Ve vojenské nemocnici
Sdílet článek:
Už se mi ani o tom nechce psát, už se mi to ani nechce komentovat, a – dokonce – už se mi to ani nechce vědět, co se všechno odehrává v nemocničním pokoji prezidenta republiky, kde neustále přibývá lidí a já už ztrácím přehled, nejdřív pan Vondráček, pak i pan Mynář, potom také pan Kruliš, šéf hradního protokolu…

Jistěže byly oprávněné spekulace, oprávněné, zdali je vůbec autentický podpis pod trapnou listinou, kterou prezident – na nejzazší možný termín – svolává ustavující zasedání sněmovny, která by se v tomto termínu sešla i bez něj…Nyní kancléř Vratislav Mynář zveřejnil videozáznam podpisu – a lidí v prezidentově pokoji ještě přibylo, a všichni byli bez povinných respirátorů, dozvěděli jsme se, že Miloš Zeman má stálou pečovatelku, která také byla u toho, a já už ztrácím přehled a nezajímá mě to.

A ovšem, jak jinak, začalo se ihned rozebírat, jaké manžety a hadičky má Miloš Zeman připojené ke svému nemocnému tělu.
A že snad je duševně úplně zdráv a fit, jelikož prý citoval Machiavelliho, a to v němčině.

Zemanův pokoj na jednotce intenzivní péče v pražské vojenské nemocnici je snad průchozí. Prý se dá otevřít jen na příslušnou kartu – ale kdo všechno kartu má, když se dveře otevřely, ale lékaři o té návštěvě nevěděli? Anebo přece věděli a jen dělali, že nevědí? Všechno je jaksi trapné, lepkavé a dalším trapnosti skutečně je – znechucení.

Prezidenta Miloše Zemana navštívil na jednotce intenzivní péče jeho předchůdce Václav Klaus, dovídáme se. Měl Václav Klaus kartu? Uvedli ho do pokoje lékaři? Kdo ještě při tom byl? Snad šéf hradního protokolu?

„Povídali jsme si, asi padesát minut,“ řekl Václav Klaus. A dodal, že mu Miloš Zeman připadá připadá „naprosto osamocený“. Osamocený? O tom, zda bude v těžkých chvílích osamocený, rozhoduje člověk celým svým životem. Chováním k lidem i tím, jaké postavy si pustil do své blízkosti.

A podobně jako předseda SPD Tomio Okamura i Václav Klaus mluvil o – nenávisti, které je prý prezident vystaven. A prý tu nenávist Miloš Zeman nechápe. Ale jistě chápe, pokud vůbec něco chápe; a neřekl bych nenávist, nýbrž nesouhlas – a snaha bránit se Zemanově destruktivní politice, která slouží těm nejhorším silám doma i ve světě a vážně a do hloubi duší škodí českému národu.

 

František Schildberger

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 1,63 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*