho tak všude útočí. Místo toho, aby se zamysleli a jeho slova, která se tak liší od mainstreamu, využili k nahlédnutí do jiné bubliny, jen křičí a brání se. Svou víru brání do roztrhání těla. Z Duška dělají blázna, pomatence, necitlivého člověka a hlupáka. Útočí i na moderátora, který takovým lidem nemá dávat prostor a nemá nikoho znejisťovat v jeho vírách.
Rakovina je především byznys. Armády vědců přijímají obrovské granty a zkoumají nemoc donekonečna a stále nic neví. Bodejť, když se zaměřují jen na symptomy a mechanismus vzniku nemoci pomíjejí. S rakovinou se bojuje tvrdě i za cenu ztrát. Často nemocného dorazí úspěšněji samotná léčba než nenáviděný nádor. Ti, kdo léčbu přežijí jsou často poškozeni a oslabeni a nemoc se jim vrací. Další tvrdou chemickou léčbu už málokdo přežije.
Příklady lidí, kteří jedinou známou a akceptovanou léčbu v podobě chemie a ozařování odmítnou, se nepropagují. Ale existují. Staří lidé mohou bez léčby s rakovinou v klidu dožít a nemusí je trápit náročná léčba. Odmýtizování rakoviny není žádoucí. Lékařský průmysl potřebuje výkony a drahé terapie. Často se do soukolí dostanou i lidé falešně diagnostikovaní a následnou léčbu nemusí přežít.
Rakovina není jen o psychice, je i o toxicitě těla, které je zaplavováno čím dál víc toxickými léky, vakcínami, nekvalitní stravou a všemožným zářením. Ale jsou známé příklady komunit, které díky silné víře dovedou eliminovat i vliv silných jedů. Lidský organismus není nějaký jednoduchý stroj, je to dechberoucí systém interakcí a soužití různých komunit živých organismů, který nelze eliminovat na to, co nám předkládá „bílá“ mafie. Člověk nemusí mít strach z rakoviny. Ostatně ne každý ji dostane. Dokonce ani kouření není vstupenkou na onkologické oddělení. Dívejte se na ty, kteří jsou skutečně zdraví, tam je odpověď.
Jaroslav Dušek to ví a jeho znalosti a vědomosti jsou daleko za tím, co jsou schopni pochopit jeho kritikové. Naštěstí si z toho on nic nedělá a je to tak správně. Ráda se nechám jeho úvahami inspirovat a ještě nikdy mě neposlaly do slepé uličky. Naopak, ukazují mi fascinující svět skutečné vědy, která zkoumá člověka a přírodu s pokorou, respektem a bez arogantní nadřazenosti. Víme toho o přírodě a jejím skutečném fungování tak málo…
Jak si může někdo myslet, že když našprtal hory skript, jejichž vydávání kontrolují farmaceutičtí podnikatelé, že ví všechno a jeho bílý plášť ho opravňuje k zásadním soudům? Jsme jen zrnko písku v moři pouště, které nemůže a ani nechce dohlédnout všechny souvislosti a zákonitosti. To ale neznamená, že za obzorem se neděje něco, co vám může změnit život. Ti, kteří pochybují, ptají se a hledají odpovědi, jsou vysmíváni hlupáky a chytří jsou vděční, že takoví lidé existují a rozšiřují nám všem obzory.
Bohužel většina lidí není připravena na to, změnit svůj život a nechce ani poslouchat řeči o tom, že to jde. Smrtelně je to uráží a jsou schopni od neverbálních lynčů klidně přejít k těm lynčům reálným. Vliv na to má i fakt, že moderní výzkumy a přístupy jsou stále na okraji a balancují na tenké hraně, z které mohou kdykoliv spadnout do světa vysmívaných konspirací. Nic naplat, pomoženo bude jen těm, kteří si chtějí pomoct sami!
Evo, obvykle neoponuji články přátel.
Ale tohle je šlápnutí vedle. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že rakovinu dostanou spíše ti, kteří život milují, a dopřejí si.
