Vakcíny … budeme asi ještě hodně překvapení
Sdílet článek:

Tedy ne my, ale ti, kteří věřili. Realita bude totiž velmi krutá.

Na rovinu – doufám, že za tohle někoho jednou nakonec zavřou

V minulém týdnu proběhla velmi klíčová tisková konference poslanců Evropského parlamentu – která vám patrně neunikla. Vyšlo najevo, a poslancům EP se to velmi nelíbí, že před uzavřením smlouvy o zakoupení vakcín si předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyměňovala soukromé SMS se šéfem farmaceutického gigantu Pfizer panem Bourlou, a odmítá tyto SMS ukázat (!!!).

V utajeném režimu se rovněž nachází (zatím) i kupní smlouva samotná. Nicméně už i její některé části části se dostaly na veřejnost, a jako právnička musím konstatovat, že smlouva jako celek byla zcela nevýhodná pro stranu kupující, tedy pro EU, a tím následně i její členské státy, tedy i pro Českou republiku, která ji zcela slepě podepsala (tuším Adam Vojtěch, a o vakcínách lživě informoval na půdě sněmovny ministr Blatný).

Ta nevýhodnost smlouvy spočívá v absenci jakýchkoli záruk a odpovědnosti za případné “vady”, a na to navazující logickou možnost smlouvu vypovědět či změnit v případě nových zjištění o neúčinosti nakoupených vakcín – tato možnost zde není. V České republice se tento neomluvitelný postup kopíroval – a odpovědná bude osoba, která smlouvu podobného znění podepsala. Jak to tak vypadá, budeme se zkrátka ještě všichni divit.

Za těchto okolností považuji reklamu pana ministra Válka s hercem Čtvrtníčkem za absolutní výsměch nastupující realitě. Ta realita bude totiž velmi krutá. Už to, co víme, postačuje k závěru, že vůbec nešlo o zdraví lidí, ale o masovou aplikaci narychlo vyvinuté látky a její prodej, a že o tom, co ta látka “umí” nebo spíše “neumí”, se od počátku především neuvěřitelně lhalo nebo mlčelo.

Osobně jsem přesvědčena, že velmi brzy přestaneme používat i název vakcína, protože není na místě. To, co se stalo, je zkrátka neuvěřitelný podvod století. A to, že na něco podobného platíme reklamu za miliony, je absolutní tragédií doby. Věřím, že vše, co se tu kolem toho dělo, skončí nakonec před soudem. Důvodem totiž nebylo a není zdraví lidí. Důvodem je prodat narychlo vyvinutý výrobek sporných kvalit a rizikových a neprozkoumaných nežádoucích účinků za každou cenu – jen aby za ty vyhozené miliardy za ony nesmyslné počty narychlo vyvinutých tzv. vakcín někoho nezavřeli. A aktéři této tragikomedie se neštítí do toho vtáhnout i děti. To mne ostatně dovedlo zpět do veřejného života – ohrožení práv a důstojnosti našich dětí.

A když už v tom veřejném životě jsem, a když už mi voliči dali důvěru až tak, že jsem se stala senátorkou, toto bude jedno z mých hlavních témat – odpovědnost za každý podpis, za každou nesmyslně vynaloženou korunu, za každé ohrožení našeho zdraví…. A na rovinu – doufám, že za to všechno jednou někoho opravdu zavřou.

Možná budou, v případě šéfky evropské komise, stačit nakonec ty její SMS. Jistě budou zcela nevinné, když se tomu zveřejnění tak brání… Osobně si myslím, že pokud se k jejich textu dostaneme, spadne celá konstrukce očkování jako domeček z karet. A bude to velmi hlasitý pád. Až člověk nevěří, že něco podobného vůbec bylo takto celosvětově možné.

 

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ, FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*