Tři slovenské šlehy
Sdílet článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

Slovensko je opět napřed. Skončil mandát prezidentky Zuzany Čaputové. A končí tak i desetiletý experiment (pět let Kiska, pět let Čaputová) s instalací osob bez jakýchkoli předchozích politických zkušeností do nejvyšší ústavní funkce. Experiment, který nic dobrého nepřinesl. Česká republika si naopak už druhým rokem něco podobného teprve prožívá.

 

Končící slovenská prezidentka v této souvislosti uskutečnila svoji poslední zahraniční cestu ve funkci hlavy státu, a jak tradice velí, zavítala do České republiky, aby proběhly tradiční rituály.

Netřeba se pohoršovat nad tím, že prezident Petr Pavel končící slovenskou prezidentku ometáloval. To už je mezi hlavami států taková zvyklost. Rozpaky budí spíše opačný akt, totiž že Čaputová z jedné vody ometálovala nejvyšším slovenským vyznamenáním na oplátku také Pavla. Ten toho ale zatím moc nevykonal, ani ještě nekončí, a co se týče česko-slovenských vztahů, svým politickým amatérismem se významně zasloužil spíše o jejich zhoršení.

A do třetice o Slovensku, ale vlastně i trochu o Česku. V sobotu se v sále Slovenské filharmonie uskutečnilo zasedání Národní rady Slovenské republiky s jediným bodem programu, inaugurací nové hlavy státu Petera Pellegriniho.

A co jsme viděli? Standing ovation pro nového slovenského prezidenta, standing ovation pro jeho skvělý inaugurační projev. Doufám, že poslouchali i loutkovodiči českého prezidenta Petra Pavla. Takhle má znít vstupní projev nové hlavy státu. Ne jako ta slátanina, kterou před více než rokem přednesl Pavel.

Tak snad příště někdo příští.

DENÍK TO

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*