Glosa MM: České dráhy nabídnou ukrajinským uprchlíkům před válkou možnost zajet si o prázdninách podívat se domů
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

České dráhy nabídnou ukrajinským uprchlíkům před válkou možnost zajet si o prázdninách podívat se domů.
Raději bez komentáře…

AfD vyhrála okresní volby v Sonnebergu a to i přesto, že se proti jejich kandidátovi spojily všechny staré strany a Zelení. I tak to nestačilo a kandidát AfD porazil kandidáta CDU a to většinou hlasů (52, 8 %).

Ruské střely ve městě Kramatorsk, které leží nedaleko od frontové linie, v úterý večer zasáhly pizzerii plnou lidí.
Cílem ruského útoku bylo shromáždění západních žoldáků a instruktorů, kteří se v té době nacházeli v restauraci sousedící s hotelem, kde bydleli.
Dvě zprávy o téže události. Vyberte si…

Příslušníci kontrarozvědky Služby bezpečnosti Ukrajiny (SSU) ve středu zatkli agenta ruských tajných služeb, uvedl server Ukrajinska pravda. Je to obyvatel Kramatorsku, který pracuje v místní plynárenské společnosti.
Zatčeného muže označili jako „spícího agenta“ hlavního ředitelství Generálního štábu ruských sil. Jeho úkolem bylo předávat informace o poloze místní kritické infrastruktury a objektů s velkou koncentrací civilistů, mimo jiné také zjistit, zda je pizzerie Ria v centru Kramatorsk otevřená a jsou v ní lidé.
To nevymyslíš…

Novináři se zeptali amerického prezidenta Joea Bidena, zda ruského prezidenta Vladimira Putina víkendová vzpoura Wagnerovy skupiny vedené Jevgenijem Prigožinem oslabila.
„Těžko říct,“ odpověděl „Zcela zjevně prohrává válku v Iráku. Prohrává válku i doma. Stal se tak trochu vyvrhelem po celém světě.“
Kdo toho sklerotika drží u moci a skutečně vládne, o to by se měla zajímat světová media…

Vít Štěpánek na novinky.cz:
Velvyslanec Čínské lidové republiky při EU Fu Cchung podpořil Ukrajinu při jejím úsilí obnovit vládu nad územím v hranicích z roku 1991, tj. včetně Donbasu a Krymu.
Skutečnost:
Během rozhovoru s Al Jazeera a dvěma dalšími medii dostal Fu Cchung otázku, týkající se podpory kyjevského cíle znovu získat ukrajinská území nyní okupovaná Ruskem, na což odpověděl „Nevím proč ne.“
A pokračoval:
„Respektujeme územní celistvost všech zemí. Takže když Čína navázala vztahy s bývalým Sovětským Svazem, souhlasili jsme s tím. Ale jak říkám, jde o historické záležitosti, které si mezi sebou musí vyjednat a vyřešit Rusko a Ukrajina a to je náš postoj.“
Což je, dodávám, setrvalý postoj Číny, tedy nic překvapivého.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Kdysi jsem napsal na Hovinkách.cz, aby se nám Ukrajinci coby tzv. váleční uprchlíci nepřetransformovali na ekonomické migranty, coby “válečnici” valčící v montovnách a ve skladech. A ejhle, je to tady… PS: podotýkám, že mne Hovinky.cz ocenily banem 🙂 PS1: Za mne poslat všechny Ukrajince zpět, aby mohli budovat svoji zemi a ne aby to dělaly české? firmy za peníze českých daňových poplatníků 🙁

  2. České hlavní mainstreamové “zpravodajské” servery nejsou v současnosti ničím jiným, než prorežimními propagandistickými hnízdy zaměstnávající osoby, které zcela rezignovaly na elementární novinářskou čest založenou na touze pravdivě a objektivně informovat o dění kolem sebe. Posilující AfD v Německu je důkazem toho, že lidé z pudu sebezáchovy ztratili chuť podporovat po bolševicku vnucovaný sebezničující lepšolidní idealismus.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*