Urážka! Nejsme chudinky. Pravicové ženy setřely Fialu za kvóty
Sdílet článek:

Státy Evropské unie se shodly na tom, že je třeba posílit kvóty, na základě kterých budou větší firmy povinny obsazovat do vedoucích funkcí více žen. Navrhovaná legislativa počítá s tím, že v řídicích a dozorčích orgánech firem nad 250 zaměstnanců by mělo být minimálně 33 procent žen. S tím však ostře nesouhlasí Svobodní. Členky této politické strany dokonce sepsaly otevřený dopis, který adresovali premiéru Petru Fialovi.

„Nejsme žádné chudinky, které potřebují, aby je někdo podpíral. Jsme samostatné, sebevědomé ženy a jsme dostatečně schopné na to, abychom se prosadily samy. Každá z nás pracuje, podniká a realizuje se přesně tak, jak chce a potřebuje. Proto odmítáme jakékoliv kvóty pro ženy,“ stojí v otevřeném dopise, který podepsalo patnáct žen nejrůznějších profesí a povolání, od advokátky a výkonné ředitelky, přes IT vývojářku, manažerku, vedoucí prodeje, až po podnikatelky či ženy na mateřské dovolené.

„Kvóty považujeme za urážku, která staví ženy do role neschopných, kterým je potřeba pomáhat, aby uspěly. Nepotřebujeme kvóty, prosadíme se samy,“ jsou nekompromisní členky Svobodných, který svůj apel na vládu zveřejnily také na webu s tím, že se pod tuto výzvu může podepsat kdokoliv další.

„Žádáme vás, abyste se zabývali skutečnými problémy místo toho, abyste je hledali tam, kde nejsou. Pokud je ve vedení firem či v politice méně žen než mužů, není to rozhodně proto, že by se ženy nedokázaly dostatečně prosadit nebo že by nebyly vzdělané či schopné. Je to proto, že jejich priority jsou jiné,“ vysvětlují svůj odmítavý postoj.

„Přestaňte se nám míchat do života. Kvóty pro ženy jsou nejen urážkou žen, ale i diskriminací mužů, která je logickým důsledkem těchto pokusů o genderové vyrovnání sil,“ dodaly členky Svobodných.

Svobodní

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. V kontextu s tímto bych zmínil španělský nápad dávat ženám 3 dny volna v měsíci kvůli menstruaci.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-spanelska-vlada-chce-zavest-menstruacni-dovolenou-a-uvolnit-pravidla-potratu-202011

  Feminismus se při hledání rovnosti mezi pohlavími v určitém bodě musí do diskriminace překlopit. Na jednu stranu slyšíme o platových nerovnostech a pak nějaký mudrlant v podstatě potvrdí proč tomu tak je.

  • Zajímalo by mne, jaký přístup by nastal, pokud by menstruovali muži. Ono to mnohdy není sranda.

   • Odpovím v současné době populárním: “Dá se to jistě řešit i jiným než PLOŠNÝM opatřením.” 🙂

 2. Ženy jsou nejen schopné, ale taky všehoschopné…podíváme li se do parlamentu nebo vlády, je to vidět, jedna všechoschopná vedle druhé….Nemohla by tam sedět taky nějaká schopná?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*