Ať již skleničku (ano, alkohol je rakovinotvorný), cigárko, sex (HPV ale i HIV) nebo dobré jídlo (ano i obezita nebo některá „dobrá jídla“ ať již hranolky, grilované nebo uzeniny šanci na rakovinu významně zvyšují).
O nešťastnících, kteří zdědili špatné geny ani psát nechci, nepochybně to zpravidla ani nevědí a nemoc si určitě nepřejí, tím spíše, že ji třeba již u svých blízkých viděli.
Možná je náš svět zaplavován spoustou chemikálií, i neionizujícím zářením (to ionizující – radioaktivita – se hlídá opravdu přísně, přesto je rentgen i CT dost běžné vyšetření), ale také proto je náš život delší. Máme dostatek kvalitního jídla i lékařské péče a to by bez „chemie“ nebylo možné.
A tím spíše se nás asi již i více než jedna třetina rakoviny dožije. Rakovina nebyla neobvyklá ani ve staro/středověku, jen se holt lidé dožívali nižšího věku a jen umírali na banální věci mladší.
Tedy, ne, rakovina není vědomá sebevražda, tou je rozhodnutí stát se třeba kuřákem. Dušek řekl blbost a ještě krajně necitlivou.
Zdraví Jan
Já ten rozhovor neslyšela – ale je mi divné, že by pan Dušek řekl, že je to VĚDOMÁ sebevražda. Vědomého ostatně děláme v životě moc málo a podvědomí nás diriguje daleko víc, než by se nám asi líbilo. Řekněme tedy, že jsme jako staré počítače, zas.rané mnoha nepotřebnými programy, viry a škodiči. A nalézt je je vyloženě archeologická práce. Velice namáhavá – takže já se ani moc nedivím, že se lidi brání jako diví, když se do toho mají pustit.
Víte, čím složitější mozek, tím víc do toho evidentně tělu kecá – kdybyste byl mnohoštětinatý červ, jistě by vám nehrozila ani ta rakovina.
Já bezvýhradně souhlasím s myšlenkou – naprav si myšlení, tělo se radostně přizpůsobí.
A za dětské rakoviny (např. retinoblastom) a leukemie si ty často ještě mimina také mohou samy?
Věci je třeba uvádět v kontextu. Nejen, že máme snad jednu z nejnižších dětských (novonarozeneckých) úmrtností na světě, v celkovém dožití nejsme na špici, ale pořád žijeme zhruba o 30 let déle než před sto lety.
Není to jen o tom, že na těžkou práci máme stroje, ale i to tom, že pomocí té „chemie“ a „záření“ vypěstujeme více potravin (a kvalitnějších zdravějších – např. bez plísňových karcinogenů), také umíme diagnostikovat a vyléčit řadu dříve fatálních onemocnění. I dnes lze zemřít na zánět zubu, krutě a bolestivě. Ale stačí pár rentgenů, antibiotika a analgetika + vrtačka a zub je zachráněn (dostanete pár mikroSievertů radiace a játra si také dají práci s těmi léky..).
Téměř úplně vymizel zabiják tuberkulóza. Dokonce i když roste četnost výskytu rakoviny (lepší diagnostika PET/CT, MRI), tak k tomu neroste tolik úmrtnost na rakovinu – umíme ji úspěšněji léčit. Hodgkinův lymfom před 50ti let zabil každého (i Jiřího Grosmana – o něm jistě nikdo nemohl říci, že by chtěl spáchat vědomou sebevraždu), je dnes témeř banální onkologické onemocnění (je-li diagnostikován včas!).
Dušek je provokatér a podle toho se musí jeho slova hodnotit. Ale poslouchám jeho pořady docela rád.
Primární prevencí rakoviny se zabývá také spousta vědců, problém je, že jim onkologové a další „odborníci“ házejí klacky pod nohy, protože oni tu rakovinu potřebují a potřebují i pokud možno co nejdražší (nikoli co nejúčinnější) léčbu (v některých případech vysloveně „léčbu“).
To nemyslíte vážně. Onkologové dělají co mohou, a jsou to dost vyjímeční lidé, protože leckdy vědí, že už toho moc dělat nemohou, a při tom musí nanejvýš eticky zacházet i s pacientem, který úplně nespolupracuje a tedy je jejich snaha dvakrát marná.
Zkuste tohle vaše tvrzení obhájit třeba před lékaři v nějakém onkocentru, třeba tam kde léčí ty “holohlavé děti”. To co ještě před pár lety byl rozsudek smrti dnes může dopadnout i dobře, a ano, je to drahé a bolestivé pro všechny. I ty doktoři (znám některé) nejsou osoby bez emocí a tohle co píšete je uráží.
Jiná věc je postoj farmaceutických firem a zastropování úhrady za lék. To třeba v USA není, proto u nových léčiv úhradu v plné výši nesou pacienti (vývoj léku cca 2 miliardy dolarů, 10 let práce a papírování), takže dávky léků jsou i za desetitisíce dolarů.
V EU se potom samosebou moc nových léčiv nevyrobí, ten vývoj léčiva je krajně nejistá investice. V Čechách je takový průkopník fa. Sotio, ostatní jen dělají tvz. generika (vlastně jen ze zavedeného léčiva, prášku vyrobeného někde v Asii udělají tabletku). Jenže Sotio bylo (je?) pod PPF a odchodem Petra Kelnera a ztrátami PPF nejspíš nebude mít nijak usnadněné bytí.
A ti vědci, kteří se touto problematikou v ČR zabývají, mají v podstatě jedinou naději, že nový lék patentují a toho se chybně nejlépe nějaká zahraniční bohatá firma (např. Gilead s léčivy Prof. Holého z UOCHB na HIV/žloutenku/atd.) Ti ovšem nyní také budou rýt hubou v zemi, protože vláda dá raději peníze na Ukrajinu, než Akademii a školství. Takže nebude ani to v čem ještě ČR nebyla nejhorší, to jest prestižní vědecké publikace a produkce vědců, kteří mohli alespoň v cizině ČR prezentovat.
Proboha Jene. Nikdo vám snad onkology nebere, ne? Jste schopen i kapánek jiného úhlu pohledu? Jste schopen aspoň maličko připustit, že existují i jiné pohledy a postupy? Asi ne, že………..a nemusíte tu „naši“ medicínu tak zuřivě bránit, i bez vás je mocná dost.
Asi jsem se nechal unést. Věci nejsou černobílé. Vím už, jak záleží na psychice, kdy kamarád “to vzdal” – a opravdu se mu nedalo pomoci a naopak, kamarádka “poslala tu svini rakovinu do pr@ele” a má dnes zdravé děti a soudím, že s takovým přístupem to bude strašit ještě dalších 50 let 🙂
Pochvala Janovi za konstruktivní kritiku. To je to co v Čechii chybí a je potřeba. Pan ministr ať hledá konsensus. MUDr. Hnízdil přece říká rozlišujte medicínu akutní a tu psychosomatickou. Když mě bolela záda, tak mi doktoři říkali, že jsem na to mladej. Dnes říkají, co se divím, že na to mám věk 🙂 . A dnes vím, že životostyl má své. A samozřejmě to není chyba nebo kritika lékařů. Na medicíně se to neučí a pojišťovna to neplatí. I mě to trvalo, než jsem to začal chápat. A to jsem byl účastník problému. Pro nezúčastněné pochopit tyhle „čáry“ musí být peklo. Spousta tzv. věřících se o tom nechce bavit. To mi bylo vždycky divné.
A obráceně: spousta materialistů má vytříbenou morálku a empatii. Dnes beru „víru“ člověka jako jeho názor, dojem. Ve skutečnosti to neříká nic. Ve skutečnosti hovoří jen činy a tam se teprve dovíme, jak jsme na tom s „vírou“. Ale neříká právě tohle třeba i Kristus? 🙂 Dnes v médiích nejde o pravdu ale o názor. Pravdu musí lidé hledat. Pokud věří jednomu zdroji, jedné straně a nejsou k sobě upřímní, těžko budou chápat objektivní realitu.